„Zaklinacz koni”, „Czarny książę”, „Niepokonany Seabiscuit” czy „Czas wojny” to najsłynniejsze filmy o koniach. Netflix nie posiada ich aktualnie w ofercie, ma jednak dużo do zaoferowania miłośnikom tych majestatycznych zwierząt. Sprawdź, jakie filmy o koniach znajdziesz na Netflix.

Najlepsze filmy o koniach – Netflix Originals i pozostałe

Netflix chętnie inwestuje w oryginalne produkcje, które opowiadają o koniach. Są to zarówno wzruszające fabuły, wnikliwe dokumenty, pełne radości filmy familijne, jak i urocze bajki dla dzieci. Do oferty serwisu systematycznie dodawane są też filmy na licencji, wśród których także zdarzają się fascynujące filmy o koniach. Netflix wie bowiem, jak bardzo uwielbiane są te stworzenia. Poniżej prezentujemy listę TOP 10 filmów o koniach, które aktualnie znajdują się w ofercie Netflixa.

„Pędzące serce” (2017) – wzruszający film Netflixa o koniach

„Pędzące serce” to oryginalna produkcja Netflixa. Film powstał w Niemczech. Opowiada historię nastoletniej Jany (Lena Klenke), która zmaga się z wrodzoną wadą serca. Kiedy zaprzyjaźnia się z trudnym do ujarzmienia ogierem, jej życie nabiera barw. Postanawia wystartować w wyścigach konnych jako dżokej. Jednak czy jej serce dorówna szalonemu tempu rumaka?

„Chodzenie, jazda, rodeo” (2019) – film o koniach oparty na faktach

Amberley Snyder jest młodą dziewczyną, która marzy o karierze jeźdźcy rodeo. W efekcie groźnego wypadku, jej plany zostają jednak pokrzyżowane. Dziewczyna traci władzę w nogach, ale mimo to nie godzi się na rezygnację z marzeń. Postanawia pokonać przeciwności losu i wbrew wszystkiemu powrócić do swojej pasji.

Film „Chodzenie, jazda, rodeo” został oparty na faktach. W roli głównej wystąpiła Spencer Locke.

„Kowboj na betonowej prerii” (2020) – film o koniach z gwiazdorską obsadą

Kolejny film o koniach Netflixa, który został oparty na prawdziwej historii. Jego głównym bohaterem jest nastoletni Cole, który spędza wakacje z dawno niewidzianym ojcem. W Filadelfii poznaje specyficzny tryb życia rodzica oraz subkulturę, do której należy. Pomimo początkowej niechęci, grupa miejskich kowbojów dbających o bezpieczeństwo okolicy coraz bardziej imponuje chłopcu.

W rolach głównych występują Caleb McLaughlin i Idris Elba.

„Koniara” (2020) – thriller psychologiczny (nie do końca) o koniach

Choć tytuł filmu wskazuje, że jego główną bohaterką jest mieszkanka rancza albo przynajmniej posiadaczka dorodnej klaczy lub ogiera, nic bardziej mylnego. Sarah faktycznie kocha konie, ale nie jest kowbojką, dżokejką ani ranczerką, lecz nieprzystosowaną społecznie pracownicą sklepu plastycznego. Poznajemy ją w momencie, kiedy zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, zatracając się w swoich fantastycznych wizjach.

Film „Koniara” to okraszony czarnym humorem thriller psychologiczny, w którym główną rolę gra Alison Brie.

„Klara” (2010) – familijny film o koniach na Netflixie

Szwedzki film familijny, który obecnie znajduje się w bibliotece Netflixa, to opowieść o dziewczynce imieniem Klara. Tytułowa bohaterka bardzo chce zaimponować swoim koleżankom, dlatego zgłasza się do konkursu jeździeckiego. Problem tkwi w tym, że Klara… nie potrafi jeździć konno. W obsadzie znaleźli się m.in. Rebecca Plymholt, Joel Lutzow i Regina Lund.

„Życie w cuglach: Świąteczny występ” (2018) i „Życie w cuglach: Walentynki” (2019)

„Świąteczny występ” i „Walentynki” to średniometrażowe filmy, które rozwijają wątki znane z popularnego serialu o koniach pt. „Życie w cuglach”. Produkcja jest pełną dziewczęcej siły opowieścią o nastoletniej Zoe, która podczas wakacji na angielskiej prowincji zaprzyjaźnia się z koniem o imieniu Raven. W stajni Bright Field znajduje jednak nie tylko nowego przyjaciela, ale także ważne lekcje na temat życia.

„My Little Pony: Nowe pokolenie” (2021) – film o koniach dla dzieci

Na Netflixie znajdziesz też kilka produkcji związanych z popularną serią „My Little Pony”. Jedna z nich to pełnometrażowy film animowany, w którym świat kucyków zostaje pozbawiony magii. Idealistka Sunny i ciekawski Izzy postanawiają wyruszyć w pełną wyzwań podróż, by przywrócić dawny czar Equestrii. Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia.

„Mustang z dzikiej doliny” (2021) – film animowany o koniach

Nominowana do Oscara animacja o dzikim mustangu, który zostaje schwytany przez kowbojów i sprzedany kawalerii. Tytułowy koń robi wszystko, by odzyskać utraconą wolność. Piękna historia „Mustanga z dzikiej doliny” doczekała się kilku kontynuacji. Na Netflixie znajdziesz kilka związanych z nią seriali, a także krótki film interaktywny „Mustang: Duch wolności – Razem po przygody”.

„Moi bohaterowie kowboje” (2021) – dokumentalny film o koniach

Film w reżyserii Tylera Greco przedstawia historię Robina Wiltshire’a, który przetrwał trudne dzieciństwo, dzięki amerykańskim westernom. Jako dorosły człowiek spełnił swoje marzenia i odnalazł sens życia jako trener koni, które występują na dużym ekranie.

W popularnym serwisie streamingowym znajdziesz nie tylko filmy o koniach. Netflix ma w swojej bibliotece także sporo seriali o tej tematyce. Są to m.in. wspomniane już „Życie w cuglach”, „Opiekunowie kucyków” i animowany „BoJack Horseman”. Jeśli lubisz filmy dokumentalne o koniach, polecamy także holenderskie „Złote geny” i niemiecką produkcję „Magia dzikich koni”.

Archiwum: styczeń 2024