Na małym ekranie roli głównego bohatera nie musi grać wyłącznie człowiek. Zwierzęta często stają się głównymi postaciami w filmach i serialach. Kino familijne, opierające się na pięknych historiach, stanowi świetny pomysł na spędzenie wieczoru z całą rodziną. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka świetnych produkcji o koniach – zdecydowanie warto je zobaczyć. Oczywiście, na platformach Netflix i HBO znajdziesz również najlepsze filmy o tych stworzeniach. Jeśli jesteś gotowy na emocjonujący i wzruszający wieczór przed telewizorem? Czas na pierwszą propozycję!

„Przygody w siodle”

Przygody w siodle plakat

Pierwszy tytuł w tym zestawieniu to „Przygody w siodle”. Trzy sezony tej produkcji po prostu cię zachwycą. Krótkie odcinki sprawiają, że można pochłonąć ją w kilka dni. 

To historia trzech przyjaciółek. Ich życie wypełnione jest po brzegi pasją i miłością do koni. Każdy dzień to dla nich nowa i ciekawa przygoda. Cudowne zwierzęta zawsze są obok dziewczynek. Jedno jest pewne, ich przyjaźń przetrwa wszystko!

To przyjemna i lekka seria, który wciągnie cię od samego początku.

„Zaklinacze koni”

Zaklinacze koni plakat

Kolejna produkcja na liście to „Zaklinacze koni”. Świetny, kultowy serial, który ma aż 15 sezonów! Jeśli szukasz produkcji, która wciągnie cię na kilka tygodni – to coś dla ciebie! 

To opowieść o siostrach, które po śmierci mamy chciały kontynuować jej pasję i pielęgnować miłość do koni. To dla nich – głównie tych źle traktowanych – kobieta prowadziła ośrodek. Przez miejscowych była nazywana zaklinaczką koni. To wyjątkowe ranczo uczyło zwierzaki na nowo ufać ludziom. Siostry będą musiały sprostać różnym wyzwaniom, ale żadne przeciwności nie sprawią, że zrezygnują z ratowania biednych i skrzywdzonych stworzeń.

„Jazda”

Jazda plakat

Najwyższy czas na produkcję o koniach dla najmłodszych. Była ona emitowana na kanale Nickelodeon i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. 

Krótkie odcinki sprawiają, że dziecko się nie znudzi i chętnie pozna kolejne przygody młodej dziewczynki, uczęszczającej do elitarnej szkoły jeździeckiej. Niestety, główna bohaterka boi się koni. Będzie musiała pokonać własnej lęki i wyjść ze strefy komfortu, aby sprostać kolejnym wyzwaniom, jakie staną na jej drodze.


„Życie w cuglach”

Życie w cuglach plakat

Każdy wielbiciel koni z pewnością zna ten serial, a jeśli nie – warto to szybko nadrobić! Trzy sezony przykują twoją uwagę na kilka dni lub tygodni. 

To historia pewnej nastolatki z Los Angeles, która przyjeżdża na wakacje do mamy mieszkającej w Anglii. Tam nawiązuje wyjątkową więź z koniem. Jej życie całkowicie się zmienia. To właśnie to stworzenie sprawia, że dziewczyna zyskuje nową siłę do działania, mierzenia się z wyzwaniami i różnymi problemami.


„Karino”

Karino plakat

Następna propozycja w zestawieniu to „Karino”. Jest to ogier, który ma szansę na karierę konia wyścigowego. Jednak droga do sukcesu nie jest taka prosta i pojawia się na niej wiele przeszkód.

W tej trudnej drodze towarzyszy ogierowi Grażyna – oddana opiekunka. Czy Karino wygra wyścig? To świetne kino dla wszystkich miłośników koni.


„Dolina koni”

Dolina koni plakat

Kolejna produkcja jest animowana i z pewnością przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi tych cudownych stworzeń. 

Serial opowiada historię sześciu dziewczynek i jednego chłopca. Dzieciaki spotykają się w wyjątkowym miejscu o nazwie Dolina Koni. To właśnie tam znajdują się stajnia, piękne zielone pastwiska, stodoła i wiele tras jeździeckich, które zachwycają widokami. 

To świetna produkcja dla najmłodszych widzów. Każdy maluch będzie zachwycony możliwością śledzenia przygód tych dzieciaków!

„Córki McLeoda”

Córki McLeoda plakat

To historia dwóch sióstr, które mimo bardzo długiej rozłąki próbują na nowo nawiązać więź i stworzyć rodzinę. Jednak kością niezgody i sporym problemem staje się odziedziczona po ojcu farma. Mimo przeciwności, ogromna miłość sióstr do tego miejsca i siebie nawzajem pomoże im przetrwać trudny czas i we właściwy sposób zatroszczyć się to miejsce.

Choć nie jest to serial opowiadający wyłącznie o koniach – to i tak warto go obejrzeć. To piękna i budząca emocje historia. 


„BoJack Horseman”

BoJack Horseman plakat

Ostatnia propozycja w zestawieniu nieco różni się od pozostałych. „BoJack Horseman” to lekki animowany serial przepełniony humorem. Warto dodać, że ze względu na specyficzny charakter, jest on serialem dla dorosłych widzów. 

Głównym bohaterem jest BoJack Horseman, czyli człowiek-koń. Był gwiazdą popularnego sitcomu, jednak po zakończeniu kariery stoczył się na samo dno. Postanawia rozpocząć swoją karierę od nowa. Jednak świat celebrytów i sławy przepełniony jest również różnymi pokusami. Jak w tej rzeczywistości poradzi sobie BoJack? Czy wygra z uzależnieniami? To zabawny tytuł, idealny na spotkanie z przyjaciółmi!

Seriale o koniach to ciekawe produkcje, które stanowią idealną propozycję na wieczór dla miłośników tych wyjątkowych zwierząt. W powyższym zestawieniu znajdziesz zarówno produkcje familijne, idealne na wieczór z rodziną, seriale animowane dla najmłodszych widzów, jak i te dedykowane wyłącznie dorosłym. Na platformach takich jak Netflix i HBO dostępne są online również świetne filmy o koniach. Wybierz coś dla siebie i poznaj lepiej te cudowne stworzenia!

Archiwum: styczeń 2024