Hiszpańskie kino cieszy się dużą popularnością. Najsłynniejszym jego reprezentantem jest Pedro Almodovar, ale utalentowanych reżyserów z Hiszpanii jest oczywiście znacznie więcej. Część z nich postawiła na współpracę z platformami streamingowymi, wiedząc, że zapewni im ona dostęp do publiczności na całym świecie. I tak się też stało. Hiszpańskie filmy Netflixa należą do najchętniej oglądanych produkcji serwisu w różnych zakątkach globu. Czytaj dalej, aby poznać te najlepsze.

Najlepsze filmy hiszpańskie Netflixa – TOP 10 produkcji platformy dla miłośników hiszpańskich produkcji

Pierwszym filmem hiszpańskim Netflixa był dramat „7 años” wyreżyserowany przez Rogera Guala. Produkcja trafiła na platformę w 2016 roku. Od tego czasu gigant streamingowy zainwestował w mnóstwo filmów i seriali z Półwyspu Iberyjskiego, do czego bezsprzecznie przyczynił się ogromny sukces serialu „Dom z papieru”. Jeśli twoje poszukiwania hiszpańskich filmów Netflixa mają związek z tym wielkim hitem, trafiłeś we właściwe miejsce. Na poniższej liście znajdziesz kilka tytułów, które umieściliśmy tam z myślą o fanach gangu Profesora.

„Fatamorgana” (2018)

Tak jak zapowiadaliśmy, na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych hiszpańskich filmów Netflixa ląduje „Fatamorgana”, w której jedną z głównych ról gra gwiazdor La casa de papel”, Álvaro Morte. Produkcja łączy w sobie thriller i science fiction. Przedstawia historię Very (Adriana Ugarte), która otwiera portal czasoprzestrzenny, dzięki czemu ratuje życie chłopca zmarłego ponad dwie dekady temu. W efekcie traci jednak własną rodzinę. Teraz musi zrobić wszystko, by ją odzyskać.

„Poniżej zera” (2020)

Wychwalany thriller z Javierem Gutiérrezem w roli głównej. Aktor wciela się w kierowcę przewożącego skazańców, który staje się celem ataku. Martin musi stawić czoła niebezpiecznym pasażerom swojego wozu, ich jeszcze groźniejszym wybawicielom, a także niesprzyjającej temperaturze, która spadła poniżej zera.

„Xtremo” (2021)

Kolejny mocny thriller na naszej liście, który stał się przebojem Netflixa. „Xtremo” przedstawia historię Maxa, któremu rodzony brat zabił syna i ojca. Mężczyzna planuje krwawą wendetę, której realizację przyspiesza fakt, że Lucero morduje kolejne bliskie mu osoby. W rolach Maxa i Lucero występują Teo García i Óscar Jaenada.

„Przez moje okno” (2022)

Raquel to młoda dziewczyna do szaleństwa zakochana w swoim sąsiedzie, Aresie. Choć nigdy nie zamieniła z nim jeszcze słowa, wie, że pragnie z nim być. Postanawia zacząć działać w tym kierunku i zbliżyć się do tajemniczego chłopaka. Jako Raquel i Ares występują Clara Galle i Julio Peña.

„Rodzina zawsze z Tobą” (2019)

Ciepła komedia, której motywem przewodnim jest nowy początek. Bea to architektka z dużego miasta, której idealne życie sypie się na oczach całego kraju. Nie dość, że ukochany zdradza ją z kobietą, którą sama mu przedstawiła, to jeszcze informują o tym wszystkie media. Bea postanawia schronić się w rodzinnym miasteczku, gdzie czeka na nią współczująca rodzina. Na miejscu dostaje też zlecenie zaprojektowania domku na drzewie dla córki bardzo przystojnego wdowca… W rolach głównych Clara Lago i Álex García.

„Na szczyt” (2020)

Kolejny film wyprodukowany z myślą o fanach „Domu z papieru”. Główną rolę gra w nim Miguel Herrán. Serialowy Rio wciela się w prostego mechanika z przedmieść Madrytu, który traci głowę dla pięknej Estrelli. W toku wydarzeń wplątuje się w niebezpieczne rozgrywki przestępców i staje się celem skutecznego detektywa.

„Zakochany do szaleństwa” (2021)

Szalona komedia romantyczna, której głównym bohaterem jest przystojny Adri (Álvaro Cervantes). Mężczyzna spędza noc z intrygującą Carlą (Susana Abaitua), która okazuje się być pacjentką szpitala psychiatrycznego. By móc spędzić z nią więcej czasu, Adri postanawia dołączyć do grona pacjentów placówki.

„El Autor” (2017)

Wyróżniony dwoma nagrodami Goya film Manuela Martína Cuenci opowiada o pozbawionym talentu i weny urzędniku, który marzy, by zostać pisarzem. Poszukując pomysłu na książkę, tytułowy bohater postanawia manipulować sąsiadami i znajomymi, by uczynić z ich życia temat swojej powieści. W roli głównej występuje Javier Gutiérrez.

„Platforma” (2017)

Jeden z największych hitów wśród hiszpańskich filmów Netflixa. „Platforma” to dystopijny horror sci-fi, w którym Galder Gaztelu-Urrutia zawarł metaforę nierówności społecznych. Bohaterowie są zamknięci w wielopoziomowym więzieniu, w którym żywność dociera tylko do najwyższych szczebli. Tym z samego dna pozostają tylko głód, wściekłość i rozpacz. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Ivan Massagué, Zorion Eguileor i Antonia San Juan.

„7 años” (2016)

Wspomniany na wstępie pierwszy film hiszpański Netflixa. Przedstawia historię czworga przyjaciół i współpracowników, którzy dopuszczają się przestępstwa. By uchronić swoją firmę przed upadkiem i ocalić wolność choć części z nich, stają przed bardzo trudną decyzją. Muszą wytypować jedną osobę ze swojego grona, która weźmie całą winę na siebie. W rolach głównych występują Juana Acosta, Paco León, Alex Brendemühl i Manuel Morón.

Powyższe zestawienie to tylko jeden z wielu rankingów przygotowanych dla fanów hiszpańskich filmów i seriali. Wśród naszych artykułów znajdziesz też inne teksty o kinie hiszpańskim, a także listę najlepszych hiszpańskich seriali Netflixa.

Archiwum: marzec 2024