Jeśli ciebie też fascynuje działanie grup przestępczych, z pewnością znajdziesz w tym zestawieniu coś dla siebie. Czy będą to filmy o gangach motocyklowych, a może te o gangach ulicznych? Znajdziesz tu obie te kategorie. Ten temat fascynował branżę filmową od samego początku. Nie ma więc dzisiaj problemu ze znalezieniem dobrych filmów o gangach. Zobacz najciekawsze filmy o gangach i ich członkach!

Filmy o gangach: „Ojciec Chrzestny ”

Ojciec Chrzestny plakat

W zestawieniu filmów o gangach nie mogło zabraknąć tego wielokrotnie nagradzanego klasyka. „Ojciec Chrzestny” opowiada historię włoskiej rodziny mafijnej, która musi stawić czoła nie tylko stróżom prawa, ale też konkurencyjnym gangsterom.

Tytułowa głowa rodziny, don Vito Corleone – w tej roli Marlon Brando – to uosobienie gangstera w starym stylu. Elegancki i emanujący władzą, bezwzględny, a równocześnie opiekujący się rodziną. To właśnie w dużej mierze dla niego ogląda się ten film. Oczywiście to kompleksowa historia, w której występują także inni ciekawi bohaterowie. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie widziałeś tego filmu o gangsterach, warto nadrobić to jak najszybciej.

Filmy o gangach: „Akira”

Akira plakat

To japońska animacja, jednak wcale nie dla dzieci. Jest to bowiem film o groźnym gangu motocyklowym, które sieje postrach w postapokaliptycznym Tokio. Wyjątkowo dynamiczna animacja ukazuje intrygujący świat, w którym główny bohater będzie musiał zmierzyć się z nieoczekiwanym przeciwnikiem. 

Zaletą filmu są nietuzinkowe postacie. Poza tym dostajesz dużo akcji, brutalnych scen i przede wszystkim – zabawy. „Akira” to film o gangu, który po prostu trzeba obejrzeć, nie tylko, jeśli jest się fanem anime.

Filmy o gangach: „Miasto Boga”

Miasto Boga plakat

Niezwykła, oparta na faktach historia o dwóch chłopcach. Obaj pochodzą ze slumsów. Jeden z nich zostaje cenionym fotografem, drugi dołącza do grupy przestępczej. Jednemu udaje wyrwać się z bagna przemocy, drugi zostaje przez nie pochłonięty.

Przytłaczający film o gangu i życiu na ulicy. Wiele scen nakręconych jest bardzo sugestywnie, niesamowicie oddaje szarość życia w brazylijskich slumsach. Ta historia to też okazja do rozmyślań. Co, gdybyś na przykład ty urodził się w takim środowisku? Czy wyszedłbyś się z niego, a może popłynąłbyś z prądem? Ten film o gangach jest jak najbardziej godny polecenia.

Filmy o gangach: „Pulp Fiction”

Pulp Fiction plakat

Klasyk, istna legenda kina gangsterskiego. Opowiada o dwóch partnerach, którzy wyrównują rachunki na zlecenia szefa. Ten film o gangu przepełniony jest odniesieniami do popkultury lat 90. Sam doczekał się później mnóstwa nawiązań w innych dziełach kultury.

W produkcji nie zabrakło czarnego humoru oraz scen akcji. Całość w niepowtarzalnym stylu Quentina Tarantino. Obejrzyj film, a potem daj znać, co Twoim zdaniem znajdowało się w tajemniczej walizce.


Filmy o gangach: „Życie Carlita”

Życie Carlita plakat

Al Pacino to aktor, który nieodłącznie kojarzy się z twardymi gościami, którzy często są na bakier z prawem. W filmie o gangu „Życie Carlita tym razem w roli tytułowego Carlita Brigante. Bohater po wyjściu z więzienia postanawia wieść życie zgodne z normami społecznymi. Jednak stare przyzwyczajenia, a także dawni znajomi, nie dają o sobie zapomnieć. W efekcie Carlito musi mierzyć się z coraz większą liczbą problemów. 

Ten dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność film to doskonały dramat gangsterski. Całość ocieka mrocznym klimatem Nowego Jorku. Kolejny film z listy, którego nie możesz przeoczyć.

Filmy o gangach: „Gangi Nowego Jorku”

Gangi Nowego Jorku plakat

Ponownie znajdziesz się w tej największej amerykańskiej metropolii, ale tym razem przeniesiesz się w czasie. Akcja filmu „Gangi Nowego Jorku” toczy się bowiem w XIX wieku. Amsterdam Vallon, grany przez Leonarda diCaprio, po 16 latach wychodzi z więzienia. Planuje zemstę na gangu Billa Rzeźnika, który odpowiada za śmierć jego ojca. By to osiągnąć, decyduje się rozsadzić go od środka. 

Produkcja robi wrażenie zwłaszcza pod względem wizualnym. XIX-wieczne miasto ukazano tutaj bardzo malowniczo. Oczywiście, nie brakuje też wartkiej akcji i popisowej gry aktorskiej. Ciekawy, nieco mniej sztampowy film o gangu ulicznym.

Filmy o gangach: „Chłopcy z ferajny”

Chłopcy z ferajny plakat

Ten film o gangu ukazuje historię dwóch jego świeżych członków – młodych chłopaków, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w półświatku. Bardzo szybko wdrażają się w panujące w mafii reguły. Wraz z tym przychodzi coraz więcej pieniędzy, ale też – przemocy. Do czego to doprowadzi?

To kolejna świetnie przyjęta produkcja. Dorobiła się jednego Oscara, którego zdobył Joe Pesci z najlepszą rolę drugoplanową, i 5 nominacji do tej nagrody. I nie były one na wyrost. Film do dzisiaj stawiany jest na jednej półce z takimi klasykami jak wymieniony już wyżej „Ojciec Chrzestny”.

Filmy o gangach: „Człowiek z Blizną”

Człowiek z Blizną plakat

Ponownie Al Pacino, tym razem jako Tony Montana. Człowiek bezwzględny, przekonany o własnej wielkości i nieliczący się z nikim. W filmie pnie się do góry po trupach, aby wkrótce stanąć na szczycie mafijnej hierarchii. Oczywiście, nic nie może trwać wiecznie. Dodając do tego uzależnienie głównego bohatera od kokainy, możesz spodziewać się, jak dramatyczny będzie koniec tej opowieści.

To mocne, bezkompromisowe kino, a niektóre sceny mogą zaskoczyć nawet tych, którzy na filmach o gangach zjedli zęby. Warto samemu się o tym przekonać!

Filmy o gangach: „Romper Stomper”

Romper Stomper plakat

Czas na film o gangu ulicznym. Tym razem zanurzysz się w świat australijskich neonazistów, którym przeszkadza to, że kraju pojawia się coraz więcej imigrantów z Azji. Akcja skupia się na szefie gangu, Hando, i jego upadku. Dręczeni bowiem przez skinheadów Wietnamczycy stawiają opór i w krwawej potyczce pokonują ich. Hando musi uciekać z miasta. 

To mroczne i brutalne kino, a także pierwsza duża rola Russella Crowe’a. Ciekawe, jak, obserwując zmagania z losem rasistowskiego bandyty, można zacząć mu ewidentnie współczuć. Cóż, granie na emocjach to mocna strona tego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=YXa-nAYdjrk

To już wszystkie filmy z gangami na dzisiaj. Nie zabrakło tutaj klasyków z lat 80. i 90., ale pojawiła się też jedna mniej oczywista produkcja. Zasiądź przed ekran i rozkoszuj się mrocznymi intrygami półświatka.

Archiwum: marzec 2024