Jeśli lubisz się bać, a ohydne potwory, fontanny krwi i parujące wnętrzności nie wywołują u ciebie odruchu wymiotnego, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Dreszczowiec, thriller, gore, psychologiczny horror – Netflix „straszy” swoich użytkowników na wiele różnych sposobów. Część produkcji pokazuje szeroko pojmowane okropieństwa w sposób dosłowny i szokujący. Inne budują nastrój grozy dzięki bardziej subtelnym technikom. Sprawdź!

Premiery i klasyczne horrory. Netflix dba o różnorodny content

Na liście produkcji, które mają trafić na platformę w 2022 roku, 16 tytułów zostało zaklasyfikowanych jako horror lub powiązany miks gatunków. Stan jest aktualny na koniec kwietnia. Ostatnia premiera to „Wybieraj albo umieraj” – brytyjski horror wyreżyserowany przez Toby’ego Meakinsa, długo znany pod nazwą „CURS>R”. Hasło o grach komputerowych powodujących przemoc potraktowano tutaj BARDZO dosłownie. Z inspiracji interaktywnym medium oraz miejskimi legendami powstał również „Slender Man”. Według większości opinii horror Netflixa z 2018 roku nie dorasta do pięt swoim poprzednikom ze świata wirtualnego.

Klasyka gatunku

Zwolennicy starszych produkcji gatunku nie powinni mieć powodów do narzekań. Jednym z przykładów mogą być „Dziewiąte wrota” Romana Polańskiego z Johnnym Deppem, Frankiem Langellą, Leną Olin i Emmanuelle Seigner. Innym klasycznym horrorem, jaki Netflix oferuje swoim subskrybentom, jest „Lśnienie” z 1980 roku z niezapomnianą rolą Jacka Nicholsona. A skoro już jesteśmy przy filmowych adaptacjach twórczości Stephena Kinga, warto przypomnieć sobie „To” i Billa Skarsgårda. Tym, którzy określają Pennywise’a jako klauna z McDonald’s po przejściach, radzimy omijać z daleka wszelkie czerwone baloniki.

Najlepsze filmy grozy z Netflixa według popularności na platformie streamingowej

W chwili tworzenia tego artykułu pierwszą propozycją na platformie jest „Sierota” z 2009 roku. Film otrzymał jedną nominację do nagrody – Teen Choice w kategorii „Dramat lata”. Serwis Netflix opisuje ten horror jako mrożący krew w żyłach thriller, w którym adoptowana dziewczynka okazuje się nie być takim aniołkiem, na jakiego wygląda. Jedną z najpopularniejszych pozycji na całej platformie jest serialowy horror Netflixa „Nawiedzony dom na wzgórzu”. To 10 odcinków wspomnień pewnej rodziny o przerażających doświadczeniach z przeszłości. Kiedy wokół zaczynają dziać się dziwne rzeczy, nikt nie może ufać swoim zmysłom i zdrowemu rozsądkowi. Te 2 tytuły są teraz na fali, ale konkurencja jest duża.

W jakich kategoriach znajdziesz horrory na Netflixie?

Swoje horrory Netflix pogrupował w wiele podkategorii. Najważniejsze spośród nich to:

 • Filmy grozy;
 • Horrory o zjawiskach nadprzyrodzonych;
 • Filmy docenione przez krytyków;
 • Brutalne filmy;
 • Horrory dla nastolatków;
 • Horrory o potworach;
 • Filmy trzymające w napięciu;
 • Filmy hollywoodzkie;
 • Krwawe horrory i filmy o seryjnych zabójcach.

10 najlepszych horrorów na Netflixie

Bez wdawania się w szczegółowe opisy, żeby przypadkiem nie zepsuć zabawy. Bez uzasadniania, bo o gustach się nie dyskutuje. Bez powtarzania tytułów wymienianych wyżej i niżej – żeby było ciekawiej. Wybraliśmy takie właśnie filmy i seriale, które są obecne w kategorii horrorów Netflixa – a teraz zachęcamy do oglądania:

 1. „Adwokat diabła”;
 2. „Gnijąca panna młoda”;
 3. „Gremliny rozrabiają”;
 4. „Constantine”;
 5. „Teksańska masa”;
 6. „Oblicze mroku”;
 7. „Straszny film”;
Archiwum: kwiecień 2024