Pełne ciepła, pozytywne i pełne niecodziennych przygód – tak scharakteryzować można w skrócie, czym są filmy o rodzinach. Kino familijne nie jest może pierwszym wyborem większości dorosłych, ale jak chcą spędzić czas ze swoimi dziećmi przed telewizorem, powinni sięgnąć po jeden z takich właśnie tytułów. Jeśli podejmą dobrą decyzję co do filmu, na pewno zapewnią rozrywkę sobie i wszystkim domownikom.

Dlaczego warto sięgnąć po filmy o rodzinach?

Poza aspektem rozrywkowym nie należy zapominać również o edukacyjnym. Dobre filmy familijne utrwalają pozytywne wzorce dotyczące wzajemnych relacji czy zachowania względem innych osób. Są drogowskazem postępowania, który może być idealny dla dzieci i młodzieży. Oczywiście jest jeden warunek – musisz wiedzieć, jakie filmy o rodzinach są faktycznie odpowiednie. Poniżej prezentujemy kilka propozycji…

„Trzy życzenia”

Martha Coolidge w 1995 roku wyreżyserowała film familijny „Trzy życzenia”. Opowiada on historię samotnej matki dwójki chłopców, która przypadkowo potrąca samochodem przechodnia. Postanawia mu pomóc i przyjmuje go pod swój dach. Wtedy zaczyna dziać się magia… W cenionej produkcji z lat 90. pojawili się między innymi Patrick Swayze oraz Mary Elizabeth Mastrantonio. To radosny i pozytywny film, idealny na wspólny rodzinny seans. Wszyscy będą mogli się wiele nauczyć.

„Mikołajek”

Znany z komiksów Mikołajek pojawił się również jako bohater filmu. Za produkcję odpowiedzialny jest Laurent Tirard, który postanowił opowiedzieć historię narodzin braciszka głównego bohatera. Mikołajek nie jest jednak zadowolony, że cała uwaga skupia się na noworodku, więc planuje… się go pozbyć. Oczywiście wszystko brzmi dużo poważniej, niż jest w rzeczywistości, a wszystko kończy się oczywiście dobrze. Świetne kino familijne, które bawi i uczy.

„Magiczne lato”

Film opowiada o poruszającym się na wózku pisarzu, który stracił wenę twórczą. Przeprowadza się do Belle Isle, gdzie poznaje mieszkającą nieopodal rodzinę – panią O’Neil oraz jej dwie córki. Zżywa się z nimi, zaczynając rozumieć, jak ważne w życiu każdego człowieka jest życie rodzinne. Cała czwórka pozytywnie na siebie wpływa, a ich życie zaczyna być znacznie szczęśliwsze. Pełną rodności rodzinną opowieść przygotował Rob Reiner, a w filmie główną rolę zagrał niezawodny Morgan Freeman. Jeśli chodzi o filmy o rodzinach, to jest to pozycja obowiązkowa!

„Jutro będziemy szczęśliwi”

Wzruszający i dający do myślenia. Francuski film opowiada o mężczyźnie, który prowadzi beztroskie, wypełnione przyjemnościami życie. Zmienia się ono, gdy dowiaduje się, że musi się zaopiekować córką, o której istnieniu do tej pory nie wiedział. Choć oboje przeżywają szok, powoli zaczynają się zmieniać i rozumieć. W końcu udaje im się stworzyć wspaniały rodzinny duet. „Jutro będziemy szczęśliwi” to uniwersalna opowieść o sile więzi i przywiązania. Za film z 2017 roku odpowiedzialny jest Hugo Gélin.

„Obdarowani”

Na tytuł poważniejszy, który skupia się na utalentowanej Mary. Wychowuje ją Frank, który jest jej wujkiem. Gdy dziewczyna zaczyna odnosić sukcesy, o opiekę zaczyna się starać jej babcia. Jak nietrudno się domyślić, prowadzi to do konfliktu i wielu nieporozumień. Rozpoczyna się sądowa batalia, która będzie kluczowa dla przyszłości Mary. Choć „Obdarowani” to w wielu aspektach ciepły i rodzinny film, pojawia się w nim również sporo wątków dramatycznych. Przygotowaniem tytułu zajął się Marc Webb.

Filmy o rodzinach bywają różne. Jedne są radosne i pozytywne, inne nieco magiczne i nadprzyrodzone, a jeszcze inne – życiowe i wypełnione codziennymi problemami. Wszystkie jednak zasługują na uwagę, jeśli są stworzone z pomysłem. Jeśli szukasz dobrego kina familijnego, powyższe propozycje powinny być odpowiednim wyborem.

Archiwum: kwiecień 2024