Zakochałaś się w „The Kissing Booth”? Szukasz podobnych komedii romantycznych dla młodzieży? Poniżej znajdziesz 10 filmów, które przypadną ci do gustu. Sprawdź, który najbardziej!

„The Kissing Booth” to jedna ze sztandarowych produkcji Netflixa, jeśli chodzi o łatwe, lekkie i przyjemne filmy dla nastolatków. Szefowie serwisu szczycą się, że jest jedną z najchętniej oglądanych pozycji w ich bibliotece. Nie dziwi więc, że mimo niepochlebnych recenzji krytyków, zdecydowali się na realizację dwóch sequeli.

Seria filmów, w których główne role zagrali Joey King, Jacob Elordi i Joel Courtney, powstała na podstawie cyklu powieści Beth Reekles. Pierwsza książka została opublikowana w 2012 roku, kiedy autorka miała zaledwie 17 lat. „The Kissing Booth 2: Na odległość” wydano dopiero w 2020 roku, na fali popularności filmu, by chwilę później na ekrany mógł trafić sequel. Trzeci tom o znaczącym podtytule „Ten ostatni raz” ukazał się latem 2021 roku, jednocześnie z trzecią częścią produkcji Netflixa.

„The Kissing Booth” – podobne filmy romantyczne, które warto obejrzeć

„The Kissing Booth” to opowieść o pierwszym pocałunku, który staje się początkiem wielkiej miłości. Główną bohaterką jest nastoletnia Elle Evans, która na szkolnym festynie organizuje zabawę w tytułową „budkę z buziakami”. Nieoczekiwanie trafia do niej wraz z aroganckim podrywaczem o imieniu Noah. Ku jej zaskoczeniu, rozpoczyna to płomienny romans ze starszym chłopakiem. Jest tylko jeden problem. Noah jest bratem jej najlepszego przyjaciela. Elle staje przed dylematem, czy ważniejsza jest dla niej wieloletnia więź z Lee, czy nowy ukochany.

Jeśli historia Elle i Noah przypadła ci do gustu, wyczekując z nadzieją na „The Kissing Booth 4”, możesz sięgnąć po inne komedie romantyczne dla młodzieży. Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych filmów o nastoletniej miłości.

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” (2018)

„Do wszystkich chłopców, których kochałam” bez wątpienia może walczyć z „The Kissing Booth” o miano najpopularniejszej młodzieżowej komedii romantycznej Netflixa. Przedstawia historię szesnastoletniej Lary Jean Song Covey, która w sekrecie pisze listy miłosne do swoich sympatii, po czym chowa je do szuflady. Pewnego dnia dowiaduje się, że wszystkie trafiły do adresatów. Sytuacja powoduje ogromną rewolucję w jej życiu.

Produkcja z Laną Condor w roli głównej również jest adaptacją bestsellerowej książki. Napisała ją doceniona przez The New York Times Jenny Han. Zarówno powieść, jak i film doczekały się dwóch kontynuacji, czyli „Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham” oraz „Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze”.

„Love, Rosie” (2014)

Rosie i Alex, podobnie jak Elle i Lee, znają się od dziecka i rozumieją się bez słów. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy chłopak dostaje się na studia w USA. Sytuacja jest o tyle trudna, że między przyjaciółmi zaczęło rodzić się coś więcej…

Fabuła „Love, Rosie” obejmuje kilkanaście lat, w trakcie których główni bohaterowie mijają się i spotykają, przeżywając emocjonalne wzloty i upadki. Film został zrealizowany przez Christiana Dittera na podstawie powieści „Na końcu tęczy” autorstwa Cecelii Ahern. Główne role zagrali w nim Lily Collins („Emily w Paryżu”) i Sam Claflin („Enola Holmes”).

„Ostatnie wakacje” (2019)

Wakacje przed studiami to dla wielu osób ostatni moment beztroski, ale też czas podejmowania istotnych decyzji oraz pierwszych poważnych rozczarowań w życiu uczuciowym. O tym wyjątkowym okresie opowiada produkcja Netflixa z 2019 roku, w której jednego z głównych bohaterów zagrał K.J. Apa, czyli Archie Andrews z serialu „Riverdale”. W pozostałych rolach pojawili się m.in. Maia Mitchell, Halston Sage, Jacob Latimore, Sosie Bacon, Gabrielle Anwar, Wolfgang Novogratz, Jacob McCarthy, Ed Quinn, Gage Golightly, Mario Revolori i Tyler Posey. Reżyserem „Ostatnich wakacji” jest William Bindley.

„W śnieżną noc” (2019)

Po gorących wakacjach, czas na mroźne święta! Film „W śnieżną noc” opowiada o Bożym Narodzeniu, podczas którego małe miasteczko zostaje sparaliżowane przez burzę śnieżną. Sytuacja powoduje serię nieoczekiwanych zdarzeń oraz rewolucyjnych zmian w życiu grupki licealistów. Nawiązują się nowe romanse, a dawne przyjaźnie zmieniają swoje oblicze.

Obraz zrealizowany na podstawie książki Johna Greena, Maureen Johnson i Lauren Myracle to kolejna oryginalna produkcja Netflixa na liście. Możesz w niej podziwiać plejadę wschodzących gwiazd ekranu, takich jak Kiernan Shipka, Isabela Merced, Shameik Moore, Jacob Batalon, Liv Hewson, Odeya Rush i Mitchell Hope.

„Zmierzch” (2008)

Czymże byłoby zestawienie najlepszych romansów dla młodzieży, gdyby zabrakło w nim „Zmierzchu”?! Historia Belli i Edwarda, czyli zwyczajnej śmiertelniczki z liceum i ponad stuletniego wampira o wyglądzie siedemnastolatka, trafiła na ekrany ponad dekadę temu. Do dziś jednak nie straciła na popularności. Podobnie jak jej literacki pierwowzór, którego autorką jest Stephenie Meyer.

Napisana przez nią seria składała się z czterech powieści, na podstawie których zrealizowano pięć filmów. Poza „Zmierzchem” były to „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” i dwuczęściowy „Przed świtem”. I choć Kristen Stewart i Robert Pattinson bardzo chcieliby zapomnieć, że kiedykolwiek wcielali się w głównych bohaterów tej sagi, nie da się ukryć, że to właśnie im zawdzięczają swoje kariery.

„Cały on” (2021)

Padgett, nastoletnia instagramerka, została publicznie skompromitowana przez chłopaka, gdy ten zerwał z nią w trakcie transmisji na żywo. By zemścić się na swoim byłym, decyduje się na udział w szalonym zakładzie. Deklaruje, że uda jej się zmienić szkolnego outsidera Camerona w prawdziwego księcia z bajki. Ma czas do balu maturalnego. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy zaczyna się w nim zakochiwać…

Film Netflixa z 2021 roku to remake komedii romantycznej z końca lat 90. Freddie Prinze Jr. wcielał się w niej w szkolnego gwiazdora futbolu, który zakłada się z kolegą, że uczyni z szarej myszki (granej przez Rachael Leigh Cook) prawdziwą królową balu.

„Zakochana złośnica” (1999)

Kolejny klasyk lat 90., na którym wychowywali się współcześni trzydziestolatkowie, to „Zakochana złośnica” z Julią Stiles i Heathem Ledgerem w rolach głównych. Jego polski tytuł nawiązuje do dramatu Williama Shakespeare’a, który posłużył twórcom za źródło inspiracji. W oryginale film Gila Jungera był zatytułowany „10 Things I Hate About You” (10 rzeczy, których w Tobie nienawidzę).

W amerykańskiej wariacji na temat „Poskromienia złośnicy” tytułowa bohaterka i jej siostra są uczennicami liceum. Kat jest intelektualistką i odludkiem, natomiast Bianca obraca się w gronie najpopularniejszych chłopaków w szkole. Wszyscy oni marzą, by zabrać ją na randkę, a ona podziela te chęci. Problem w tym, że nie może tego zrobić. Tata dziewczyn zarządził bowiem, że młodsza z sióstr będzie mogła umawiać się z chłopakami, kiedy starsza zacznie to robić. Jeden z adoratorów nastolatki postanawia przekupić szkolnego chuligana, by ten rozkochał w sobie nieprzystępną Kat.

„Każdego dnia” (2018)

Film „Każdego dnia” to idealna propozycja dla fanów połączenia romansu i fantastyki. Jego główną bohaterką jest nastoletnia Rhiannon, która zakochuje się w tajemniczym przystojniaku. Chłopak również darzy ją uczuciem, więc wbrew własnym zasadom zdradza jej swój sekret tak naprawdę jest duszą o imieniu „A”, która każdego dnia budzi się w ciele innej osoby. Od tego momentu para zakochanych codziennie próbuje odnaleźć się na nowo. W końcu staje przed decyzją, która zmieni ich życie na zawsze.

Scenariusz filmu został oparty na bestsellerze Davida Levithana. Za jego reżyserię odpowiadał Michael Sucsy. W rolę Rhiannon wcieliła się Angourie Rice, zaś jej ukochanego grali m.in. Justice Smith, Owen Teague, Lucas Jade Zumann i Jacob Batalon.

„Wysoka dziewczyna” (2019)

Kiedy jesteś licealistką, 186 cm wzrostu może naprawdę komplikować życie. Tym bardziej, jeśli oznacza to, że jesteś wyższa od wszystkich chłopaków w szkole. Z takim problemem zmaga się szesnastoletnia Jodi. Na szczęście tylko do czasu, gdy w ramach międzynarodowej wymiany na horyzoncie pojawia się Stig – jeszcze wyższy od niej Szwed.

„Wysoka dziewczyna” to ciepły i zabawny obraz trudów dojrzewania wyreżyserowany przez Nzinghi Stewart. Tytułową rolę zagrała w nim Ava Michelle.

„After” (2019)

Na deser – gorący „After” okrzyknięty „Greyem dla młodzieży”. Opowiada bowiem o równie burzliwym, co pełnym namiętności związku ułożonej dziewczyny i tajemniczego chłopaka.

Tessa to piątkowa uczennica, która rozpoczęła właśnie studia. Jej poukładane życie zmienia się o 180 stopni, gdy poznaje niepokornego Hardina. Chłopak wciąga ją w toksyczną relację, jednocześnie jednak odkrywa przed nią świat doznań, o których dotychczas nie miała pojęcia.

Zanim Tessa i Hardin spotkali się na ekranie, pojawili się na kartach książek Anny Todd. W ramach poświęconej im serii ukazało się pięć powieści: „Płomień pod moją skórą”, „Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”, „Ocal mnie”, „Bez siebie nie przetrwamy” i „Chroń mnie przed tym, czego pragnę”. Dotychczas zekranizowano trzy z nich. Główne role zagrali Josephine Langford i Hero Fiennes Tiffin.

Wymienione tytuły to oczywiście tylko kropla w morzu komedii romantycznych dla młodzieży. Więcej podobnych produkcji znajdziesz przede wszystkim w serwisie Netflix. Nie brakuje ich też na innych platformach streamingowych, takich jak HBO GO, Prime Video czy Apple TV+.

Archiwum: styczeń 2024