Film „Siedem” opowiada o dwóch policjantach, których celem jest wytropienie zbrodniarza, który zabija swoje ofiary, kierując się popełnionymi przez nich siedmioma grzechami głównymi. William (w tej roli Morgan Freeman) oraz David (Brad Pitt) mimo całkowicie odmiennych charakterów, postanawiają odkryć, kim jest enigmatyczny morderca i dlaczego postanowił wymierzyć karę grzesznikom na własną rękę?

Produkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem zarówno widzów, jak i krytyków. Otrzymała wiele prestiżowych nagród i nominacji, w tym 2 statuetki Saturna i 3 Złote Popcorny MTV. Zastanawiasz się, jakie filmy podobne do „Siedem” powstały w ostatnich latach? Sprawdź!

„Siedem dusz” – film, po którym inaczej spojrzysz na życie

Filmowy hit „Siedem dusz” (2008) z zapadającą w pamięci rolą Willa Smitha to amerykański dramat wyciskający łzy z oczu. Opowiada on historię przeciętnego mężczyzny, który podając się za urzędnika podatkowego, pewnego dnia pojawia się w domach siedmiu kolejnych osób cierpiących na śmiertelne choroby. Ma dla nich bardzo ważną wiadomość. Chce zmienić ich życie i dać im nadzieję na lepsze jutro. Problem pojawia się wówczas, gdy okazuje się, że nie będzie mógł pomóc miłości swojego życia. Produkcja „Siedem dusz” to kino najwyższych lotów. To ponadczasowa, wzruszająca opowieść o przebaczeniu, miłości do bliźniego i zadośćuczynieniu za popełniony grzech. To film, który warto obejrzeć podczas randki lub w towarzystwie najbliższych osób. Morze łez gwarantowane!

„Milczenie owiec”, czyli inteligencja spotyka się z psychopatią

Film „Milczenie owiec” (1991) to jeden z tych filmów, które po prostu znać trzeba. Amerykański dreszczowiec w reżyserii Jonathana Demme’a z niezapomnianą rolą Anthony’ego Hopkinsa i Jodie Foster to film kultowy, który na stałe wpisał się w szeroką pojętą popkulturę. Nic w tym dziwnego, ponieważ zdobył aż 5 Oscarów.

„Milczenie owiec” opowiada o niezwykle inteligentnej agentce FBI, której zostaje powierzona bardzo ważna, aczkolwiek trudna misja. Ma ona za zadanie odnalezienie okrutnego i wyjątkowo bezwzględnego mordercy, który w wyjątkowo przerażający sposób krzywdzi swoje ofiary. Pomaga jej w tym jeden z więźniów więziennego centrum psychiatrycznego – Hannibal Lecter. Lecter to kultowa postać o niespotykanej inteligencji i psychopatycznych skłonnościach. Film od lat przeraża widzów na całym świecie. Dlatego, warto zapoznać się z nim już dzisiaj.

„Kolekcjoner kości” – doskonały film z Angeliną Jolie

Reżyser „Kolekcjonera kości” (1999) Philip Noyce postanowił przenieść na ekran powieść autorstwa Jeffery’ego Deavera. Ten kryminał to nie tylko wciągająca historia, ale także gwiazdorska obsada. W produkcję zaangażowali się bowiem m.in. Denzel Washington, Angelina Jolie, Queen Latifah i Michael Rooker.

Opowiada o słynnym i jednym z najlepszych w swoim fachu kryminologu Lincolnie, który po tragicznym wypadku, staje się praktycznie całkowicie sparaliżowany. Tracąc już nadzieję na poprawę swojej sytuacji, zostaje poproszony o pomoc w niezwykle tajemniczej sprawie. Ma za zadanie odszukać mordercę, który wydaje się być niedościgniony. Czas ucieka, a sprawca już szykuje się do zabicia kolejnej ofiary.

„Labirynt” – gdy giną dzieci, rodzic bierze sprawy w swoje ręce

Film „Labirynt” (2013) to bardzo dobry film opowiadający o desperacji i zapalczywości, która może być przypisana wyłącznie rodzicowi, którego dziecko ginie w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji znalazł się lokalny stolarz Keller (Hugh Jackman), który ma dość opieszałości policji i przy pomocy młodego detektywa Davida (w tej roli Jake Gyllenhaal) postanawia odnaleźć córkę i jej koleżankę. Razem staną się pionkami w bardzo niebezpiecznej grze, w której stawce znajduje się ludzkie życie.

„Labirynt” to jeden z tych filmów, które ogląda się z zapartym tchem. Muszą zobaczyć go wszyscy miłośnicy thrillerów.

„Wyspa Tajemnic”, czyli kto jest wariatem, a kto przestępcą?

Produkcja „Wyspa Tajemnic” (2010) z niezapomnianymi rolami Leonarda DiCaprio, Marka Ruffalo i Bena Kingsleya powinna znajdować się na liście filmów do obejrzenia przed śmiercią. Martin Scorsese przedstawił w nim historię agenta federalnego, Daniela, który bada tajemnice zniknięcia jednej z pacjentek szpitala psychiatrycznego zlokalizowanej na bajecznej wyspie. Jej zaginięciu towarzyszy szereg niewyjaśnionych okoliczności. Okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda.

„Wyspa Tajemnic” to jeden z tych filmów, po których bardzo trudno zasnąć. Dlatego też trzeba go zobaczyć.

„Zodiak”, czyli film oparty na faktach

Są takie produkcje, które budzą niepokój. Bez wątpienia zalicza się do nich film „Zodiak” (2007) ze świetną rolą Jake’a Gyllenhaala. David Fincher po raz kolejny nie zawiódł swoich fanów. Skupił się na ukazaniu historii Zodiaka, czyli enigmatycznego mordercy, który szalał na ulicach San Francisco w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Jego pseudonim budzi postrach do dziś, a jego tożsamość nadal owiana jest tajemnicą. Thriller zdobył kilka nagród filmowych, w tym Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles.

Wszystkie z wymienionych wyżej produkcji, to filmy, które wypada znać. Każda z nich na długo pozostaje w pamięci widza, a ich fabuły i realizacja znajdują się na najwyższym poziomie. Jeśli zatem nie wiesz, jakie filmy podobne do „Siedem” wypada znać, nie wahaj się dłużej i zacznij oglądać wszystkie po kolei.

Archiwum: marzec 2024