Przykładem powszechnie rozpoznawanej produkcji jest „Randka z gwiazdą” (ang. „StarStruck”) – miłosna opowieść o idolu nastolatków, który pewnego dnia przypadkowo wpada na całkiem zwyczajną Jessicę. To spotkanie raz na zawsze odmieni życie obojga. Młodzi będą musieli stawić czoła wścibskiemu światu show-biznesu i udowodnić, że ich uczucie jest prawdziwe.

„Randka z gwiazdą” – propozycja Disneya dla całej rodziny

Randka z gwiazdą plakat

Disney znany jest z filmów familijnych. Ma na swoim koncie kilka musicali, które podbiły serca miłośników tego gatunku na całym świecie. Komedia „Randka z gwiazdą” w reżyserii Michaela Grossmana to ciepła i wzruszająca historia, którą powinien zobaczyć każdy nastolatek. W rolach głównych występują młode gwiazdki Disneya, w tym Sterling Knight (jako Christopher Wilde) i Danielle Campbell (jako Jessica Olson).

Jakie filmy podobne do „Randki z gwiazdą” warto obejrzeć? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi rekomendacjami. Nie pożałujesz!


„High School Musical” – niekwestionowany hit Disney Channel

High School Musical plakat

Każdy szanujący się fan musicalów dla nastolatków powinien znać „High School Musical”. Film doczekał się kilku kontynuacji. Produkcji towarzyszy wiele przebojów muzyki pop, w tym wpadający w ucho utwór „Breaking free”. „High School Musical” opowiada o dwójce nastolatków, którzy z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. On jest gwiazdą szkolnej koszykówki, w której kochają się wszystkie dziewczyny, a ona – wzorową uczennicą unikającą rozgłosu. Oboje zamierzają startować w szkolnym konkursie wokalnym. Przedsięwzięcie zbliży ich do siebie i będzie dużą próbą ich charakterów.

Reżyser produkcji Kenny Ortega zaangażował aktorów młodego pokolenia, znanych przede wszystkim z seriali i filmów Disneya. W rolach głównych występują Zac Efron, Vanessa Hudgens, Ashley Tisdale i Lucas Grabeel. „High School Musical” zdobył wiele nagród branży filmowej, w tym 2 statuetki Emmy.

„Camp Rock”, czyli zabawy ciąg dalszy

Camp Rock plakat

Osoby, które poszukują filmów podobnych do „Randki z gwiazdą”, powinny obejrzeć także brawurowy musical z 2008 roku – to „Camp Rock”. To doskonała rozrywka dla całej rodziny, bez względu na wiek.

Fabuła opowiada o przeciętnej nastolatce Mitchie (Demi Lovato), która spędzając czas na letnim obozie muzycznym, ucieka się do niewinnego kłamstwa. Nie przypuszcza nawet, że będzie to miało poważne konsekwencje. Czy uda jej się spędzić wakacje bez wpadania w tarapaty? Musicie to zobaczyć.


„Kopciuszek. W rytmie miłości”

Kopciuszek. W rytmie miłości plakat

Musical „Kopciuszek. W rytmie miłości” (ang. „A Cinderella Story: Once Upon a Song”) w reżyserii Damona Santostefano to romantyczna komedia o sile marzeń. Katie (Lucy Hale) jest wyjątkowo uzdolnioną muzycznie nastolatką, marzącą o karierze solowej. Pewnego dnia jedna z wytwórni muzycznej ogłasza, że poszukuje nowego talentu wokalnego. Katie wplątana przez przyrodnie siostry w intrygę szytą grubymi nićmi będzie musiała wyjść z impasu obronną ręką. Sprawa nie będzie taka prosta, ponieważ podstępnym siostrom dopinguje ich matka, macocha Katie.

Motyw klasycznej opowieści o Kopciuszku jest często wykorzystywany w musicalach. Na kanwie tej popularnej bajki powstało już kilka z nich.

„Hannah Montana. Film”, czyli historia zwykłej nastolatki o wielkich ambicjach

Hannah Montana Film plakat

Popularny serial „Hannah Montana” to jeden z najbardziej znanych produkcji dla młodzieży wytwórni Disney. Historia zwykłej nastolatki, która pod pseudonimem i w przebraniu robi karierę gwiazdy muzycznej, spodobała się nastolatkom na całym świecie. Dlatego też Peter Chelsom postanowił wykorzystać ten trend do stworzenia produkcji „Hannah Montana. Film” (ang. „Hanna Montana. The Movie”). W rolach głównych zobaczymy znaną z serialu Miley Cyrus, jej ojca Billy’ego Raya Cyrusa, Lucasa Tilla, a nawet gwiazdę muzyki pop – Taylor Swift.

Tym razem tytułowa bohaterka będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest najważniejsze w życiu i czy warto poświęcać przyjaźń dla ogromnej kariery. Przemyśleniom sprzyjać mają sielankowe okoliczności przyrody, ponieważ ojciec dziewczyny postanawia zabrać ją do rodzinnego miasteczka. To zatem świetna historia z mądrym przesłaniem dla małego i dużego widza.

„Grease”, czyli klasyk wśród musicali

Grease plakat

Ona jest skromną i poukładaną nastolatką, on – typowy zawadiaka podbijający serca koleżanek. Para zakochuje się w sobie podczas letnich wakacji. Po rozpoczęciu roku szkolnego okazuje się, że Sandy i Danny uczą się w tej samej szkole. Zakochani muszą stawić czoła dzielącym ich różnicom, a przede wszystkim – swoim znajomym.

Musical „Grease” z 1978 roku z niezapomnianymi kreacjami Johna Travolty i Olivii Newton-John, a także genialnym soundtrackiem powinien znaleźć się na liście wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z jednym z najbardziej kultowych filmów muzycznych.

Fani musicali wiedzą, że to filmy uniwersalne, radosne, podnoszące na duchu i poprawiające nastrój. Soundtracki wykorzystywane w produkcjach wpadają w ucho i często trafiają na listy przebojów. Na szczęście z roku na rok powstaje ich coraz więcej. Tego rodzaju produkcje zbliżają do siebie ludzi, dlatego warto oglądać je w gronie przyjaciół lub z członkami rodziny. Miłośnicy gatunku mogą sięgnąć także po klasyki takie jak „West Side Story”, „Dirty Dancing”, „Hair” czy też „Funny Face” z niezapomnianą kreacją aktorską przepięknej Audrey Hepburn.

Archiwum: marzec 2024