Dobry film dla dwojga powinien być tytułem, który zainteresuje zarówno ją, jak i jego. Warto więc wybierać filmy pamiętając o swoich preferencjach. Co równie ważne, komedia romantyczna nie zawsze musi być sztampowa, czego dowodem są niektóre z naszych propozycji. Niektóre, bo są tam również inne gatunki, jak chociażby melodramaty, ale i dzieła obyczajowe. Film na wieczór dla par powinien być jakościowy pod względem scenariusza i historii. Warto o tym pamiętać!

Filmy dla dwojga – ranking romantycznych filmów idealnych do wspólnego oglądania

Hollywood lubi filmy romantyczne, ponieważ te zwyczajnie cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Szukają oni produkcji z ulubionymi aktorami i wzruszającą historią miłosną. Paradoksalnie takich powstaje dużo, ale często nie są godne zainteresowania. Jeśli więc szukasz filmu dla dwojga na romantyczny wieczór, musisz uważać, żeby nie wpaść w pułapkę kiepskiej produkcji. Pamiętaj jednocześnie, że tytuł musi się podobać obu zgromadzonym przed ekranem osobom. Warto wybrać produkcję na wielu płaszczyznach wartościową, jedną z tych, które zaproponowaliśmy.

„Dirty Dancing” (1987)

Jeśli potrzeby ci uniwersalny film na romantyczny wieczór, to wydaje się, że nie ma lepszego wyboru. „Dirty Dancing” to klasyka gatunku i film uwielbiany przez kobiety, ale doceniany również przez mężczyzn. Zachwyca historią i świetną muzyką. W nagrodzonej Oscarem produkcji zagrali Patrick Swayze i Jennifer Grey. Opowiada on historię szesnastolatki, która na wakacjach z rodziną poznaje przystojnego instruktora tańca. Choć wiele ich różni, okazuje się, że łączy ich pasja, a także kwitnące uczucie. Na ich ewentualnej wspólnej drodze jest jednak sporo przeciwności.

„Uwierz w ducha” (1990)

Pozostajemy w kręgu kultowych filmów z udziałem Patricka Swayze. „Uwierz w ducha” w reżyserii Jerry’ego Zuckera opowiada historię Molly, która straciła swojego ukochanego, Sama. Mężczyzna został zastrzelony. Nieoczekiwanie ponownie pojawia się w jej życiu, ale jako duch. Pojawia się nie bez powodu – chce ją ostrzec przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem. Obok wspomnianego wcześniej aktora na ekranie podziwiać możemy również Demi Moore i Whoopi Goldberg. To jeden z najbardziej wzruszających filmów dla par ostatnich dekad. Prawdziwy wyciskacz łez – dla niej i dla niego.

„Pretty Woman” (1990)

Kultowa komedia romantyczna z reżyserii Garry’ego Marshalla, która zarobiła miliony dolarów i została doceniona Złotym Globem. Opowiada prostą historię biznesmena Edwarda, który płaci Vivian za tydzień spędzony w jej towarzystwie. Jak nietrudno się domyślić – rodzi się między nimi uczucie, zaczynają się w sobie zakochiwać. W produkcji zachwycają Richard Gere oraz Julia Roberts, dla których była to jedna z najważniejszych ról w karierze. „Pretty Woman” to lekkie kino z odrobiną humoru, które doskonale sprawdzi się jako film dla par na wspólny seans.

„Notting Hill” (1999)

Jeśli chodzi o komedie romantyczne, to zdecydowanie nie należy zapominać o „Notting Hill”. Historia rozwiedzionego właściciela księgarni, na którego drodze pojawia się słynna aktorka, to propozycja znana od dekad. I wciąż bardzo popularna jako propozycja na wspólny seans. Trzeba przyznać, że nie ma w tym nic dziwnego – historia jest wciągająca, a sam film lekki i z humorem, czyli doskonały na poprawienie nastroju widzów. Tutaj również brylowała wspomniana już Julia Roberts, obok której tym razem pojawił się Hugh Grant. Ten film dla par otrzymał nagrodę BAFTA.

„Jak stracić chłopaka w 10 dni” (2003)

Zwariowana komedia pomyłek, w której poznajemy historię Andie oraz Bena. Ona, redaktorka magazynu dla pań, postanawia zrealizować trudne zadanie – ma 10 dni na to, żeby rozkochać w sobie faceta, a następnie doprowadzić do sytuacji, że ten ją rzuci. Tak się składa, że on założył się z kolegami, że w 10 dni rozkocha w sobie każdą kobietą. Tą każdą okazuje się… Andie. Dochodzi więc to całkiem zabawnego zrządzenia losu. W filmie zagrali Kate Hudson i Matthew McConaughey. Jest on uważany za lekką i idealną propozycję na seans dla dwojga.

„Pamiętnik” (2004)

Filmowa ekranizacja bestsellera Nicholasa Sparksa to jeden z najlepszych melodramatów XXI wieku. Film realizowano przez kilka lat, a za jego reżyserię odpowiedzialny jest Nick Cassavetes. Fabuła skupia się na tytułowym pamiętniku, który Duke odczytuje starszej, chorej na Alzheimera kobiecie Allie. Ta przypomina sobie czasy swojej młodości i miłości, którą doświadczyła. W filmie, który jest prawdziwym wyciskaczem łez, pojawiło się kilka aktorskich znakomitości – Rachel McAdams, Ryan Gosling, James Garner i Gena Rowlands. Tytuł doceniony został kilkoma branżowymi nagrodami, zbierając pochlebne recenzje.

„500 dni miłości” (2009)

Marc Webb podszedł do tematu nieco inaczej i w swoim filmie połączył dramat, komedię i romans. Trzeba przyznać, że to nowatorskie podejście okazało się dobrym pomysłem. Film opowiada o Tomie, który został porzucony przez Summer. Mężczyzna przypomina sobie wszystkie 500 dni ich wspólnej znajomości, żeby odkryć, co właściwie w ich związku poszło nie tak. Raz wzruszający, innym razem zabawny film będzie odpowiednim wyborem podczas wspólnego seansu. W tym niezwykle ciekawym tytule pojawili się Zooey Deschanel, Chloë Grace Moretz i Joseph Gordon-Levitt. Produkcja cieszy się dużym uznaniem.

„O północy w Paryżu” (2011)

Doceniony Oscarem film, za którego reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Woody Allen. W tej komedii romantycznej, która znalazła się na liście filmów dla dwojga, znalazło się miejsce dla wątku… fantastycznego. Wszystko dlatego, że dwoje ludzi, którzy przyjechali do Paryża zaplanować swój ślub, spędzają czas osobno, a nie razem. Inez widuje się z byłym chłopakiem, natomiast Gil odbywa podróże do lat 20. XX wieku. Jak nietrudno się domyślić, wyniknie z tego coś nieoczekiwanego. Allen zaprosił do współpracy Owena Wilsona, Marion Cotillard, Michaela Sheena i wspomnianą już tutaj Rachel McAdams. „O północy w Paryżu” to bardzo oryginalny, ale zarazem ciekawy film dla par.

 „Tamte dni, tamte noce” (2017)

Rzecz dzieje się we Włoszech w latach 80. XX wieku. Głównym bohaterem filmu jest młody i błyskotliwy Elio Perlman. Czyta, rozkoszuje się piękną pogodą i sztuką, spędza dużo czasu ze swoją przyjaciółką Marzią. Spędza czas z rodzicami, doceniając wspólne chwile. Choć wydaje się, że jest dobrze ułożonym 17-latkiem, w pewnym momencie jego świat zmienia się diametralnie. Gdy w willi pojawia się Oliver, młody amerykański stypendysta, Elio zaczyna rozumieć, czym jest miłość. Obaj zapamiętają to lato na zawsze. Film Luci Guadagnino powstał na podstawie powieści André Acimana, a zagrali w nim Timothée Chalamet oraz Armie Hammer. Melodramat doceniony został Oscarem.

„Ghost story” (2017)

David Lowery w swoim filmie opowiedział historię ducha męża, który postanowił odwiedzić swoją pogrążoną w żałobie żonę. Elementy fantasy składają się na mocną, melodramatyczną historię, która w czasie seansu potrafi zrobić wrażenie. Jeśli chodzi o filmy dla par, to jest to pozycja obowiązkowa. Chociażby z powodu świetnie poprowadzonej historii, nieco nawiązującej do tej znanej z filmu „Uwierz w ducha”. Tutaj jednak dodano kilka ciekawych wątków i twistów. W „Ghost story” zagrali Casey Affleck oraz Rooney Mara, a film zebrał świetne recenzje ze strony krytyków z całego świata.

Dobry film dla par to taki, który będzie interesujący dla partnera, jak i partnerki. Warto postawić na wskazane przez nas tytuły, ale oczywiście dobrych propozycji jest znacznie więcej. Brylują w nich takie znakomitości jak Keira Knightley, Steve Carell, Frances Fisher czy Johnny Depp. Szukając odpowiednich tytułów zwracaj uwagę na osbadę, ale również historię – niech nie będzie ona banalna, bo oglądanie takiego filmu dla nikogo nie będzie przyjemnością. Sporo dobrych filmów dla dwojga można znaleźć na popularnych platformach streamingowych jak Netfliks, Amazon Prime Video czy Disney+.

Archiwum: luty 2024