Szukasz dobrego kina dramatycznego? Film o ciąży może okazać się dobrym wyborem, ale oczywiście wiele zależy od tego, na który konkretnie się zdecydujesz. Można wśród nich znaleźć również komedie czy propozycje dla młodszych odbiorców. Na pewno wspomniane zagadnienie można zaprezentować na różne sposoby, a także w ciekawy sposób opowiedzieć o okolicznościach i konsekwencjach. Nic dziwnego, że filmowcy dość często sięgają po ten motyw.

Film o ciąży – które tytuły są godne zainteresowania?

Jak już zostało wspomniane, filmów o ciąży jest naprawdę dużo. Są one także zróżnicowane gatunkowo. Nasze propozycje powinny doskonale oddać tę różnorodność. To jednocześnie najciekawsze tytuły obejmujące – w taki, czy inny sposób – wspomniany temat.

„Juno”

Film z 2007 roku opowiada o siedemnastoletniej Juno, która zachodzi w ciąże. Dziewczyna nie wie, co zrobić. Jej rodzina, a także znajomi przekonują ją, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie rodziny zastępczej. Sama zainteresowana nie jest przekonana, czy to najlepsze wyjście. Film w reżyserii Jasona Reitmana doceniony został Oscarem, a chwalono go za ciekawe podejście do tematu ciąży. Bo choć „Juno” to dramat, nie brakuje w nim wątków komediowych. W produkcji pojawili się Elliot Page, Jennifer Garner i Michael Cera.

„Wpadka”

Już sam tytuł zdradza, o czym jest ten film. Alison zachodzi w ciążę z Benem. Ona jest ambitna i ma sprecyzowane plany na przyszłość, on natomiast jest niezaradnym życiowo fajtłapą. Choć dzieli ich wszystko, decydują się związać, żeby zapewnić rodzinę dla dziecka. Zaczyna się rodzić między nimi prawdziwe uczucie. W filmie z 2007 roku zagrali Seth Rogen i Katherine Heigl. Komedia romantyczna podchodzi do tematu ciąży w sposób niezwykle uniwersalny i ciekawy. Jeśli chodzi o film o ciąży, „Wpadka” to pozycja obowiązkowa!

„Dziewięć miesięcy”

Komedia romantyczna Chrisa Columbusa z 1995 roku to już dzieło niemalże klasyczne. Opowiada o Samuelu, który ma problem z zaangażowaniem się i zobowiązaniami. Jego świat wywraca się do góry nogami, gdy jego dziewczyna zachodzi w ciążę. Musi się zmienić – dla dobra dziecka, a także swojej wybranki. W amerykańskiej produkcji zagrały dwie gwiazdy – Hugh Grant i Julianne Moore. Film, choć nastawiony na sceny komediowe, niesie za sobą ważne życiowe przesłanie.

„Prawo ciążenia”

Tym razem film o ciąży, w którym ciąża… jest udawana. Thea, główna bohaterka, postanawia wmówić wszystkim, że spodziewa się dziecka. Chodzi o to, żeby nie została wyrzucona z pracy, ponieważ jej stanowisko jest poważnie zagrożone. Początkowo chce powiedzieć prawdę, ale ostatecznie decyduje się brnąć w kłamstwo, co – z wiadomych przyczyn – wszystko komplikuje. W tej amerykańskiej komedii romantycznej z 2009 roku zagrała Lindsay Lohan. Jeśli chodzi o spojrzenie na ciążę to bez wątpienia jedna z najoryginalniejszych propozycji na naszej liście.

„Plan B”

Singielka Zoe marzy o dziecku. Problem w tym, że nie jest w stanie znaleźć mężczyzny swojego życia. Zmęczona poszukiwaniami decyduje się na sztuczne zapłodnienie. Zabieg przebiega bez przeszkód, a ucieszona bohaterka… spotyka mężczyznę, w którym się zakochuje. Czy ich związek, zważywszy na okoliczności, ma szansę powodzenia? Kolejna alternatywa względem innych filmów o ciąży. W wyreżyserowanym przez Alana Poula filmie zagrała niezawodna Jennifer Lopez. „Plan B” to komedia romantyczna.

Film o ciąży może być zarówno zabawną komedią, jak i skupiającym się na różnych problemach dramatem. Podejścia twórców są różne, ale to dobrze – możemy dzięki temu znaleźć bardzo urozmaicone dzieła, które dotykają wspomnianego zagadnienia. Powyższe propozycje są bez wątpienia tytułami, po które warto sięgnąć.

Archiwum: styczeń 2024