Jeśli lubisz filmy i seriale dla dorosłych, Netflix z pewnością zadowoli cię swoją ofertą. Regularnie pojawiają się w niej bowiem produkcje, które za nic mają tematy tabu. Które z nich są najbrutalniejsze, najbardziej obrazoburcze, sprośne i rozerotyzowane? Sprawdź w naszym zestawieniu.

Najlepsze seriale dla dorosłych – Netflix Originals, których nie powinno się oglądać z dziećmi [TOP 10]

Seks, przemoc i inne kontrowersyjne tematy wykorzystywane są nie tylko po to, by szokować. Czasem są formą wyrażenia ważnego przekazu, a czasem sposobem na dostarczenie czystej przyjemności miłośnikom erotyki czy mocnego kina. Żaden z tych powodów nie jest gorszy od innych, pod warunkiem, że odbiorcami są dojrzali widzowie. Prezentujemy TOP 10 seriali dla dorosłych Netflixa, które warto zobaczyć wyłącznie w pełnoletnim gronie.

„Squid Game” (2021) – 1 sezon

Listę seriali dla dorosłych Netflixa zaczynamy od produkcji, która miała premierę w zeszłym roku. Dorośli widzowie powinni rozumieć, że „Squid Game” to nie tylko pięknie nakręcone, szokujące dzieło, lecz przede wszystkim przerażający obraz mrocznej strony kapitalizmu. Banalizacja przemocy ma tu swój sens i cel, jednak dzieci go nie wyłapią. Dlatego obejrzyj koniecznie ten południowokoreański hit, ale pod żadnym pozorem nie rób tego w towarzystwie małych odbiorców.

„BoJack Horseman” (2014) – 6 sezonów

Serial animowany, którego nie należy mylić z kreskówką dla dzieci. „BoJack Horseman” to pełna aluzji seksualnych i obscenicznego humoru czarna komedia o antropomorficznym koniu, który stoczył się na samo dno i teraz próbuje odzyskać dawną sławę i blask.

„Big Mouth” (2017) – 5 sezonów

Kolejny serial animowany dla dorosłych, który znajdziesz wśród produkcji dostępnych na Netflixie. Ta opowieść o dojrzewaniu nastolatków wypełniona jest sprośnymi żartami, które zdecydowanie nie są przeznaczone dla młodocianej publiczności.

„Orange is the New Black” (2013) – 7 sezonów

Serial przedstawiający losy więźniarek z Litchfield to jeden z czołowych seriali LGBT na Netflixie. Dla dzieci nie nadaje się jednak nie przez wzgląd na homoseksualne wątki, lecz z uwagi na liczne sceny seksu, wulgarny język i brutalną przemoc, które ukazane są zarówno w dramatyczny, jak i w komiczny sposób.

„Czarne lustro” (2011) – 5 sezonów

Mroczny i przygnębiający serial dla dorosłych. Netflix przejął go od brytyjskiej stacji Channel 4 po dwóch świetnie przyjętych sezonach. Produkcja ukazuje niedaleką przyszłość, w której nowoczesne technologie tylko z pozoru ułatwiają ludziom życie. „Czarne lustro” to zdecydowanie cenna lekcja o niebezpieczeństwach wynikających z uzależnienia od ekranów, ale lepiej nie prezentować jej dzieciom zbyt wcześnie.

„Bridgertonowie” (2020) – 2 sezony

Kostiumowy hit Netflixa opowiada o życiu śmietanki towarzyskiej Londynu z czasów regencji. Ich dni wypełniają przede wszystkim intrygi i płomienne romanse, których spełnienie bywa bezwstydnie prezentowane na ekranie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników seriali o seksie.

„Sex/Life” (2021) – 1 sezon

„Sex/Life” nie jest produkcją, którą warto obejrzeć z uwagi na jej walory artystyczne. Jeśli jednak fascynuje cię kino erotyczne, z pewnością spodoba ci się ten serial. Opowiada o przykładnej żonie i matce, która zaczyna fantazjować o czasach, kiedy była młoda i wyzwolona oraz namiętnie kochała pewnego mężczyznę.

„Barbarzyńcy” (2020) – 1 sezon

Naturalistyczny obraz życia dawnych plemion Europy, które doświadczały brutalnego nacisku ze strony rzymskich okupantów. Aż do momentu, gdy pojawił się Arminius. Ten rzymski oficer o germańskim pochodzeniu postanowił zbuntować swój lud i wziąć odwet na Rzymianach za wyrządzone mu krzywdy.

„Dom z papieru” (2017) – 5 sezonów

Klasyczny przykład produkcji gloryfikującej przemoc i przestępców, którzy są tak seksowni, nieobliczalni i pewni siebie, że zapominasz o tym, że więżą niewinnych ludzi jako zakładników i okradają instytucje państwowe w imię pokrętnie rozumianej sprawiedliwości. „Dom z papieru” to świetny serial pełen kultowych scen i szalonej akcji, ale lepiej, żeby młodzi widzowie nie brali przykładu z Tokio, Denvera, Berlina, a nawet Profesora.

„House of Cards” (2013) – 6 sezonów

Pierwszy serial Netflixa, który swego czasu wywołał wiele kontrowersji w związku ze skandalem wokół odtwórcy głównej roli. Nie to jest jednak powodem, dla którego nie warto oglądać go z dziećmi. „House of Cards” opowiada o okrutnym świecie polityki, pełnym spisków, korupcji i skomplikowanych układów, wśród których trudno odnaleźć się nawet dorosłemu, a co dopiero młodemu widzowi.

Wiesz już, które seriale dla dorosłych Netflixa warto obejrzeć. Jeśli spodobało ci się powyższe zestawienie, sprawdź także nasze pozostałe teksty. Znajdziesz wśród nich rankingi najlepszych seriali Netflixa, a także sporo artykułów na temat rozmaitych filmów dla dorosłych.

Archiwum: kwiecień 2024