Jeśli lubisz filmy taneczne, Netflix przyciągnie cię swoją pokaźną listą roztańczonych produkcji. W serwisie znajdziesz wiele filmów i seriali o tańcu. W tym artykule skupimy się wyłącznie na pełnometrażowych produkcjach. Przedstawiamy TOP 10 tytułów, dzięki którym poczujesz rytm.

Filmy taneczne Netflixa – które produkcje warto zobaczyć? TOP 10 filmów o tańcu

Lubisz oglądać sceny taneczne? Jesteś miłośnikiem filmu „Step up” i szukasz podobnych produkcji, które zachwycą cię świetną muzyką i doskonałymi choreografiami? Zebraliśmy 10 najlepszych filmów tanecznych Netflixa, które spełnią twoje wymagania. Większość z nich to nowe tytuły, które miały swoje premiery zaledwie kilka lat temu. Niektóre z nich to komedie, inne to wzruszające dramaty. Wszystkie łączy jednak to, że najważniejszy jest w nich taniec.

„Poczujcie rytm” (2020)

April to egocentryczna tancerka, której nie udaje się osiągnąć sukcesu na Broadwayu. Postanawia więc powrócić do małego, rodzinnego miasteczka w Wisconsin, gdzie niechętnie zostaje nauczycielką tańca. Przygotowując grupę młodych tancerzy do wielkiego konkursu, na nowo odkrywa sens swojej pasji. W roli głównej Sofia Carson.

„Into the Beat: Roztańczone serce” (2020)

Nastoletnia baletnica o imieniu Katya pewnego dnia odkrywa fascynujący świat hip-hopu, który wciąga ją bez reszty. Wkrótce dziewczyna staje przed trudnym wyborem. Czy podąży za głosem serca i wybierze hip-hop, czy zostanie wierna baletowi, tak jak chcą jej rodzice? „Into the Beat: Roztańczone serce” to taneczny film Netflix produkcji niemieckiej. W rolę Katyi wcieliła się Alexandra Pfeifer.

„Wytańcz to” (2020)

Quinn Ackerman to nastolatka, która marzy, by dostać się na Duke University. By to zrobić, musi osiągnąć sukces w konkursie tanecznym. Kiedy prestiżowa grupa Thunderbirds odrzuca jej kandydaturę, Quinn decyduje się założyć własny zespół, by spełnić swoje marzenia. W roli głównej występuje Sabrina Carpenter.

„Bitwa” (2018)

Międzynarodowa koprodukcja europejska o tańcu, który ratuje życie. Fabuła filmu skupia się na Amalie, młodej tancerce z dobrego i zamożnego domu, która pewnego dnia dowiaduje się, że jej ojciec zbankrutował. Cały świat dziewczyny zaczyna się walić. Na szczęście na swojej drodze spotyka tancerza hip-hopowego o imieniu Mikael. Role Amalie i Mikaela grają Lisa Teige i Fabian Svegaard Tapia.

„Step sisters” (2018)

Film taneczny Netflix o niezwykle uzdolnionej studentce, która zdaje się mieć wszystko. Jamilah Bishop (Megalyn Echikunwoke) jest przewodniczącą swojego bractwa, kapitanką stepującego zespołu, ma świetne kontakty z dziekanem i wszyscy ją lubią. Pewnego dnia zostaje poproszona o wielką przysługę. Ma nauczyć dziewczyny z wrogiego bractwa tańczyć i przygotować je do ważnego konkursu.

„Dancing Queens” (2021)

23-letnia Dylan pochodzi z małej wyspy w archipelagu Bohuslan. Pracuje jako sprzątaczka w klubie dla draq queens, choć od dziecka marzy o karierze tancerki. Pewnego dnia największa gwiazda klubu odkrywa jej talent i pomaga postawić pierwsze kroki na scenie. W główną rolę wcieliła się Molly Nutley, zaś jej mentora zagrał debiutujący jako aktor Fredrik Quinones.

„Break” (2018)

Lucie to młoda tancerka, której największym marzeniem jest dostać się do Bird Dance Company. Niestety, dziewczyna ulega wypadkowi, który niweczy jej plany na przyszłość. Rodzice chcą, by zajęła się nauką i zdała na studia prawnicze. Jednak Lucie się nie poddaje. By osiągnąć swój cel, postanawia ćwiczyć dwa razy częściej i poświęcić się swojej pasji bardziej niż kiedykolwiek. W roli Lucie występuje Sabrina Ouazani.

„Już mnie tu nie ma” (2019)

Barwna grupa Los Terkos to uliczny gang z Meksyku, który zajmuje się głównie słuchaniem muzyki i imprezowaniem. Pewnego dnia ich przywódca, Ulises Samperio, chcąc chronić przyjaciół, podpada szefowi kartelu narkotykowego i musi wyjechać do Nowego Jorku, gdzie rozpoczyna naukę w Jackson Heights. Kiedy dowiaduje się, że jego ekipa znów jest zagrożona, marzy, by wrócić do domu. „Już mnie tu nie ma” to film taneczny Netflixa, w którym główną rolę zagrał Juan Daniel García.

„Yeh Ballet” (2020)

Musical inspirowany piękną prawdziwą historią. Dwaj chłopcy z nizin społecznych, nie bacząc na wszelkie przeciwności losu, torują sobie drogę do prestiżowej szkoły baletowej. W filmie występują Manish Chauhan i Achintya Bose.

„Hot Chocolate Nutcracker: Taneczne marzenia” (2020)

Naszą listę filmów tanecznych Netflix zamyka dokument wyprodukowany przez Shondaland. Produkcja skupia się na Debbie Allen, utalentowanej i nagradzanej artystce, która wsławiła się jako aktorka, choreografka i reżyserka serialu „Sława”. Allen ma na swoim koncie nagrody Emmy, Złoty Glob i liczne nominacje do Tony. W dokumentalnej produkcji Netflixa przyglądamy się, jak przygotowuje grupę młodych tancerzy do występu w charytatywnym przedstawieniu baletowym „Hot Chocolate Nutcracker”. Możemy też poznać ją bliżej, dzięki wywiadom z jej rodziną, przyjaciółmi, uczniami i współpracownikami oraz z samą artystką.

Jeśli lubisz podziwiać zmagania i talent tancerzy na ekranie, polecamy także taneczne seriale Netflixa. Najlepsze z nich to „Jiva”, „Tiny Pretty Things”, „Dziki rytm” oraz „Ruch”.

Archiwum: styczeń 2024