Komedie romantyczne zawsze mają wzięcie, a te poświęcone nastoletniej miłości trafiają również do starszych odbiorców. Filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” opierają sie na podobnych założeniach. W rzeczonej produkcji główną bohaterką jest Lara Jean (Lana Condor), która pisze listy miłosne do wszystkich chłopców, w których się zakochuje. Te niestety zostają odkryte i ujawnione, co uruchamia lawinę nieprzewidzianych, nie zawsze szczęśliwych wydarzeń. A jakie produkcje są podobne do tej? Sprawdź poniższą listę!

Filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” – zestawienie

Jeśli lubisz oglądać produkcje o nastoletnich przygodach miłosnych, na pewno szukałeś już podobnych filmów. Przyjaźń i miłość nastolatków są tematami, które wiążą wszystkie poniższe pozycje. Poznaj filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam”!

„Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham” (2020)

Zestawienie filmów podobnych do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” otwiera druga część przygód tej samej nastolatki. W niej Lara Jean Covey zaczyna spotykać się z Peterem (Noah Centineo), gdy w jej otoczeniu pojawia się chłopak, w którym od dawna się podkochuje – John Ambrose (Jordan Fisher). Co z tego wyniknie?

„Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze” (2021)

W tej części Lara szykuje się do rozpoczęcia pierwszego roku studiów. Wraz z tym wydarzeniem zaczyna zastanawiać się, jaka czeka ją przyszłość. Czy wzorowa uczennica odnajdzie się w świecie dorosłości? Co ciekawe, film w reżyserii Michaela Fimognariego został oceniony lepiej niż druga część przygód Lary.

„The kissing booth” (2018)

Kolejny z filmów podobnych do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” powstał na podstawie powieści Beth Reekles. Elle Evans (Joey King) zakochuje się w Noah (Jacob Elordi), pewnym siebie szkolnym przystojniaku. Ta sytuacja wyraźnie nie podoba się jej przyjacielowi, Lee (Joel Courtney). Czy uda im się pogodzić miłość i przyjaźń? Film doczekał się również drugiej części.

„Szkoła uczuć” (2002)

Film młodzieży może być też melodramatem, co świetnie pokazuje ta produkcja w reżyserii Adama Shankmana. Tytuł zdobył zresztą aż dwie nagrody Teen Chioce. Opowiada o zakazanym romansie Jamie Sullivan (Mandy Moore), w której zakochuje się Landon Carter (Shane West), najbardziej popularny chłopak w liceum. Jak można się spodziewać, nie wszystko pójdzie po ich myśli…

„#realityhigh” (2017)

Dani Barnes (Nesta Cooper) od dawna podkochuje się w koledze ze szkoły, Cameronie. Ich znajomość, coraz bliższa, nie podoba się Alex Medinie (Alicia Sanz), byłej dziewczynie Camerona, która jest gwiazdą internetu. W tym filmie podobnym do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” dowiesz się, jaką siłę mają internet… i miłość!

„After” (2019)

To film dla nieco starszej młodzieży. Tessa (Josephine Langford) zaczyna studia, gdy poznaje na imprezie buntownika Hardina (Hero Fiennes-Tiffin). To wpływa na wszystkie plany dziewczyny. Zachowanie młodych dodatkowo nie przypada do gustu otoczeniu. Czy będą musieli ponieść konsekwencje swojego związku?

„Wynajmij sobie chłopaka” (2019)

Niektóre filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” mają nawet zbliżoną obsadę! Brooks (Noah Centineo) to uczeń liceum, który wymyśla aplikację do… wynajmowania chłopaka. W ten sposób chce zarobić nieco pieniędzy. Z pomysłu korzysta Celia (Laura Marano). Los zdecyduje, czy parę połączy prawdziwe uczucie…

„Dziewczyna i chłopak – wszystko na opak” (2010)

Juli (Madeline Carroll) to młoda fanka kurczaków, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Jej sąsiad, Bryce (Callan McAuliffe). Ich przyjaźń wydaje się przypadkowa, jednak trwa przez wiele lat. Aż do momentu, gdy coś w ich relacjach się zmienia… Ten film podobny do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” to połączenie komedii, dramatu i romansu, a wszystko w wydaniu dla nastolatków.

„LOL” (2012)

Lola (Miley Cyrus) tak cierpi po rozstaniu z chłopakiem, że o pocieszenie prosi jego przyjaciela. Każdy, kto ogląda, romanse wie, że to nie może się dobrze skończyć… Film ten, choć przeszedł bez większego echa, gościł na ekranie gwiazdy. Jedną z głównych ról, Anne, grała Demi Moore!

„Gwiazd naszych wina” (2014)

Hazel (Shailene Woodley) cierpi na raka, a Gus (Ansel Elgort) to koszykarz z amputowaną nogą. Oboje trafiają na siebie przypadkowo, podczas spotkania grupy wsparcia. Wkrótce wyjeżdżają, aby poznać Van Houtena (Willem Dafoe), pisarza, którego twórczość ceni chłopak. Jak rozwinie się ich relacja w tej trudnej sytuacji? To wzruszający film, który zdobył duże uznanie krytyków.

Filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam” to produkcje dla młodzieży. Nie brakuje w nich dramatów, miłości, przyjaźni i wylanych łez, ale także śmiechu. Jeśli szukasz emocji, w nich na pewno je znajdziesz!

Fot. główne: zrzut ekranu ze zwiastuna filmu „Do wszystkich chłopców, których kochałam” via Youtube.com (Netflix Polska)

Archiwum: marzec 2024