Grupa przyjaciół zgubiła się podczas pieszej wycieczki. Przez przypadek spotykają na swojej drodze młodego lekarza, który spiesząc się na ważne spotkanie, natrafia na przeszkodę na drodze swojego przejazdu i wybierając drogę na skróty, błądzi gdzieś wśród górskiej głuszy. Bohaterowie, chcąc bezpiecznie wrócić do domu, będą musieli zmierzyć się z przerażającymi potworami, którzy zamieszkają las i są spragnieni ich krwi. Jeszcze nie wiedzą, że powrót do domu będzie dla większości niemożliwy.

Jakie filmy podobne do „Drogi bez powrotu” warto obejrzeć? Zapoznaj się z najlepszymi rekomendacjami na pełen wrażeń wieczór filmowy.

„Droga bez powrotu 2” i kolejne części dreszczowca

Co ciekawe, sukces „Drogi bez powrotu” sprawił, że pojawiły się jego kolejne części. Pracowali jednak nad nimi inny twórcy. Wspólnym mianownikiem wszystkich produkcji jest grupa młodych ludzi zmuszonych do walki o przetrwanie z przerażającymi postaciami o kanibalistycznych upodobaniach. Tłem historii są m.in. Appalachy, dzikie tereny zachodniej Wirginii, opuszczone sanatorium czy pensjonat. Widzowie, szukając filmów podobnych do „Drogi bez powrotu”, powinni obejrzeć:

  • „Droga bez powrotu 2” (2007) – z krwiożerczymi kanibalami będą musieli zmierzyć się uczestnicy pewnego reality show;
  • „Droga bez powrotu 3: Zostawieni na śmierć” (2009) – pasażerowie autobusu ulegają wypadkowi gdzieś w zachodniej Wirginii. Chcąc odnaleźć drogę do domu, natrafią na znanych z poprzednich części kanibali;
  • „Droga bez powrotu 4: Krwawe początki” (2011) – tym razem kanibalom będą musieli stawić czoła nastolatkowie, którzy szukając schronienia przed zimnem, chowają się w opuszczonym sanatorium;
  • „Droga bez powrotu 5: Krwawe granice” (2012) – akcja dreszczowca toczy się w Halloween w jednym z miasteczek USA. Tym razem kanibale wtopią się w tłum przebierańców, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla nieświadomych imprezowiczów;
  • „Droga bez powrotu 6: Hotel na uboczu” (2014) – opuszczony pensjonat zamieszkują złaknione ludzkich ciał kanibale. Dowie się o tym przypadkiem grupa przyjaciół.

„Ofiara spełniona”, czyli walka o życie pośród górskiej sielanki

Do najbardziej podobnych filmów do „Drogi bez powrotu” zaliczyć można horror „Ofiara spełniona” w reżyserii Tony’ego Giglio. W rolach głównych występują tutaj m.in. Josh Randall, Brianna Brown, Nick Searcy, a także Beth Broderick. Dreszczowiec miał swoją premierę w 2007 roku.

Fabuła horroru opowiada o dwójce zakochanych, którzy pragną spędzić beztroski weekend w górach. Nie zdają sobie sprawy z tego, że staną się obiektem zainteresowań konserwatywnych chrześcijan, którzy zapragną ukarać ich grzeszne postępowanie. „Ofiara spełniona” to jeden z tych filmów, które musi znać każdy miłośnik kina grozy.

„Wzgórza mają oczy” – kultowy horror nie dla mięczaków

W rankingach najbardziej przerażających filmów w kategoriach horroru najczęściej wymienia się produkcję „Wzgórza mają oczy” (2006) w reżyserii Alexandre Aje. Tutaj, podobnie jak w „Drodze bez powrotu”, pojawia się wątek kanibalów. Film opowiada historię przeciętnej, amerykańskiej rodziny, która podczas beztroskiej wycieczki staje się ofiarą bezlitosnych morderców. Przerażenie wzbudzają nie tylko ich czyny, ale także wygląd.

„Wzgórza mają oczy” to remake pierwowzoru o tym samym tytule z 1977 roku. Horror ściągnął przed ekrany kin miliony widzów na całym świecie. W nowszej produkcji wystąpili m.in. Aaaron Stanford, Ted Levine, Vinessa Shaw i Kathleen Quinlan.

„Dom woskowych ciał”, czyli hit nie tylko dla nastolatków

Horror „Dom woskowych ciał” (2005) to znana w kręgach miłośników dreszczowców produkcja z gwiazdorską obsadą. Zagrali w nim m.in. Chad Michael Murray, Paris Hilton, Jared Padalecki, Brain Van Holt i Elisha Cuthbert. Młodzi i beztroscy przyjaciele udają się we wspólną podróż ku przygodzie, jednak po drodze psuje im się auto, a szukając pomocy, trafiają do dziwnego miasteczka. Znajduje się tam Dom Woskowych Ciał, który wzbudza zainteresowanie turystów. Wkrótce odkryją mroczny sekret. Istnieje duże ryzyko, że sami wkrótce staną się obiektami muzealnymi. Nieobliczany psychopata już na to czeka.

„Wolf Creek”

Australijska produkcja „Wolf Creek” (2005) w reżyserii Grega McLeana doczekała się remake’u, a nawet serialu. Grupa młodych, głodnych przygód przyjaciół planuje podróż swojego życia. Zwiedzają zapierające dech w piersiach miejsca, a wieczorami oddają się imprezom. Pewnego dnia ich auto ulega awarii w miejscowości Wolf Creek. Przypadkiem spotykają nieznajomego, który oferuje im swoją pomoc. Wspólnie spędzają miły wieczór, jednak na drugi dzień okazuje się, że altruista nie jest tym, na kogo wygląda.

W rolach głównych zobaczyć można m.in. Johna Jarratta, Teresę Palmer, Nathana Philipsa i Cassandrę Magrath. Film został nominowany do kilku prestiżowych nagród filmowych, w tym Saturna za najlepszy horror 2006 roku.

Filmy z fabułą zawierającą motywy kanibalizmu cieszą się dużą popularnością wśród miłośników horrorów. Są krwawe, trzymają w napięciu i wzbudzają dreszcz emocji. Jak widać, w większości fabuł do kolejnych nieszczęśliwych wydarzeń wiedzie…awaryjny środek transportu. Podobni są także bohaterowie, czyli młodzi, nieco naiwni i beztroscy przyjaciele. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a przeżyjesz niezapomniane filmowe emocje.

Archiwum: styczeń 2024