W 1968 roku George Romero nakręcił „Noc żywych trupów”. Jego film, uważany dziś za klasyk kina grozy, doczekał się kilkunastu kontynuacji i rebootów. Nie to jest jednak najważniejsze. Za sprawą horrorów Romero zombie przedarły się do popkultury i zostały w niej na stałe. Dziś ataki nieumarłych, którzy pragną tylko ludzkiego mięsa i krwi, to stały motyw wielu filmów i seriali. Choć na innych platformach streamingowych roi się od filmów o zombie, Netflix także ma w tej kwestii sporo do zaoferowania.

Najlepsze filmy o zombie – Netflix Originals [TOP 5]

Najsłynniejszym filmem Netflixa o zombie jest bez wątpienia „Armia umarłych”. Dzieło Zacka Snydera, do którego słynny reżyser zaangażował plejadę hollywoodzkich gwiazd, to jeden z największych hitów serwisu. I to nie tylko wśród horrorów. Lista produkcji przedstawiających epidemię zombie jest jednak znacznie dłuższa. My wybraliśmy z niej 5 tytułów, które powinny przypaść do gustu wszystkim miłośnikom wstających z grobu truposzy i umarlaków.

„Armia umarłych” (2021)

Akcja filmu Zacka Snydera rozgrywa się w zrujnowanym Las Vegas, które zostało opanowane przez zombie. W efekcie miasto oddzielono murem od reszty świata. Pewnego dnia były weteran wojny z umarlakami dostaje propozycję od szefa jednego z zamkniętych kasyn. Wraz z ekipą innych śmiałków ma przedostać się do opanowanego przez żywe trupy miasta, by odzyskać ukryte w skarbcu 200 milionów dolarów. Na przemyślenie sprawy i przeprowadzenie całej akcji ma zaledwie 32 godziny. Po tym czasie rząd USA zrzuci bombę atomową na miasto.W główną rolę wciela się Dave Bautista. Na ekranie towarzyszą mu Matthias Schweighöfer, Huma Qureshi, Ella Purnell, Omari Hardwick oraz Ana de la Reguera.

„#Alive” (2020)

Horror Netflixa o zombie w wydaniu koreańskim. Yoo Ah-in wciela się tu w rolę samotnego mężczyzny, który został uwięziony w swoim mieszaniu. Jako jedyny uratował się przed niebezpiecznym wirusem, który pogrążył miasto w chaosie, zmieniając zwykłych ludzi w hordy krwiożerczych bestii. Teraz Oh Joon-woo próbuje przetrwać i znaleźć wyjście ze swojej trudnej sytuacji. Twórcą produkcji jest Il Cho. Jakie jeszcze filmy o zombie Netflix ma w swojej bibliotece?

„Wygłodniali” (2018)

Kanadyjski reżyser Robin Aubert w 2017 roku powrócił do swoich horrorowych korzeni, prezentując klasyczny film o zombie. Netflix udostępnił „Ravenous” jako swoją produkcję oryginalną rok później. Na ekranie śledzimy losy mieszkańców małej wioski w prowincji Quebec, którzy pewnego dnia zmienili się w okrutne potwory i zwrócili się przeciwko swoim bliskim. Garstka ocalałych znalazła schronienie w lesie, jednak ich spokój nie może trwać wiecznie. W rolach głównych występują Marc-André Grondin, Monia Chokri, Brigitte Poupart, Luc Proulx, Charlotte St-Martin i Marie-Ginette Guay.

„Ładunek” (2017)

„Cargo” to film Yolandy Ramke, który powstał na podstawie jej krótkometrażówki o tym samym tytule. Reżyserka rozwinęła swój pomysł z 2013 roku, a w roli głównej zatrudniła Martina Freemana.

„Ładunek” stanowi połączenie horroru i bardzo emocjonalnego dramatu. Opowiada o świecie opanowanym przez straszliwą epidemię, która w ciągu 48 godzin przemienia zarażonych ludzi w zombie. Wirus dosięgnął też ojca małej dziewczynki. Andy zabiera więc swoją córeczkę na wyprawę przez australijski busz, by znaleźć dla niej nowych opiekunów, zanim będzie za późno.

„Krwawe niebo” (2021)

„Krwawe niebo” to ostatni horror na naszej liście filmów o zombie. Netflix przedstawia w nim historię kobiety o imieniu Nadja, która wraz z synkiem Eliasem leci z Niemiec do Nowego Jorku. Kobieta cierpi na tajemniczą chorobę, od której ma ją uwolnić przeszczep szpiku w USA. Jej spokój zostaje zakłócony przez terrorystów, którzy przejmują kontrolę nad samolotem. Szybko okazuje się jednak, że to nie atak terrorystyczny, lecz jej choroba stanowi największe zagrożenie dla pozostałych pasażerów. W roli głównej występuje Peri Baumeister.

Jeśli chodzi o filmy o zombie, Netflix wśród swoich oryginalnych produkcji ma także „Nie zabijaj mnie” oraz „Kingdom: Ashin of the North”.

Filmy o zombie dostępne na Netflixie – horrory na licencji, które warto obejrzeć

Szukasz innych, bardziej znanych filmów o zombie? Netflix ma swojej ofercie także produkcje na licencji. Obecnie w bibliotece platformy znajdziesz jedno z najbardziej uznanych dzieł o apokalipsie zombie. Jest to „World War Z” z Bradem Pittem w roli głównej. Poza tym w serwisie możesz obejrzeć też „Day of the Dead: Bloodline”. Do niedawna można było oglądać także komedię Jima Jarmuscha „Truposze nie umierają”.

Jeśli chodzi o seriale, do najważniejszych produkcji Netflixa o zombie należą koreański „All of Us Are Dead”, komediowe „Santa Clarita Diet” i „Daybreak”, dziwaczny „iZombie”, a także przerażające „Kingdom”, „Resident Evil: Wieczny Mrok” oraz „Reality Z”. W ofercie platformy obecnie jest także najsłynniejszy serial o zombie w historii telewizji – liczący 10 sezonów „The Walking Dead”.

Archiwum: luty 2024