Filmy o zakazanej miłości pokazują, że najgłębsze uczucie pojawia się, nie pytając o status, metrykę i stan cywilny. To właśnie dlatego są tak chętnie oglądane i lubiane. On kocha ją, ona kocha jego… Jednak aby spełnić swe pragnienia, muszą  pokonać wiele przeszkód. Jeśli interesuje cię taka tematyka, to zostań z nami jeszcze przez chwilę, bo już za moment poznasz inspirujące filmy o miłości.

Najlepsze filmy o zakazanej miłości

Jeden sposób na samotny wieczór i randkę we dwoje? Zdecydowanie film romantyczny i dobre wino! A jeżeli szukasz najlepszych produkcji z ulubionych gatunków, koniecznie odwiedź portal filmowy. Gwarantujemy, że zaoszczędzisz wiele godzin szukania!

Gdy łączy nas miłość do zwierząt, czyli „Woda dla słoni”

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) to empatyczny student weterynarii. Podejmuje pracę w cyrku wędrownym, którym kieruje brutalny August (Christoph Waltz). Mimo odmiennego podejścia do zwierząt oboje zdają się zadowoleni ze współpracy do momentu, gdy Jacob zakochuje się z wzajemnością w żonie Augusta, Marlenie (Reese Witherspoon). Jacobowi przyjdzie więc chronić przed bezwzględnym cyrkowcem nie tylko wykorzystywane do granic możliwości zwierzęta…

„Pożyczony narzeczony” – miłość vs. przyjaźń

Dwie przyjaciółki od najmłodszych lat – spokojna Rachel (Ginnifer Goodwin) i przebojowa Darcy (Kate Hudson), pomimo wielu różnic, zdają się być sobie bardzo bliskie. Jednak ta przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy Rachel po imprezie z okazji swych trzydziestych urodzin budzi się w łóżku obok narzeczonego Darcy, Dexa (Colin Egglesfield). Jak się okazuje, nie była to jednorazowa przygoda. Pomiędzy Rachel i Dexem od dawna tliło się uczucie…

Wzruszające wspomnienia z „Pamiętnika” 

Para nastolatków, Allie (Rachel McAdams) i Noah (Ryan Gosling) przeżywa typowe młodzieńcze zauroczenie. Niestety rodzice dziewczyny pragną dla swej córki czegoś więcej, niż prowincjonalnego życia z prostym ubogim chłopakiem. Starają się wyplenić to uczucie, zanim zaowocuje i zabierają Allie z powrotem do Nowego Jorku. Jednak nawet rozłąka i upływający czas nie są w stanie sprawić, aby ci dwoje o sobie zapomnieli. Przewrotny los da im jeszcze jedną szansę. Czy z niej skorzystają?

Kultowy romans „Dirty dancing”

„Dirty dancing” to chyba najpopularniejszy film o zakazanej miłości, który pokochał cały świat. Nic w tym dziwnego – jest w nim mnóstwo tańca i jeszcze więcej pożądania. Nastoletnia Baby (Jennifer Grey) jako inteligentna dziewczyna z poważnymi planami na życie jest chlubą rodziców. Spędza wraz z nimi i siostrą wakacje w malowniczym kurorcie, w którym to poznaje charyzmatycznego tancerza, Johnniego (Patrick Swayze). Baby decyduje się pomóc ślicznej nauczycielce tańca i zastąpić ją na ważnym konkursie, w parze z Johnnym. Z każdym kolejnym ruchem bioder zaczyna pomiędzy nimi coraz bardziej iskrzyć. Przeszkodą w tym, aby uczucie w końcu się zatliło, są status społeczny i różnica wieku. 

A to pech! „Ja cię kocham, a ty z nim”

Film opowiada historię pewnego wdowca o imieniu Dan (Steve Carell), który mierzy się z trudem wychowania córek. Gdy wspólnie odwiedzają rodzinny dom Dana, bohater poznaje w miejscowej księgarni kobietę idealną (Juliette Binoche). Podekscytowany, opowiada o niej najbliższym, gdy nagle okazuje się, że kobieta, która tak go zauroczyła, jest nową dziewczyną jego brata… 

„Idealne matki” i ich zakazane namiętności

Dwie dojrzałe, piękne kobiety i dumne matki młodych, przystojnych mężczyzn to wieloletnie przyjaciółki. Jak zareagują, gdy okaże się, że obie wdały się w płomienny romans z synem tej drugiej? Czy ich synowie zaakceptują fakt, że przyjaciel od kołyski jest kochankiem matki? Aby się dowiedzieć, trzeba zobaczyć ten kontrowersyjny dramat. W rolach głównych Naomi Watts, Robin Wright, Xavier Samuel i James Frecheville.

Tajemnica i „Świąteczny szok” 

Szukasz świątecznego filmu o zakazanej miłości? Proponujemy „Świąteczny szok”, który opowiada historię miłości dwóch młodych kobiet. Harper (Mackenzie Davis) wybiera się na święta do rodzinnego domu. Pod wpływem magii chwili zaprasza tam swoją dziewczynę Abby (Kristen Stewart). Niebawem okazuje się, że Harper nie tylko nie powiedziała rodzinie o związku z Abby. Nie mają oni również pojęcia o orientacji córki. Ta poruszająca historia pokazuje, jak w obliczu oczekiwań bliskich możemy odtrącić nie tylko ukochaną osobę, ale też i samego siebie…

Filmy o zakazanej miłości pokazują, że nie tak trudno się zakochać i że nie tylko młodość rządzi się swoimi prawami. Dzięki nim możemy przypomnieć sobie, że czasem warto pójść za głosem serca… W końcu czy jest coś cenniejszego od miłości z wzajemnością?

Treść promocyjna

Archiwum: marzec 2024