Choć w pierwszym momencie wilkołak każdemu kojarzy się ze strasznym i niebezpiecznym potworem, okazuje się, że często postać ta jest uwikłana w romans lub po prostu ma dobre intencje wobec innych ludzi. Ta tematyka interesowała filmowców od wielu lat. W efekcie powstały różne przerażające, ale i fajne filmy o wilkołakach. 

Człowiek, który jest w stanie przemienić się w wilkołaka, z pewnością intryguje, ale i budzi współczucie. Z jednej strony chce przebywać w towarzystwie ludzi; z drugiej – ludzie się go boją. Wilkołaki to postacie, które pojawiają się zarówno w horrorach, komediach romantycznych, jak i filmach fantasy. Jeśli lubisz ciekawe historie z dreszczykiem emocji, koniecznie sprawdź filmy o wilkołakach z tej listy.

„Wilkołak” (1941)

wilkołak plakat

Jeśli chodzi o najlepsze filmy o wilkołakach, oczywiście nie można pominąć tej klasyki kina! To mrożąca krew w żyłach historia Larry’ego Talbota. Chłopak wraca do rodzinnego miasteczka i poznaje opowieść o wilkołaku, który grasuje w miasteczku. Oczywiście, na początku kompletnie nie wierzy w to, co słyszy – do czasu, gdy sam staje się ofiarą. Zostaje ugryziony przez wilkołaka, co rozpoczyna pasmo złych zdarzeń. Popełnia straszne zbrodnie. Czy ktoś zdoła go powstrzymać? 

To absolutny klasyk, od którego warto zacząć swoją przygodę, jeśli chodzi o filmy o wilkołakach. Pozycja obowiązkowa!

„Wilk” (1994)

wilk plakat

Kolejny klasyk kina, którego po prostu nie można przegapić. Gwiazdorska obsada zrobi na tobie duże wrażenie. 

To historia Willa Randalla, który, wracając do domu, widzi na autostradzie rannego wilka. Mężczyzna zatrzymuje się, aby mu pomóc. Jednak ta decyzja całkowicie zmienia jego życie – zostaje ugryziony przez wilka, który od razu po zdarzeniu ucieka. Mężczyzna szybko zauważa, że dzieje się z nim coś złego. Jego zmysły są wyostrzone, na ciele pojawia się coraz więcej włosów. Nie może opanować swojej agresji. W końcu Will postanawia odnaleźć osobę, przez którą znalazł się w tej trudnej sytuacji. 

Wśród filmów o wilkołakach ten to absolutny klasyk! Warto poznać go dla samej zasady.

„Zmierzch”

zmierzch plakat

Czas na propozycję, która z pewnością przypadnie do gustu nastolatkom, ale także starszym widzom. Lekkie kino z emocjonującą i trudną historią miłosną w tle. To film, który ma zarówno wielbicieli, jak i krytyków. Świetnie prezentuje ludzką stronę wilkołaków i wampirów, walczących ze sobą o terytorium. Na pierwszy plan wysuwa się również wątek miłosny.

Bella przeprowadza się do swojego ojca do małego miasteczka. Tam poznaje Edwarda, który jest wampirem. W tej historii pojawia się także wilkołak Jacob, któremu Bella nie jest obojętna. W kim zakocha się dziewczyna? Jakie przygody główni bohaterowie napotkają na swojej drodze? 

Jeśli chodzi o filmy z wilkołakami, ta propozycja to lekka, ale wciągająca produkcja. 

„Underworld”

underworld plakat

Ta pozycja to pierwsza część sagi, która przedstawia walkę między wampirami i wilkołakami. Wilkołaki, ukrywając swoje istnienie, potajemnie planują atak na przeciwników. W pewnym momencie na jaw wychodzi jednak tajemnica, która może sprawić, że oba gatunki przestaną istnieć. W tle nie brakuje również romansu. 

Ciekawy film, który spodoba się miłośnikom mrocznych i dziwnych stworzeń. Jeśli filmy o wilkołakach budzą twoje zainteresowanie, ta produkcja przypadnie ci do gustu. 

Film o wilkołakach dla młodszych i starszych – „Dziewczyna w czerwonej pelerynie”

Filmy o wilkołakach to ciekawe produkcje dla młodszych i starszych widzów. Czas na mroczną historię miasteczka Daggerhorn, w którym pojawia się okrutny wilkołak. Mieszkańcy miasteczka, w obawie o swoje życie, chcą złapać bestię. Valerie to młoda dziewczyna mieszkająca w miasteczku, zakochana w przyjacielu z dzieciństwa. Gdy liczba ofiar wilkołaka stale rośnie, kobieta zaczyna podejrzewać, że bliski jej mężczyzna może mieć coś wspólnego z tymi tragicznymi wydarzeniami. Czy jej obawy są słuszne? Usiądź wygodnie przed telewizorem i się przekonaj!

„Dobre maniery”

dobre maniery plakat

Filmy o wilkołakach to zazwyczaj lekkie kino z nutką grozy. Jednak ta produkcja to horror o wilkołakach, który może cię porządnie przestraszyć. 

Oto historia Clary, która jest pielęgniarką, ale szuka pracy jako niania. Znajduje zatrudnienie u Any. Kobiety szybko się zaprzyjaźniają, jednak po pewnym czasie Ana zaczyna się dziwnie zachowywać. Wszystko przybiera na sile w nocy podczas pełni księżyca. Gdy Ana rodzi dziecko, Clara przejmuje część obowiązków. Stara się zrobić wszystko, aby chronić maleństwo przed jego przeznaczeniem. Jak potoczy się ta historia?

Filmy o wilkołakach takie jak ten nie tylko przerażają, ale i zmuszają do refleksji. Kilka ciekawych wątków połączonych jest historią nieprawdopodobną, ale i – wydawać by się mogło – nieuniknioną. Tę produkcję warto obejrzeć. 

 „Skowyt”

skowyt plakat

Kolejny film w tym zestawieniu to „Skowyt” – mrożący krew w żyłach horror o wilkołakach. Karen White, która pracuje jako dziennikarka, jest uczestniczką policyjnej obławy na pewnego psychopatę. Ma okazję skonfrontować się z groźnym przestępcą. Jednak, w wyniku tego zdarzenia, doznaje amnezji i zaczyna śnić koszmary. Doktor Waggner, psychiatra, namawia kobietę, aby zadbała o zdrowie w specjalnym ośrodku. Miejsce to okazuje się placówką dla wilkołaków. 

Jakie mroczne tajemnice skrywa doktor Waggner? Jak potoczy się historia Karen? Niewiele filmów o wilkołakach łączy takie skrajne, a przy okazji pełne ludzkich dramatów wątki.

Kostiumowe filmy o wilkołakach – „Braterstwo wilków”

braterstwo wilków plakat

Jesteś miłośnikiem kina kostiumowego? Wśród filmów o wilkołakach też znajdziesz coś dla ciebie. Akcja rozgrywa się we Francji w XVIII wieku. Straszna, ale i tajemnicza bestia zabija ludzi w wiosce na południu kraju. Pewien naukowiec postanawia ją pokonać. 

To świetny film, który trzyma widza w napięciu już od pierwszych minut. Filmy o wilkołakach to ciekawe propozycje na jesienne wieczory przed telewizorem. 

Filmy o wilkołakach to ekranizacje książek i scenariusze, w których główni bohaterowie to mroczne bestie. Jednak większość z nich ma w sobie również ludzką twarz. Jeśli masz ochotę na lekkie i nieco mroczne kino, wybierz film z powyższego zestawienia.

Archiwum: marzec 2024