Filmy przygodowe o piratach zyskały ogromną popularność. Nie ma nic dziwnego w tym, że świat przestępstw i rabunków rozgrywających się na pełnym morzu, z rumem w tle, to kino, które porywa tłumy. W świadomości ukształtował się bardzo charakterystyczny obraz pirata. Jak można go opisać? Przede wszystkim musi mieć opaskę na oku, hak zamiast ręki, drewnianą nogę i papugę na ramieniu. Choć zazwyczaj jest prawdziwym rozbójnikiem, w oczach widzów potrafi wzbudzić także sympatię.

Jesteś zainteresowany tą tematyką? Koniecznie przyjrzyj się bliżej produkcjom, które znajdziesz w zestawieniu filmów o piratach.

Kultowe filmy o piratach

„Wyspa piratów”

wyspa piratów plakat

Interesują cię filmy przygodowe o piratach? W takim razie warto, żebyś zobaczył tę produkcję. Nie zyskała ona szerokiego uznania krytyków, jednak tobie być może przypadnie do gustu. 

Akcja rozgrywa się w 1688 roku na Karaibach. Morgan Adams, która jest córką pirata, ma prawdziwą mapę skarbów – brakuje na niej jednak kilku ważnych fragmentów. Kobieta chce dostać się na Wyspę Piratów, która skrywa wielkie bogactwa. Po śmierci ojca dziewczyna przejmuje na statku dowodzenie i wyrusza na trudną wyprawę, aby znaleźć brakujące fragmenty mapy i odkryć skarb. Jak skończy się ta historia?

Stare filmy o piratach opierają się głównie na wątku poszukiwania skarbów. Przez to są pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Ta produkcja to jedna z ciekawych propozycji na wieczór przed telewizorem.

„Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”

piraci z karaibów klątwa czarnej perły plakat

Czas na klasykę, którą zna chyba każdy miłośnik filmów przygodowych o piratach. To pierwsza część z całej serii. Kolejne części to: 

  • „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”;
  • „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”;
  • „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”;
  • „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. 

Nie da się ukryć, że wszystkie te filmy cieszyły się ogromną popularnością wśród widzów. 

Ich akcja rozgrywa się w XVIII wieku. Opowiada historię kapitana Jacka Sparrowa. W tę rolę wcielił się Johnny Depp. To ciekawa opowieść, której nie da się streścić w kilku słowach. Zdecydowanie powinieneś zarezerwować czas i obejrzeć nie tylko tę część, ale także kolejne przygody ekranizowane w ramach filmów o piratach. 

„Piraci”

piraci plakat

Kolejny tytuł z listy filmów o piratach to produkcja w reżyserii Romana Polańskiego. Opowiada historię kapitana Reda i jego pomocnika Żaby, którzy – po zatonięciu statku – dryfują na tratwie. Głodni i wycieńczeni, znajdują ratunek u załogi przepływającego obok hiszpańskiego żaglowca. Okazuje się, że na pokładzie przewożony jest też złoty tron wodza Inków. Red stawia sobie za cel odnalezienie skarbu i jego zdobycie. 

Film ten warto obejrzeć choćby dlatego, że zdobył Oscara w kategorii za najlepsze kostiumy. Na pewno zachwyci widza oczekującego wierności realiom.

Film o piratach dla dzieci – „Piotruś Pan”

piotruś pan plakat

Jeśli interesują cię piraci, filmy dla dzieci również mogą okazać się ciekawe. Z pewnością tak właśnie jest w przypadku produkcji „Piotruś Pan”. To piękna historia, która wciągnie nie tylko najmłodszych! 

Piotruś Pan jest chłopcem, który nie chce dorosnąć. Jego historia często opowiadana była na dobranoc Wandzie, Jankowi i Michasiowi. To rodzeństwo niesamowicie zafascynowane Piotrusiem Panem, które – podobnie jak on – nie chce dorastać. Pewnej nocy zjawia się u nich prawdziwy Piotruś Pan i zabiera ich do Nibylandii. Tam maluchy przeżywają niesamowite przygody i świetnie się bawią, jednak do czasu, aż na ich drodze staje przerażający i okrutny Kapitan Hak. 

To przykład na filmy o piratach idealne nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. A w zasadzie wszystkich, którzy choć na chwilę chcą wrócić do beztroskich czasów dzieciństwa. 

Współczesny film o piratach – „Kapitan Phillips”

kapitan phillips plakat

Jeśli szukasz uwspółcześnionych filmów o piratach, ta produkcja przypadnie ci do gustu. To opowieść o uprowadzeniu amerykańskiego kontenerowca przez somalijskich korsarzy. Emocjonujący thriller, który cały czas trzyma widza w napięciu. Gwiazdorska obsada filmu działa na jego plus. 

Ta produkcja powinna skłonić cię do refleksji, ponieważ przedstawia skutki globalizacji, które obserwujesz dookoła. Jak rozegra się ta trudna historia? Kto wyjdzie z niej bez szwanku? Jeśli masz ochotę na historię mrożącą krew w żyłach, która cały czas trzyma w napięciu, wybierz właśnie tę produkcję. 

„Hook”

hook plakat

Kolejna propozycja wyreżyserowana została przez Stevena Spielberga. Jeśli chodzi o filmy o korsarzach, ta produkcja jest warta uwagi i wciągnie każdego widza. 

To historia mężczyzny, który zupełnie zapomniał o tym, że w przeszłości był Piotrusiem Panem. Obecnie jest prawnikiem i ma szczęśliwą rodzinę. Wszystko się zmienia, gdy jego dzieci zostają porwane przez kapitana Hooka. Wtedy główny bohater zostaje zmuszony do powrotu do Nibylandii. 

Z pewnością zachwyci cię gwiazdorska obsada tej produkcji. To przepiękny film dla całej rodziny, który opowiada o wyzwaniach, z jakimi wiąże się rodzicielstwo, i niesamowitej trosce o bliskich. Możesz usiąść wygodnie na kanapie przed telewizorem z całą rodziną i przenieść się w tajemniczy świat. Piękna i poruszająca produkcja przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym fanom filmów o piratach. 

„Karmazynowy pirat”

karmazynowany pirat plakat

Stare filmy o piratach mają wielu wielbicieli. Jeśli masz ochotę na lekką i zabawną produkcję z niebezpiecznymi korsarzami w tle, to właśnie coś dla ciebie. 

Piraci pod wodzą kapitana Vallo chcą obrabować hiszpański okręt. Uzyskaną w ten sposób broń będą sprzedawać karaibskim rebeliantom. Nie obejdzie się jednak bez problemów i wątku miłosnego. Sprawdź, jak potoczy się ta historia. 

„Kapitan Blood”

kapitan blood plakat

To ostatnia propozycja w zestawieniu filmów o piratach. Opowiada historię lekarza i jego współwięźniów, którzy zostali uwięzieni na wyspie. Udaje się im uciec i porwać statek, jednocześnie zostając piratami. Jakie trudności będą musieli pokonać? Jakie przygody napotkają na swojej drodze? 

Świetna propozycja dla prawdziwych fanów filmów przygodowych. Usiądź wygodnie na kanapie i przenieś się do tajemniczego świata groźnych piratów i niebezpiecznych morskich wypraw. 
Masz ochotę na kino pełne emocji i niesamowitych przygód? Uwielbiasz historie rozbójników i morze? W takim razie koniecznie wybierz tytuł z tego zestawienia filmów o piratach. Wszystkie te ekranizacje wciągną cię od samego początku. Emocjonujące historie, dramaty, romanse. Czy może być coś lepszego?

Archiwum: kwiecień 2024