Jeśli szukasz dobrych filmów o lesbijkach, Netflix to doskonałe miejsce na rozpoczęcie poszukiwań. W serwisie znajduje się wiele filmów LGBT, a dokładniej LGBT+, gdyż tęczowa społeczność to nie tylko lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne. To także cała paleta innych odcieni miłości. W niniejszym artykule skupimy się jednak wyłącznie na pierwszej z wymienionych grup. Przedstawiamy zestawienie 10 najlepszych filmów o lesbijkach zrealizowanych dla platformy Netflix.

Najlepsze filmy o lesbijkach – Netflix Originals o miłości dwóch kobiet

Jeśli chodzi o filmy o lesbijkach, Netflix udostępnia zarówno płomienne romanse, jak i wzruszające melodramaty. Nie brakuje też szalonych komedii, produkcji dla młodzieży, a nawet roztańczonych i rozśpiewanych musicali. W naszym zestawieniu ujęliśmy każdy z tych gatunków. Oto TOP 10 lesbijskich filmów Netflixa, które warto obejrzeć.

„Bal” (2020)

„Bal” to opowieść o broadwayowskich gwiazdach, które przeżywają kryzys swojej sławy. Pewnego dnia dowiadują się o trudnej sytuacji Emmy z małego miasteczka w Indianie, której przewodnicząca rady szkoły zabroniła przyprowadzić dziewczyny na bal maturalny. Widząc w tym szansę na poprawienie swojego wizerunku, decydują się wyruszyć do Indiany, by zaangażować się w sprawę.

W tym pełnym blasku musicalu, którego reżyserem jest Ryan Murphy, główne role grają Meryl Streep, Nicole Kidman, James Corden, Andrew Rannells oraz Jo Ellen Pellman i Ariana DeBose.

„Ride or Die” (2021)

Japoński film o lesbijkach. Netflix ukazuje w nim historię Rei, do której po 10 latach odzywa się Nanae – obiektu jej westchnień z czasów liceum. Kobieta pojawia się w jej życiu z nietypową prośbą. Namawia Rei, by zabiła jej sadystycznego męża. W rolach głównych występują Kiko Mizuhara i Honami Sato.

„Więcej niż myślisz” (2020)

„Więcej niż myślisz” to młodzieżowa produkcja, która opowiada historię szkolnej prymuski Ellie. Dziewczyna zostaje wynajęta przez sportowca, by napisać w jego imieniu list miłosny do uroczej Aster. Ku swojemu zaskoczeniu, nie tylko zaprzyjaźnia się z niezbyt mądrym Paulem, ale też zakochuje się w obiekcie jego westchnień. W rolę Ellie wciela się Leah Lewis, zaś Paula i Aster grają Daniel Diemer i Alexxis Lemire.

„Perfekcja” (2019)

Wśród filmów o lesbijkach Netflixa nie mogło zabraknąć tego tytułu. Elegancki i trzymający w napięciu film grozy o mrocznej relacji dwóch artystek. Poturbowana psychicznie Charlotte to wiolonczelistka, która pewnego dnia odnajduje dziewczynę z przeszłości. Kobiety wkraczają na zawiłą i dziwaczną wspólną ścieżkę. W rolach głównych występują Allison Williams i Logan Browning.

„Anne+: Film” (2021)

Anne (Hanna van Vliet) zaplanowała już swoją najbliższą przyszłość. Chce dokończyć książkę, wynieść się z Amsterdamu i wyjechać do Montrealu, gdzie czeka na nią jej dziewczyna Saar. Pewnego dnia Anne poznaje jednak niebinarną drag queen, która pozwala jej spojrzeć na życie, miłość i seksualność z nowej perspektywy. Film jest holenderską produkcją Netflixa.

„Elisa i Marcela” (2019)

Hiszpania, 1885 rok. Elisa i Marcela pracują w jednej szkole, gdzie zbliżają się do siebie. Ich przyjaźń szybko przeistacza się w płomienny romans. Niestety, muszą go ukrywać, gdyż społeczeństwo nie akceptuje nieheteronormatywnych osób. Chcąc spędzić razem resztę życia, obmyślają plan. By poślubić Marcelę, Elisa będzie podszywać się pod mężczyznę. W rolach głównych występują Natalia de Molina i Greta Fernandez.

„O wszystko zadbam” (2021)

Pełen zwrotów akcji, mrożący krew w żyłach thriller, którego fabuła toczy się wokół… domu spokojnej starości. Marla Grayson to pewna siebie i pozbawiona skrupułów kobieta, która jest zawodową opiekunką osób starszych. Kiedy próbuje ograbić z całego dobytku kolejną seniorkę, trafia na spory problem. Kobieta okazuje się być matką groźnego gangstera. Marla wplątuje się w wojnę z bezlitosnym przeciwnikiem, w której stawką jest między innymi życie jej ukochanej Fran.

W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się Rosamund Pike, Dianne Wiest, Peter Dinklage i Eliza Gonzalez.

„Moja babcia jest lesbijką” (2019)

Szalona i nieco kiczowata komedia hiszpańska, która opowiada niecodzienną historię o homoseksualnych kobietach. Sofia i Celia to dwie siedemdziesięciolatki, które ku zaskoczeniu swoich bliskich, postanawiają wziąć ślub. Wywołuje to spory chaos, który może nawet przeszkodzić zaręczynom wnuczki jednej z nich. W główne bohaterki wcielają się Verónica Forqué i Rosa Maria Sardà.

„To Each, Her Own” (2018)

Simone od lat jest w związku z Claire, jednak nie potrafi powiedzieć o tym swojej rodzinie. Trudno jej się dziwić, gdyż musiałaby zmierzyć się z szaloną matką, konserwatywnym ojcem i braćmi, którzy bez przerwy próbują ją swatać z mężczyznami. Pewnego dnia, ku własnemu zaskoczeniu, Simone zaczyna odczuwać pociąg do przystojnego Senegalczyka, Waliego. Dziewczyna staje przed najważniejszym wyborem w swoim życiu. „Les goûts et les couleurs” to francuska komedia romantyczna, w której główne role grają Sarah Stern, Julia Piaton i Jean-Christophe Folly.

„Sekretna miłość” (2020)

„Sekretna miłość” zajmuje ostatnią pozycję na naszej liście filmów o lesbijkach. Netflix ukazuje w tym dokumencie niezwykłe losy dwóch kobiet, Terry Donahue i Pat Henschel, których potajemny związek trwał prawie siedemdziesiąt lat. Terry była zawodową bejsbolistką, której biografia stała się inspiracją dla twórców hitu „Ich własna liga”. Jej życie nie wyglądało jednak tak jak w fabularnym filmie. „Sekretna miłość” krok po kroku przedstawia prawdziwą historię miłości Terry i Pat.

Wiesz już, które filmy o lesbijkach Netflixa warto obejrzeć. Jeśli spodobało ci się powyższe zestawienie, sięgnij także do naszych pozostałych tekstów o filmach i serialach LGBT. Znajdziesz wśród nich artykuły na temat filmów o gejach i zestawienia najsłynniejszych seriali Netflixa, takich jak „Sex Education” czy „Orange Is the New Black”, które ukazują różne orientacje seksualne.

Archiwum: luty 2024