Czym właściwie jest handel ludźmi? To zjawisko obserwowane na całym świecie. Handel ludźmi obejmuje między innymi takie przestępstwa jak werbowanie, porwanie, przekazywanie i transport czy przetrzymywanie innych osób. Bardzo często jego ofiary przewożone są do innych krajów, a następnie zmuszone do pracy, prostytucji i innych czynności. Nie da się ukryć, że to złożony i poważny problem dzisiejszego świata. Masz ochotę na silne emocje i dużą dawkę adrenaliny? Koniecznie sprawdź filmy o handlu ludźmi, które znajdziesz w dalszej części artykułu.

Najbardziej znane filmy o handlu ludźmi

Oto polecane filmy o handlu ludźmi, które warto zobaczyć.

„Wyznania gejszy”

Pierwsza propozycja w zestawieniu filmów o handlu ludźmi to „Wyznania gejszy”. Ta niezwykle ciekawa produkcja ukazuje niecodzienny świat i styl życia w Japonii w połowie XIX wieku. Opowiada historię dziewczynki, która została sprzedana przez swoją rodzinę do domu wychowującego gejsze. 

Z pewnością opowieść wciągnie cię już od pierwszych minut. To nie tylko film o handlu żywym towarem, ale i nietypowej, oburzającej wielu kulturze. 

„Uprowadzona”

Jeśli szukasz na wieczór produkcji o handlu żywym towarem, film „Uprowadzona” powinien znaleźć się na twojej liście. Opowiada historię Bryana, który jest szpiegiem i ma nastoletnią córkę. Niestety, pewnego dnia dziewczyna zostaje uprowadzona przez handlarzy żywym towarem. Ojciec postanawia zrobić wszystko, aby ją odzyskać. Zaczyna się walka z czasem – mężczyzna ma tylko 96 godzin, aby uratować córkę. Do czego może posunąć się zdesperowany ojciec? 

To emocjonujący i stale trzymający w napięciu film o handlu dziewczynami. Zdecydowanie warto obejrzeć tę produkcję i przekonać się, jak skończy się historia Bryana i jego córki. 

Trzymające w napięciu filmy o handlu ludźmi

Szukasz silnych emocji? Te filmy o handlu ludźmi ci ich dostarczą!

„Bandyta”

Filmy o handlu żywym towarem to produkcje mrożące krew w żyłach. Jeśli lubisz skrajne emocje, musisz zobaczyć kolejną propozycję na liście. 

Recydywista Brute zostaje zesłany do dziecięcego szpitala w Rumunii, w ramach resocjalizacji. W szpitalu każdego dnia umierają dzieci – wpływają na to między innymi straszne warunki tam panujące. Lekarze nie są w stanie wiele zrobić. Wtedy Brute dochodzi do wniosku, że jedynym ratunkiem dla dzieci jest sprzedawanie ich rodzinom z Zachodu. Pieniądze, które można uzyskać, handlując ludźmi, pozwolą na uratowanie życia pozostałym maluchom znajdującym się w szpitalu.

Jak potoczy się ta historia? Filmy o handlu ludźmi ukazują dramatyczne historie, które wciąż dzieją się na świecie. Nie możesz przegapić tej nieoczywistej produkcji.

„Na powierzchni”

Filmy o handlu ludźmi i prostytucji to mocne kino nie dla każdego. Takie tytuły przypadną do gustu tym, którzy lubią silne emocje i adrenalinę. 

Oto historia młodego chłopca o imieniu Czakra, który ciężko pracuje na polach ryżowych w Kambodży. Nagle dostaje propozycję pracy w fabryce w Bangkoku, na którą zgadza się bez wahania. Jednak osoby, które pomagały mu przedostać się przez granicę, okazały się handlarzami ludźmi. W związku z tym Czakra zmuszony jest do niewolniczej pracy w Tajlandii. Tam rozgrywają się dramatyczne sceny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest handel ludźmi, film „Na powierzchni” z pewnością pokaże ci, jak wygląda ta mroczna strona świata. To przy okazji historia osobistego dramatu.

Interesujące filmy o handlu ludźmi

Niektóre filmy o handlu ludźmi nie są tak oczywiste, jak mogą się wydawać. Warto je bliżej poznać.

„Zniewolony”

Szukasz interesujących filmów o handlu ludźmi? Nie możesz przegapić tej pozycji. 

Salomon Northup, świetny ojciec i mąż, zostaje porwany i sprzedany handlarzom niewolników. W ten sposób rozpoczyna się dwunastoletnia walka tego człowieka o swoją wolność i powrót do rodziny. Mimo tragicznych warunków i rzeczywistości, która go otacza, nie traci nadziei i wciąż wierzy, że stanie się na powrót wolnym człowiekiem. 

To film oparty na autobiograficznej powieści, dlatego zdecydowanie warto go obejrzeć. Czy mężczyźnie uda się odzyskać wolność? Z czym będzie musiał się zmierzyć, gdy znajdzie się z dala od wspierającej rodziny? Ten film o handlu ludźmi cały czas trzyma widza w napięciu!

„Zaginione”

Ostatnia produkcja, jeśli chodzi o filmy o handlu ludźmi, obudzi w tobie wiele emocji. Maggie mieszka na odludziu i wychowuje samotnie dwie córki. Na pozór wszystko wydaje się w porządku. Do czasu, gdy pewnego dnia jedna z dziewczyn zostaje uprowadzona przez psychopatycznego zabójcę. Maggi wraz ze swoim ojcem próbują zrobić wszystko, aby odnaleźć zaginioną.
Filmy o handlu ludźmi to ciekawe produkcje, które trzymają widza w napięciu. Tematyka związana z handlem żywym towarem z jednej strony jest po prostu ciekawa, a z drugiej – niezwykle dramatyczna. Jeśli masz ochotę na silne emocje i dużą dawkę adrenaliny, koniecznie sprawdź filmy, które znalazły się w tym zestawieniu! Po takim seansie długo nie będziesz mógł zasnąć.

Archiwum: styczeń 2024