Filmy o bogaczach przedstawiają bardzo zróżnicowane historie, dotykające wielu sfer życia. Poza tym, że poruszają tematykę dużych pieniędzy, często są to:

Niezależnie od tego, czy głównym bohaterem jest zakochany bogacz z Nowego Jorku, czy wschodząca gwiazda giełdy papierów wartościowych, te historie nie ograniczają się do obrotu pieniędzmi. Często to wciągające filmy i seriale, w których ogromny majątek stanowi zaledwie fabularne tło, bo najważniejsze stają się ludzkie emocje. Sprawdź te filmy o bogatych ludziach!

„Bogata dziewczyna” (1991) – pieniądze i relacje

Krótko mówiąc, jest to film o bogatej dziewczynie i biednym chłopaku. To odwrócenie schematu – on bogaty, ona biedna, film gotowy! Fabuła filmu może wydawać się kiczowata, jednak pokazuje świat dużych pieniędzy i różnic, które bywają znaczące w nawiązywaniu relacji z ludźmi. „Bogata dziewczyna” to pomysł na wieczór dla wszystkich, którzy chcą się odprężyć.

Komedia romantyczna „Bajecznie bogaci Azjaci” (2018)

Film przedstawia zabawne perypetie świeżo upieczonej narzeczonej, która dopiero po poznaniu przyszłych teściów dowiaduje się, że jej wybranek pochodzi z jednej z najbogatszych rodzin w Azji. Jak zakończy się ta historia? Kino idealne na wieczór z koleżankami lub chłopakiem.

Filmy o bogaczach i miłości – „Pretty Woman” (1990)

Klasyka gatunku – on bogaty, ona biedna. Film pokazuje relację pomiędzy majętnym mężczyzną a prostytutką, która z czysto biznesowej znajomości naturalnie przeradza się w prawdziwe uczucie. Sztandarowa rola Julii Roberts, która otworzyła jej drogę do dalszej kariery. To jeden z najbardziej znanych filmów o bogaczach.

„Wilk z Wall Street” (2013) – historia o naprawdę dużych pieniądzach

Film opowiada o młodym maklerze, który dopiero wchodzi w świat zarabiania dużych pieniędzy. W pracy poznaje mężczyznę, który nie tylko go tego uczy, ale również inspiruje do wielkich czynów. Czy uczeń przerośnie mistrza? Nie można nie wspomnieć o tym, że fabuła filmu oparta została na wspomnieniach Jordana Belforta, w którego rolę genialnie wcielił się Leonardo DiCaprio. 

„Social Network” (2010) – biografia

Młody chłopak tworzy medium społecznościowe, które w przyszłości zrewolucjonizuje internet. Najciekawsze w tej historii jest to, że nie ma pojęcia, jak potężne narzędzie stworzy. „Social Network” to historia budowania imperium marki Facebook przez Marka Zuckerberga. Czy trzeba dodawać coś więcej?

„Jobs” (2013) – prawdziwa historia

Zostańmy na chwilę przy historiach wielkich wizjonerów. Jak można się domyślić, tytułowy „Jobs” to nikt inny, tylko twórca pierwszego iMaca i założyciel firmy Apple – Steve Jobs. To typowa historia w stylu od zera do milionera. W trakcie seansu możemy zobaczyć, jak krok po kroku opracowywał innowacyjne rozwiązania, które na zawsze zmieniły technologię, a jego uczyniły miliarderem.

„Kwaśne winogrona” (2016) – film dokumentalny

Niewiarygodna historia, która wydarzyła się w świecie luksusowych win. Oszust działający w tej branży wyciągał od inwestorów gigantyczne miliony. Niewinni ludzie lokowali swoje pieniądze w bezwartościowych trunkach. W dokumencie można prześledzić działanie aferzysty i wysłuchać wypowiedzi ofiar naciągacza. Jeżeli jeszcze nie słyszałeś o tym skandalu, to koniecznie nadrób zaległości. Brytyjski dokument dostępny jest na platformie Netflix.

„Żądza bankiera” (2012) – finansowy dramat

Bezlitosny świat bankowości i gigantycznych inwestycji. Dyrektor olbrzymiego europejskiego banku za wszelką cenę nie chce pozwolić na wykupienie swoich udziałów przez amerykańską spółkę. Rozpaczliwie poszukuje rozwiązania, które uniemożliwi wrogie przejęcie. Czy mu się uda? Jak daleko się posunie, żeby nie stracić swoich pieniędzy? To jeden z ciekawszych, bo psychologicznych filmów o bogaczach.

„Nabrani: Prawdziwa historia o fałszywych obrazach” (2020)

Pewnego dnia w nowojorskiej galerii sztuki pojawia się tajemnicza kobieta i przynosi ze sobą nieznane dotąd prace bardzo cenionych artystów. Obrazy budzą ogromne zainteresowanie w świecie sztuki, majętni kolekcjonerzy pragną je mieć za wszelką cenę, a eksperci przecierają oczy ze zdumienia. Jak to możliwe, żeby przez tyle lat nikt nie słyszał o tych dziełach? Kim jest ta kobieta i skąd ma te prace? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania i zobaczyć, jak wygląda bogactwo w świecie sztuki, koniecznie go obejrzyj.

Jak widać, w kinie można znaleźć produkcje na każdy temat i na każdą okazję w zależności od nastroju. Mamy nadzieję, że nasza lista spełniła twoje oczekiwania i spędzisz miły czas podczas seansu o bogactwem, które pojawia się zarówno na pierwszym, jak i drugim planie. Jesteśmy ciekawi, które filmy o bogaczach szczególnie cię zainteresują.

Archiwum: luty 2024