Sylwester to jeden z wyjątkowych dni w roku, który każdy pragnie uczcić na swój sposób. Nie wszyscy decydują się na szalone imprezy. Wiele osób woli spędzić ten wieczór, serwując sobie smaczne jedzenie, bezalkoholowe drinki i dobre filmy. Należysz do tego grona? W takim razie koniecznie spojrzyj na poniższą listę. Znajdziesz na niej 7 filmów, które doskonale sprawdzą się podczas ostatniej nocy 2024 roku.

Filmy na sylwestra 2024 – 7 hitów, z którymi godnie powitasz nowy rok

Z filmami na sylwestra jest tak jak z muzyką – nie ma reguły co do tego, jakie gatunki najlepiej sprawdzają się w sylwestrową noc. Jedni wolą pop, inni stare hity, jeszcze inni – ciężkie brzmienia. Dlatego w naszym zestawieniu postawiliśmy na różnorodność. Znajdziesz tu romantyczne historie, szalone komedie, inteligentne kryminały, dramaty psychologiczne, a nawet wspólne dzieło Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Choć produkcje te zdają się nie mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego, łączy je fakt, że idealnie nadają się na sylwestrowy seans. Oto 7 najlepszych filmów na sylwestra.

1. „Sylwester w Nowym Jorku” (2011)

Na początek najprostsze rozwiązanie, czyli komedia romantyczna przedstawiająca kilka różnych historii, które splatają się ze sobą w ostatni dzień w roku. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się m.in. Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Hillary Swank, Jessica Biel, Halle Berry, Katherine Heigl, Zac Efron, Jon Bon Jovi i Robert De Niro.

2. „Wielki Gatsby” (2013)

Jeśli 31 grudnia nie chce ci się wychodzić z domu, ale mimo wszystko masz ochotę poczuć klimat hucznego balu, sięgnij po film „Wielki Gatsby”. Mało kto potrafi bowiem wyprawiać tak spektakularne przyjęcia, jak tytułowy bohater powieści Francisa Scotta Fitzgeralda.

Przepych i blichtr bankietów u Gatsby’ego był przenoszony na ekran już pięć razy. My polecamy zajrzeć na przyjęcie z 2013 roku, które wyreżyserował Baz Luhrmann. Spotkasz tam Leonarda DiCaprio, Careya Mulligana, Tobeya Maguire’a, Joela Edgertona, Elizabeth Debicki i Islę Fisher.

3. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (2016)

Paolo Genovese w swoim filmie z 2016 roku pokazuje, jakiej zabawy lepiej unikać – nie tylko podczas sylwestrowej prywatki, ale i na każdej innej domówce. Jeśli więc zastanawiasz się, jak potoczyłaby się impreza, podczas której wszystkie wiadomości przychodzące do jej uczestników byłyby odczytywane na głos, nie sprawdzaj tego ze znajomymi. Zamiast tego obejrzyj „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.

Wolisz polskie kino? W 2019 roku włoski hit na nasze rodzime realia przełożył Tadeusz Śliwa. W jego filmie zatytułowanym „(Nie)znajomi” wystąpili Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Michał Żurawski, Wojciech Żołądkowicz oraz polsko-włoska gwiazda Kasia Smutniak, która brała również udział w oryginalnej produkcji.

4. „Kac Vegas” (2009)

Wśród sprawdzonych filmów na sylwestra warto wymienić Kac Vegas. Doug (Justin Bartha) spędza swój wieczór kawalerski w Las Vegas w gronie trzech przyjaciół – Phila, Stu i Alana (Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis). Następnego dnia przyszli drużbowie budzą się z gigantycznym kacem i równie wielkimi dziurami w pamięci. Poza wspomnieniami z upojnej nocy brakuje im jeszcze… pana młodego. Poszukiwania zaginionego kolegi pozwalają im odkryć wiele szczegółów z poprzedniego wieczoru, o których woleliby jednak zapomnieć.

„Kac Vegas” to idealny film na noworoczny poranek po sylwestrowej nocy spędzonej w domu. Kiedy uświadomisz sobie, że większość ludzi aktualnie czuje się podobnie jak bohaterowie komedii Todda Phillipsa, przestaniesz żałować, że w tym roku zostałeś w domu.

5. „Ryzykowna gra” (1960)

„Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” to jeden z najlepszych filmów w historii heist movies. Zanim jednak George Clooney zebrał kolegów, by okraść kasyna Andy’ego Garcii, w Danny’ego Oceana wcielał się Frank Sinatra. W filmie z 1960 roku, na podstawie którego Steven Soderbergh zrealizował swoją hitową serię, wielki skok na pięć kasyn odbywa się podczas sylwestrowej nocy.

Produkcje o ekipie Oceana są tak lekkie, rozrywkowe, wciągające i przyjemne w odbiorze, że radzimy od razu przygotować się na sylwestrowy maraton filmowy począwszy od klasyku z lat 60. po „Ocean’s Thirteen” z 2007 roku.

6. „Cztery pokoje” (1995)

Czterech reżyserów, cztery historie, cztery pokoje. I tylko jedna noc sylwestrowa. Akcja filmu z 1995 roku toczy się w hotelu, w którym Allison Anders, Alexandre Rockwell, Robert Rodriguez i Quentin Tarantino osadzili swoje opowieści o sabacie czarownic, kłótni kochanków, niesfornych dzieciach i gwiazdorze z Hollywood. Wszystkie opowieści spaja nie tylko czas i miejsce akcji, ale także postać zapracowanego boya hotelowego, w którego wciela się Tim Roth. W poszczególnych pokojach spotyka on takie gwiazdy, jak Madonna, Antonio Banderas czy Bruce Willis.

7. „Dziennik Bridget Jones” (2001)

To bardzo dobry wybór filmu na sylwestra. Nie chodzi o to, by, wzorem głównej bohaterki, upijać się na smutno, śpiewając w samotności „All By Myself” Celine Dion. Życzymy natomiast świetnej zabawy w towarzystwie Bridget, jej pokręconych znajomych, szalonej matki, uwodzicielskiego Daniela i ujmującego Marka. Nie zaszkodzi też własny mężczyzna u boku, gotów wyznać, że „lubi Cię po prostu taką, jaka jesteś”.

„Dziennik Bridget Jones” to prawdziwa perła wśród komedii romantycznych i film dobry na każdą okazję. Z racji tego, że jego akcja toczy się w okolicach końca roku, tym lepiej wpasuje się w sylwestrowy klimat.

Po sprawdzeniu naszej listy filmów wciąż nie wiesz, co obejrzeć w sylwestra? Więcej tytułów znajdziesz na popularnych platformach streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO czy Prime Video.

Archiwum: luty 2024