Szukasz filmów motywacyjnych? Netflix ma w swojej ofercie sporo tego typu produkcji. Są to zarówno dokumenty o inspirujących ludziach, jak fabularne historie, które ukazują, że można podnieść się z każdej, nawet najgorszej sytuacji. Zebraliśmy 10 tytułów, które warto zapamiętać, by sięgnąć po nie w chwilach załamania.

Najlepsze filmy motywacyjne Netflix – TOP 10 inspirujących historii

Kiedy brak ci sił i masz ochotę zrezygnować ze wszystkich swoich celów i marzeń, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po motywacyjne filmy. Netflix ma w swojej ofercie całą listę tytułów, które pobudzą twój umysł i duszę i pozwolą ci spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Przedstawiamy 10 najlepszych z nich.

„Brene Brown: Odwagi!” (2019)

Na pierwszym miejscu ląduje nie film, lecz program Netflixa, w którym badaczka, uczestniczka konferencji TED i autorka bestsellerów, Brene Brown, opowiada o tym, jak znaleźć w swoim życiu odwagę. Profesor Brown wyjaśnia, że można być jednocześnie odważnym i wrażliwym, zachęca do wyjścia ze swojej strefy komfortu i namawia, by słuchać swojego wewnętrznego głosu.

„Tony Robbins: Nie jestem Twoim guru” (2016)

Tony Robbins to mówca motywacyjny oraz doradca życiowy i biznesowy, który na każdym swoim spotkaniu gromadzi tysiące uczestników. Reżyser Joe Berlinger postanowił wziąć udział w jednym z jego seminariów na Florydzie, gdzie nakręcił niezwykły dokument. Spotkania Robbinsa nigdy wcześniej nie rejestrowane przez kamery. Dzięki Berlingerowi po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć to pełne muzyki, medytacji, śmiechu, a przede wszystkim szczerych emocji wydarzenie.

„O chłopcu, który ujarzmił wiatr” (2019)

Film, którego reżyserem i scenarzystą jest nominowany do Oscara aktor, Chiwetel Ejiofor. Gwiazdor zagrał w nim też jedną z głównych ról. Opowieść „O chłopcu, który ujarzmił wiatr” przedstawia wzruszającą i inspirującą historię, która wydarzyła się naprawdę. Pochodzący z Malawi William Kamkwamba w wieku trzynastu lat wymyślił sposób, który pomógł mu ocalić rodzinę i całą lokalną społeczność przed głodem. W jego rolę wcielił się Maxwell Simba.

„Chwyć życie za włosy” (2018)

Oparty o powieść Trishy R Thomas film motywacyjny Netflix przedstawia losy odnoszącej sukcesy kobiety. Violet Jones ma świat u swoich stóp. Robi karierę, ma świetnego partnera życiowego i zawsze olśniewającą fryzurę. Pewnego dnia wizyta u fryzjera nie przebiega po jej myśli, co uruchamia lawinę kolejnych wydarzeń. Kobieta orientuje się, że tak naprawdę nie jest szczęśliwa i postanawia zmienić swoje życie. Rolę Violet zagrała Sanaa Lathan.

„Aż do kości” (2017)

„Aż do kości” to opowieść o dwudziestoletniej Ellen, która od szkolnych lat jest anorektyczką. Jej dysfunkcyjna rodzina nie potrafi pomóc jej wyjść z choroby, postanawia więc wysłać ją do ośrodka dla młodzieży z podobnymi problemami. Dziewczyna jest zadziwiona podejściem lekarza prowadzącego placówkę oraz zasadami panującymi na miejscu. Ellen po raz pierwszy zaczyna radzić sobie z chorobą i zaczyna odnajdywać drogę do samoakceptacji.

Reżyserką filmu jest Marti Noxon, zaś jego gwiazdami – Lily Collins, Keanu Reeves i Carrie Preston.

„Amator” (2018)

Poruszający dramat sportowy, którego głównym bohaterem jest czternastoletni Terron Forte. Kiedy chłopak trafia do elitarnej szkoły, jego marzenie o zawodowej karierze koszykarskiej staje się bliższe realizacji. Niestety, poznaje też skorumpowany świat amatorskiego sportu i nieczyste zagrania, które nim rządzą.

Film pokazuje wiele trudów i przeciwności, z którymi musi zmierzyć się Terron, ale niesie ze sobą także satysfakcjonujący i motywujący przekaz. W roli głównej Michael Rainey Jr. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Ryan Koo.

„Błękitny cud” (2021)

Casa Hogar to dom dziecka w Meksyku, który w 2014 nawiedził straszny Huraganu Odile. Chcąc zebrać pieniądze na jego uratowanie, podopieczni placówki wraz ze swoim opiekunem zgłosili się do konkursu wędkarskiego. Nie przeszkadzało im to, że żaden z nich nie miał pojęcia o wędkarstwie. Film „Błękitny cud” pokazuje fabularyzowaną wersję tych wydarzeń. Pojawia się w nim fikcyjna postać zgorzkniałego kapitana Wade’a, który początkowo dba tylko o własny interes. Z czasem zaczyna jednak zżywać się ze zdeterminowanymi chłopcami.

Reżyserem produkcji jest Julio Quintana. Główne role grają tu Dennis Quaid i Jimmy Gonzales. „Błękitny cud” to wzruszający film o sile przyjaźni, który daje olbrzymi zastrzyk motywacji, inspiracji i pozytywnej energii.

„Wstrzymaj oddech: Rekord pod lodem” (2022)

W filmie dokumentalnym „Wstrzymaj oddech: Rekord pod lodem” przez 40 minut oglądamy… dokładnie to, co zawarto w tytule. Bohaterką dokumentu jest Johanna Nordblad, pasjonatka nurkowania swobodnego. W 2015 roku podjęła ona próbę pobicia rekordu Guinnessa jako kobieta, która przepłynie najdłuższy odcinek pod lodem na jednym oddechu. Jeśli któregoś dnia wstaniesz i twoje zadania wydadzą ci się trudne i niemożliwe do zrealizowania, pomyśl o Johannie Nordblad.

„Minimalizm: Czas na mniej” (2021)

Film motywacyjny Netflix, którego zadaniem jest przebudzenie współczesnego, konsumpcyjnego społeczeństwa i ograniczenie wszechobecnej chęci posiadania. Bohaterami dzieła są Joshua Fields Millburn i Ryan Nicodemus, wieloletni przyjaciele, którym udało się przeobrazić minimalizm w ruch społeczny. W dokumencie Matta D’Avelli opowiadają, jak żyć piękniej, posiadając mniej.

„Powrót w kosmos” (2022)

Inspirujący film o najbogatszym człowieku na świecie, który pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Oscarowi twórcy, Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy Chin, przedstawiają w swoim filmie dzieje firmy SpaceX, która zrodziła się z ambicji Elona Muska, by Stany Zjednoczone powróciły do eksplorowania kosmosu. W filmie możemy podziwiać m.in. zapis pierwszej załogowej misji kosmicznej, jaka miała miejsce po 2011 roku.

Jeśli chcesz znaleźć więcej inspirujących treści, Netflix oferuje nie tylko motywacyjne filmy, ale także seriale, które dostarczają energii i pomagają przewartościować życie. Wiele tego typu produkcji znajdziesz też na innych platformach streamingowych, takich jak HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV+.

Archiwum: styczeń 2024