Czasem niełatwo jest znaleźć dobrze wykonaną i wartościową produkcję dla swojej pociechy. Dziś z jednej strony można mówić o prawdziwym ogromie wyboru. Z drugiej jednak filmy animowane, które obecnie powstają, często nie odznaczają się wysoką jakością. Mogą także nieść ze sobą przekaz nieodpowiedni dla najmłodszych widzów. Gdzie znaleźć dobre filmy dla dzieci? Netflix to jedna z opcji. W tym zestawieniu pochylamy się nad ofertą serwisu, szukając tytułów dla najmłodszych, które nie zawiodą. Powiedzmy wprost – wskazujemy tu na filmy z pozytywnymi opiniami. Oto bajki i filmy na Netflix, które warto obejrzeć z dzieckiem!

Filmy dla dzieci – Netflix ma w ofercie „Shreka” (2001)

W tym przypadku mowa nie o jednym tytule, ale całej serii. Produkcja studia Dreamworks stanowiła prawdziwy przełom dla kinematografii. Z jednej strony pokazano tu ogrom możliwości, jakie oferowała komputerowa animacja. Z drugiej strony „Shrek” stanowił zmyślną grę z bajkową konwencją, drwiąc z utartych schematów i niejednokrotnie prezentując humor zarezerwowany bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. O klasie pierwszej części może zaświadczyć szereg nagród na czele z nominacją do Złotego Globu w kategorii „najlepsza komedia lub musical” oraz Oscar dla najlepszego filmu animowanego.

Wartości, jakie płyną ze „Shreka”

„Shrek” i jego kolejne części to baśnie, które ze spokojem można pokazać kilkuletniemu dziecku. To opowieści z morałem, najczęściej wskazującym na to, że to nie wygląd zewnętrzny stanowi o wartości człowieka, lecz to, co sobą reprezentuje. Z jednej strony twórcy tych filmów bawią się konwencją, ale z drugiej pięknie się w nią wpisują. Te bardzo dobre filmy dla dzieci Netflix ma w swojej bibliotece.

Filmy dla dzieci Netflixa – „Mój sąsiad Totoro” (1988)

Kolejny polecany tytuł to animacja utrzymana w zgoła odmiennym stylu. Mowa tu bowiem o jednym z najbardziej znanych dzieł Hayao Miyazakiego, słynnego japońskiego reżysera anime. Ten film dla dzieci Netflix także udostępnił. To historia dwóch małych dziewczynek, które przeprowadzają się do nowego domu. Okazuje się, że w pobliskim lesie znajduje się nietypowe magiczne drzewo, a okolica zamieszkana jest także przez małe fantastyczne stworzonka – kurzyki. Dwie małe bohaterki z wolna odkrywają tajemnice okolicy.

Film Miyazakiego to kolorowa bajka, ale też tytuł, który mówi o harmonii człowieka z naturą. Obraz odznacza się charakterystyczną dla Japończyka zapadającą w pamięć kreską oraz przemyślaną i intrygującą fabułą.

Filmy dla dzieci Netflixa – „Ponyo” (2008)

Po raz kolejny za dzieło odpowiada Hayao Miyazaki. Tym razem to film, w którym główną bohaterką jest tytułowa rybka. Przeżywa ona różne szalone i nietypowe przygody. Towarzyszy jej w tym jej wierny druh, mały pięcioletni chłopiec Sosuke. Razem odkryją niejedną tajemnicę. Miyazaki zaprasza ponownie do kolorowego, oryginalnego i wesołego świata. Kreuje historię tyleż angażującą, co przekazującą kilka refleksji dotyczących wagi przyjaźni. Jeden z bardziej kolorowych i oryginalnych filmów dla dzieci. Netflixa warto przeszukać, by obejrzeć właśnie tę produkcję.

Filmy dla dzieci Netflixa – „12 prac Asterixa” (1976)

A teraz z Japonii przenosimy się do Europy, by przedstawić jedną z pereł animacji ze Starego Kontynentu. „12 prac Asterixa” to jedna z najbardziej udanych filmowych adaptacji komiksu Rene Goscinnego i Alberta Uderzo. W tej historii dzielni Galowie, Asterix i Obelix, muszą wykonać szereg zadań zleconych im przez Cezara. Jeżeli im się nie uda, ich wioska padnie. Piękna animacja, która dziś może nie wygląda tak dobrze technicznie jak kiedyś, ale wciąż zachwyca klimatem. I przede wszystkim wspaniali bohaterowie i humor. Ten film dla dzieci Netflix także daje do dyspozycji i warto go obejrzeć ze swoją pociechą.

Filmy dla dzieci Netflixa – „Madagaskar” (2005)

Jeden z najsłynniejszych współczesnych filmów animowanych. Opowieść o czwórce zwierząt (lwie, hipopotamicy, żyrafie i zebrze), które podejmują próbę ucieczki z zoo. Okazuje się nieudana, jednak zwierzęta ostatecznie zostają wysłane do Afryki, do swego naturalnego środowiska. Tam przeżywają ogrom szalonych przygód. Przekonują się także, że życie na wolności to zupełnie coś innego niż przebywanie w znajomym ogrodzie zoologicznym. Film ze studia Dreamworks to gwarancja dobrej zabawy. Historia pełna zakręconego humoru i zapadających w pamięć bohaterów. Na czele z pingwinami z Madagaskaru, które doczekały się własnego serialu animowanego.

Filmy dla dzieci Netflixa – „Jak wytresować smoka” (2010)

I na koniec kolejny ze stworzonych przez Dreamworks filmów dla dzieci. Netflix warto uruchomić także dla tej opowieści, która rozgrywa się w świecie wikingów. Główny bohater to młody chłopak, dla którego niechybnie zbliża się czas inicjacji. Niespodziewanie jednak dla siebie samego, zamiast zrobić krzywdę smokowi, zaprzyjaźnia się z nim. Tak rozpoczyna się seria kolorowych, a nierzadko mrożących krew w żyłach przygód. Udana dobrze zrealizowana animacja.

Filmy dla dzieci Netflix – podsumowanie

Jak widzisz, w ofercie omawianego serwisu można znaleźć pozycje, które przyniosą wiele frajdy twojemu dziecku, ale nie tylko jemu. Przedstawione tu filmy familijne to niejednokrotnie obrazy, przy których i dorośli będą się świetnie bawić. Sprawdź i przekonaj się sam! Nowe bajki i te nieco starsze dostarczą sporo wzruszeń podczas wspólnego oglądania. Czasem jednak lepiej wrócić do klasyki, niż ryzykować niemały zawód.

Archiwum: luty 2024