Jeżeli czeka cię randka i zastanawiasz się, jaki wybrać repertuar na ten szczególny wieczór, mamy dla ciebie kilka ciekawych pomysłów. W poniższym zestawianiu przedstawiamy najlepsze filmy opowiadające o uczuciach i miłości, jednak z pewnością nie są to przesłodzone opowiastki. Wśród filmów, które prezentujemy, znajdziesz zarówno zmyślne komedie z oryginalnymi rozwiązaniami fabularnymi, jak i poważniejsze kino. Jaki film na wieczór z dziewczyną? Sprawdź!

„Ona” (2013)

Zaczynamy nieszablonowo, bo od historii, która nie jest zbyt optymistyczna, ale w interesujący sposób mówi o uczuciach, samotności i potrzebie bliskości. Główny bohater Theodore (Joaquin Phoenix) to inteligentny i kreatywny mężczyzna. Pracuje jako copywriter w firmie tworzącej okolicznościowe kartki i listy. Jest przy tym bardzo samotny. Nawiązuje nietypową relację z pewnym… systemem operacyjnym. Czy między człowiekiem i maszyną może zrodzić się uczucie?

Film Spike’a Jonze’a to refleksja na temat technologii i jej rozwoju. Obraz dający do myślenia, wciągający i cieszący oko scenografią i zdjęciami skąpanymi w delikatnych pastelach. Nietypowy melodramat idealny na spokojny wieczór.

„Palm Springs” (2020)

Większość filmów z motywem pętli czasu pokazuje bohatera, który dopiero wpada w tę specyficzną pułapkę. W przypadku „Palm Springs” jest inaczej. Nyles, który przeżywa w kółko dzień pewnego wesela, utknął w pętli dawno temu. Gdy widz go spotyka, jest już zblazowany i zrezygnowany. Napotyka na swojej drodze uroczą Sarah, którą niechcący także wciąga w pętlę.

„Dzień świstaka” rozgrywający się w słonecznej Kalifornii, a w rolach głównych Andy Samberg i Cristin Milioti. Zakręcony scenariusz zręcznie wykorzystujący znany motyw i nadający mu świeżości. Trochę śmiechu, trochę romansu, a trochę przemyśleń na temat ludzkiego życia. Idealny film na wieczór z dziewczyną.

„Yesterday” (2019)

Każdy fan Beatlesów będzie zachwycony tym filmem. A jeżeli nie jesteś fanem ich muzyki i tak czeka cię zabawna i pełna energii podróż. Ta pełna wdzięku opowieść to historia Jacka, muzyka, który wbrew wielkim ambicjom jest daleki od zrobienia kariery. Do czasu wypadku na rowerze i dziwnych wyładowań elektrycznych, które nawiedzają Ziemię. Jack orientuje się po przebudzeniu, że choć wokół wszystko jest takie samo, jeden szczegół się nie zgadza. Beatlesi nigdy nie istnieli! Bohater wykorzystuje tę okazję, przywłaszczając sobie ich utwory.

Rzecz o dążeniu do sławy, uczciwości, ale przede wszystkim o muzyce. Fajny film na wieczór i jeden z bardziej oryginalnych filmów romantycznych ostatnich lat.

„La La Land” (2016)

Kolejny film idealny na wieczór to musicalowy hit spod ręki Damiena Chazelle’a z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w obsadzie. Historia muzyka jazzowego Sebastiana i początkującej aktorki Mii. Obydwoje starają się zrobić karierę, lecz napotykają na przeszkody. Łączy ich gorące uczucie, ale czy przetrwa, gdy w końcu nadejdzie sukces?

Chazelle stworzył dynamiczny obraz pełen wspaniałych piosenek, kolorów i radości. Przy okazji otrzymał Oscara za reżyserię, a „La La Land” łącznie dostało aż sześć statuetek. Romantyczny, barwny i świetnie poprowadzony. Dobry film na wieczór z dziewczyną. Jeden z najlepszych musicali rodem z Hollywood i unikatowy film o miłości.

„Czas na miłość” (2013)

Istotę tego filmu lepiej oddaje jego oryginalny brytyjski tytuł – „About Time”. Bo właśnie o czasie i jego znaczeniu w ludzkim życiu opowiada ta komedia romantyczna spod ręki Richarda Curtisa.

Tim odkrywa, że odziedziczył po ojcu zdolność podróżowania w czasie. Postanawia za wszelką cenę wykorzystać tę moc, by zdobyć miłość i poprawić swoje życie. Przekonuje się też, że podróżowanie w czasie niesie za sobą pewne konsekwencje. Fantazyjna fabuła przynosi kilka romantycznych wzruszeń, a także przemyśleń na temat tego, jak cenna jest każda chwila, którą człowiek dostaje od losu.

„Niedobrani” (2019)

Wśród najlepszych filmów dla dwojga nie mogło zabraknąć typowej komedii romantycznej. W tej krzyżują się drogi Charlize Theron i Setha Rogena. Charlotte to sekretarz stanu i polityk odnosząca wiele sukcesów, a Fred to jej znajomy z lat dziecięcych. Mimo że jest kreatywny i inteligentny, to nikt nie wróży mu wielkiej kariery. Spotykają się niespodziewanie, a Charlotte oczarowana ciętym językiem Freda zatrudnia go jako autora przemówień. Ta znajomość nie ma sensu, a jednak…

Podobne wrażenie towarzyszy temu filmowi – wydawać by się mogło, że to nie materiał na udaną produkcję, tymczasem to naprawdę dobrze ułożony scenariusz przynoszący wiele śmiechu. Zaskakująco dobry tytuł.

Twoje poszukiwania zostały zakończone! Każda z powyższych sześciu propozycji bez wątpienia sprawdzi się jako film na wieczór z dziewczyną. Ciesz się dobrym kinem oraz dobrym towarzystwem! Najlepsze filmy na wieczór znajdziesz na Netflix, HBO i innych platformach. Miłego seansu!

Archiwum: marzec 2024