Wcale nie jest tak łatwo znaleźć fajne filmy na Netflixie. Platforma ma tak rozbudowaną bibliotekę, że teoretycznie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niestety czasami obiecujące produkcje z dobrą obsadą przynoszą widzom tylko rozczarowanie. Postanowiliśmy stworzyć niecodzienny ranking – 10 fajnych filmów w ofercie Netflixa, ale po jednym z różnych kategorii. Sprawdź, które produkcje warto zobaczyć!

Fajne filmy na Netflixie – komedia

„Sonic. Szybki jak błyskawica”. W sam raz na rozgrzewkę przed drugą częścią, która niedawno trafiła do kin. Przygody znanego z gier komputerowych Segi niebieskiego jeża zasłynęły m.in. z tego, że premierę opóźniono z powodu narzekań fanów na wygląd głównego bohatera. I jak pokazały wyniki – lifting Sonica bardzo pomógł, bo film zebrał pozytywne recenzje publiczności.

Ranking TOP 10 nie może się obejść bez filmu romantycznego

Wśród fajnych filmów na Netflixie wskazujemy też produkcję „Mamma Mia”. Komedia romantyczna i musical w jednym. Okazało się, że teksty przebojów ABBY pozwalają opowiedzieć całkiem wciągającą historię. To naprawdę fajny film, spodoba się nie tylko fanom gatunku lub szwedzkiego zespołu. Osoby, które mają alergię na typowe miłostki Hollywoodu, mogą kliknąć „play” bez większych obaw.

Fajny film na Netflixie – najlepszy film familijny

„Charlie i fabryka czekolady”. Przerysowany w formie, za to niezwykle wyrazisty w wymowie. Johnny Depp w roli tytułowego potentata po raz kolejny wykreował postać szaleńca, którego nie sposób nie lubić. Po prostu fajny film, na Netflixie umieszczony w podkategorii „Docenione przez krytyków”. Widzom też się spodobał.

Bezkonkurencyjny thriller z biblioteki platformy streamingowej

„Nienawistna ósemka”. Film w reżyserii Quentina Tarantino, co powinno wystarczyć za wszelkie rekomendacje. Do gospody gdzieś na końcu świata zjeżdża banda typów spod ciemnej gwiazdy – jeden gorszy od drugiego, a łączą ich skomplikowane sprawy. Gwałtowna śnieżyca zmusza ich do pozostania pod jednym dachem. Co z tego wyniknie? Włącz i zobacz!

Fajne filmy na Netflix – produkcja fantasy

„Kong. Wyspa Czaszki”. Niekoniecznie najlepszy film o gigantycznym gorylu w długiej historii postaci króla dżungli. Za to doskonałe wprowadzenie do tworzonego przez Warner Bros i Legendary Pictures cross-uniwersum gigantycznych potworów. W tym samym świecie dzieje się akcja najnowszych produkcji o Godzilli. Warto zobaczyć, co się działo z King Kongiem, zanim spotkał się z jaszczurem.

Najlepszy film sensacyjny do obejrzenia na Netflixie

„Kod da Vinci”. Ekranizacja kontrowersyjnej powieści Dana Browna. Protesty Kościoła i wiernych nie zmienią tego, że i książka, i film snują wciągającą intrygę. Tom Hanks jako Robert Langdon, Ian McKellen w roli Teabinga, Audrey Tatou wcielająca się w Sophie Neveu oraz grający Bezu Fache Jean Reno stworzyli bardzo wiarygodne kreacje. Kolejne części serii nie były już tak świeże w „odkrywaniu tajemnic” chrześcijaństwa.

Fajny film na Netflixie – animacje nie tylko dla dzieci

„LEGO: Przygoda”. Duńskie klocki mają status kultowych. A są obecne w życiu i świadomości na tyle długo, że bawią zarówno małego, jak i dużego odbiorcę. Dobrze zrealizowany film łączy efekty komputerowe z klasyczną animacją poklatkową, co wygląda perfekcyjnie. Historia opowiada o perypetiach ludzika Emmeta, ale cały show i tak kradnie Batman.

Znakomity film kryminalny dostępny na Netflixie

Irlandczyk”. Ponad 3-godzinna adaptacja książki Charlesa Brandta, którego zainspirowały autentyczne wydarzenia. Wprawdzie nie udało się powtórzyć sukcesu „Ojca chrzestnego”, to tak fajne filmy na Netflixie i tak ogląda się z krawędzi fotela. Platforma streamingowa jednak prawdopodobnie zaszkodziła tej produkcji. Szybkie wprowadzenie do usługi sprawiło, że wiele kin na świecie odmówiło zakupu i organizacji seansów.

Fajne filmy na Netflix – film dokumentalny

„Ostatni taniec”. To wprawdzie 10-odcinkowy serial, ale z pewnością nie będzie miał kolejnych sezonów. Dlatego można go potraktować jako ponad 8-godzinny, fajnie zrobiony dokument. Netflix prezentuje widzom kulisy ostatniego mistrzowskiego sezonu Chicago Bulls, w którym korzysta z analogii do całej koszykarskiej kariery Michaela Jordana. Dla fanów NBA pozycja obowiązkowa!

10 najlepszych w swoich kategoriach – seans z filmem przyrodniczym na Netflixie

„Tańcząc z ptakami”. Niespełna godzina relaksu w towarzystwie kolorowych, rozćwierkanych, pierzastych przyjaciół. Ćwierkanie to daleko idące uproszczenie, gdyż rajskie ptaki wydają z siebie zdecydowanie szerszą gamę rozmaitych dźwięków. Fabularyzowana formuła nie przeszkadza w przekazywaniu treści edukacyjnych o przyrodzie i środowisku naturalnym.

Wiesz już, jakie są fajne filmy na Netflixie. Powyższa lista obejmuje produkcje oferowane w Polsce na przełomie kwietnia i maja 2022 roku. Tymczasem zapraszamy do dyskusji i podawania swoich ulubionych dzieł, które twoim zdaniem zasługują na docenienie przez użytkowników najpopularniejszej (jeszcze) platformy streamingowej.

Archiwum: kwiecień 2024