Gigant streamingowy co roku świętuje Miesiąc Dumy, jednak różnorodność i tolerancja króluje w serwisie cały czas. Wyrazem tego są m.in. liczne seriale LGBT Netflixa. Sprawdź, na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę.

Najlepsze seriale LGBT – Netflix Originals o różnych kolorach miłości

Miłość ma wiele barw i odcieni, o czym bardzo dobrze wiedzą twórcy seriali LGBT Netflixa. Od początku istnienia platformy wśród oryginalnych produkcji serwisu pojawiały się treści, które ukazywały bohaterów o różnej orientacji i tożsamości seksualnej, nie dzieląc ich na lepszych i gorszych. Prezentujemy TOP 10 seriali platformy, w których postaci LGBT pełnią znaczącą rolę.

„Orange is the New Black” (2013) – 7 sezonów

Jeden z pierwszych seriali Netflixa oparty częściowo na wspomnieniach Piper Kerman opisanych w książce „Dziewczyny z Danbury”. Główną bohaterką jest Piper Chapman, biała dziewczyna z klasy wyższej, która trafia za kratki z powodu dziewczyny, z którą była w związku. Ich znajomość w zakładzie karnym przeżywa wzloty i upadki, podobnie jak romanse i miłości innych więźniarek. W rolę Piper wcieliła się Taylor Schilling.

„Sex Education” (2019) – 3 sezony

Edukacja seksualna w wydaniu Netflixa to obraz różnorodnego świata nastolatków, które stawiają pierwsze kroki w świecie seksu i miłości. Głównym bohaterem jest Otis, który obszerną wiedzę w tych tematach zawdzięcza matce seksuolożce. Postanawia ją wykorzystać, zakładając z przyjaciółką szkolną poradnię seksualną. W rolach głównych Asa Butterfield, Emma Mackey oraz Gillian Anderson.

„Grace i Frankie” (2015) – 7 sezonów

Wśród seriali LGBT Netflixa nie można nie wymienić „Grace i Frankie”. Tytułowe bohaterki od lat rywalizowały ze sobą jako mężatki odnoszących sukcesy adwokatów. Pewnego dnia wydarzyło się jednak coś, co zbliżyło je do siebie na zawsze. Ich mężowie oświadczyli, że są gejami i chcą zacząć wspólne życie. Zszokowane kobiety postanowiły ze sobą zamieszkać, nieoczekiwanie stając się najlepszymi przyjaciółkami. W tytułowe role wcieliły się Jane Fonda i Lily Tomlin.

„Heartstopper” (2022) – 1 sezon

Najnowszy z seriali LGBT Netflixa. Opowiada o uczniach szkoły dla chłopców, którzy poznają własną seksualność i uczą się samoakceptacji. Głównymi bohaterami są Nick i Charlie, których nieoczekiwana przyjaźń przeradza się w jeszcze bardziej nieoczekiwany związek. W rolach głównych występują Kit Connor i Joe Locke.

„Książęta” (2021) – 1 sezon

Książę Wilhelm jest synem królowej Szwecji, który ostatnio nieźle narozrabiał. W efekcie trafia do prywatnej szkoły z internatem, gdzie zaczyna odkrywać swoje prawdziwe ja. A wszystko to za sprawą nowo poznanego kolegi, w którym zaczyna się zakochiwać. Niestety, ich uczucie zostaje wystawione na próbę. Wilhelm musi wracać na dwór, by objąć tron. W roli głównej Edvin Ryding.

„Opowieści z San Francisco” (2019) – 1 sezon

Kontynuacja cyklu kultowych miniseriali opartych na powieściach Armisteada Maupina, które pojawiają się na ekranie od lat 90. Społeczność LGBT pokochała je za nieskrępowane przedstawianie nieheteronormatywności we wszystkich jej odcieniach. Produkcja Netflixa ukazuje powrót głównej bohaterki pod legendarny adres 28 Barbary Lane w San Francisco po 20 latach nieobecności. Na ekranie Laurze Linney towarzyszą tradycyjnie Paul Gross, Olympia Dukakis i Barbara Garrick, a także Elliot Page w roli adoptowanej córki.

„AJ & The Queen” (2020) – 1 sezon

Muzyczno-duchowa przygoda, w której RuPaul wciela się w postać ekscentrycznej Ruby Red.

Drag queen podróżuje od klubu do klubu starym vanem, śpiewając i głosząc przesłanie miłości i akceptacji. W wyprawie towarzyszy jej wyszczekana jedenastolatka (Izzy G.), która niedawno straciła rodziców.

„Feel Good” (2020) – 2 sezony

Mae to stand-uperka, która usiłuje wyjść z nałogu i na nowo poukładać swoje życie. Pewnego dnia na jej drodze staje George, która jeszcze niedawno umawiała się z facetami. Czy związek z dopiero odkrywającą swoją orientację lesbijką to dobry sposób na nowy początek, czy jednak kolejne uzależnienie? W rolach głównych Mae Martin, Charlotte Ritchie i Lisa Kudrow.

„Hollywood” (2020) – 1 sezon

Ryan Murphy to słynny twórca filmów i seriali LGBT. Netflix zaangażował go do realizacji kilku produkcji. Jedną z nich jest opowieść o grupie początkujących filmowców i aktorów, którzy próbują odnieść sukces w powojennym Hollywood. Murphy tradycyjnie stawia na blask i szyk, pod którym kryje ważny przekaz o dyskryminacji i uprzedzeniach, z jakimi musiały (i niestety nadal muszą) mierzyć się osoby LGBT. W jednej z głównych ról – uwielbiany Jim Parsons.

„Q-Force” (2021) – 1 sezon

Propozycja dla fanów animacji i seriali LGBT na Netflix. Agent Mary zostaje zesłany do West Hollywood, gdy ujawnia, że jest gejem. Zamiast zapaść się pod ziemię, jak oczekują zwierzchnicy, zakłada grupę superszpiegów złożoną z samych osób nieheteronormatywnych, tytułową Q-Force.

Wiesz już, które seriale LGBT Netflixa warto obejrzeć. Jeśli spodobało ci się powyższe zestawienie, sięgnij także do naszych pozostałych artykułów. Znajdziesz tam rankingi najlepszych seriali Netflixa o różnej tematyce i z różnych gatunków.

Archiwum: marzec 2024