Dawno w Hollywood nie było filmu o pokerze. W tym roku jednak hollywoodzka gwiazda Russell Crowe wypuszcza thriller Poker Face, inspirowany grą w pokera Texas Holdem.

Crowe gra Jake’a Foleya, miliardera, który dorobił się fortuny w branży technologicznej. Co roku zbiera się z przyjaciółmi z dzieciństwa, w tym Liamem Hemsworthem, aby zagrać w pokera w swoim ekstrawaganckim domu. Tutaj daje dwóm bliskim przyjaciołom szansę na wygranie większej ilości pieniędzy niż kiedykolwiek marzyli. W zamian za to pokerowa rozgrywka jest jednak czymś innym niż konwencjonalna gra, gdyż przyjaciele muszą postawić na jednej karcie swoje najskrytsze myśli, uczucia i tajemnice. Nagły zwrot akcji sprawia, że przyjaciele mają tajny plan wobec gospodarza gry. To sprawia, że właściwie kameralna noc gry staje się ekscytującym, nieprzewidywalnym spotkaniem dla widza.

Poker w Hollywood z udziałem Russela Crowe’a

Crowe sam pasjonuje się pokerem i często można go spotkać w klubach pokerowych w okolicach Hollywood. W ostatnich latach brał nawet udział w różnych turniejach pokerowych i wygrał wiele nagród.

Nie jest więc zaskoczeniem, że Poker Face trafi na wielkie ekrany kin na całym świecie. Thriller posiada duży budżet, finansowany przez Arclight Films. Chociaż premiera Poker Face musiała zostać przełożona w zeszłym roku ze względu na infekcje aktorów z powodu Covid-19, to w końcu już niedługo wszyscy będą mogli go zobaczyć. Fani mogą spodziewać się mieszanki pomiędzy Panic Room a pokerowym filmem Matta Damona ”Hazardziści” – nic więc dziwnego, że krytycy również nie mogą się doczekać filmu.

Trailer filmu zwiazuje, że film Poker Face będzie pełen napięcia. Mieszanka pomiędzy thrillerem a podgatunkiem pokerowym charakteryzuje się zawadiacką atmosferą połączoną z głośnymi, szybkimi wyścigami samochodowymi w środku Sydney. Po takich klasykach jak The Gambler, Casino Royale i Hazardziści, sukces jest więc nieunikniony. Niezależnie od tego, czy widzowie są doświadczonymi graczami w pokera, czy też nigdy nie grali na pieniądze, nie ulega wątpliwości, że Poker Face może stać się przebojem 2023 roku dla każdego miłośnika akcji i thrillerów.

Premiera Poker Face

Międzynarodowa premiera Poker Face miała miejsce 22 listopada 2022 roku. Poker Face to drugi film Crowe’a po The Water Deviner, filmie, który w 2015 roku zdobył nagrodę Australijskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu. Jednocześnie Liam Hemsworth, który wystąpił w takich hitowych filmach jak Igrzyska Śmierci i serialu Most Dangerous Game, idealnie nadaje się do nowego filmu Crowe’a. Elsa Pataky jest również częścią tego projektu. Ze względu na premierę w listopadzie 2022 roku, fani mogą oczekiwać, że zobaczą Russella Crowe’a u boku odnoszących sukcesy hollywoodzkich aktorów zarówno za, jak i przed kamerą. Szczególnie po ostatnim filmie pokerowym, 2015’s Mississippi Grind z udziałem Bena Mendelsohna i Ryana Reynoldsa, to najwyższy czas, aby Poker Face trafił na ekrany i zapełnił kina na całym świecie.

Dla fanów pokera i thrillerów, którzy wolą cieszyć się emocjami z domu, Poker Face będzie również dostępny w wybranych platformach streamingowych.

Artykuł zewnętrzny

Archiwum: luty 2024