Kiedy zbliża się Wielkanoc, wiele osób poszukuje filmów idealnych na świąteczny seans. Dlatego serwisy streamingowe starają się, by ich wiosenne premiery wpisywały się w wielkanocny klimat. Wiele nowości nawiązuje wówczas do charakteru i nastroju świąt, jednak w stałej ofercie platform VOD również można znaleźć filmy wielkanocne. Netflix ma w zanadrzu sporo takich tytułów. Poniżej prezentujemy 10 świątecznych propozycji dla widzów w różnym wieku.

Familijne filmy wielkanocne – Netflix. Filmy na Wielkanoc dla całej rodziny

Wielkanocne filmy familijne to produkcje, które sprawią radość całej rodzinie. Są źródłem cennych lekcji dla dzieci i żartów, które rozśmieszą tak dorosłych widzów. Oto najlepsze propozycje familijnych produkcji dostępnych na Netflixie, które możesz obejrzeć w święta wielkanocne.

„Piotruś Królik” (2018)

Tytułowy bohater to niesforny gryzoń, który przyjaźni się z uroczą malarką i uprzykrza życie rolnikowi mieszkającemu w sąsiedztwie. „Piotruś Królik” to produkcja uwielbiana przez dzieci i dorosłych. W jej gwiazdorskiej obsadzie znajdują się m.in. Rose Byrne, Domhnall Gleeson, James Corden i Margot Robbie.

„Kaczki z gęsiej paczki” (2018)

Kto pamięta serię filmów o ogrze, ten wie, czego spodziewać się po „Kaczkach z gęsiej paczki”. Ta animowana komedia twórców „Shreka” opowiada historię beztroskiego gąsiora, który nieoczekiwanie staje się opiekunem dwóch niesfornych kaczątek. W oryginalnej wersji językowej można usłyszeć m.in. Zendayę.

„Odlotowy nielot” (2018)

Bajka o pisklaku, który wykluwa się z jajka wiosną to doskonała propozycja na Wielkanoc. Franek jest uroczym ptaszkiem, który nie potrafi nauczyć się latać, co wpędza go w niemałe tarapaty. „Odlotowy nielot” to produkcja belgijsko-islandzka dla każdego.

„Płótno” (2020)

Animacja Franka E. Abneya III nie skupia się na króliczkach czy barankach, dotyka jednak bardzo istotnej kwestii związanej z Wielkanocą. Opowiada o nowym życiu i odradzaniu się po długim czasie smutku i rozpaczy. Film „Płótno” trwa zaledwie 9 minut. Mogą go oglądać dzieci w każdym wieku.

„Tydzień życia: Musical” (2021)

Na koniec produkcja, która sprawdzi się jako film wielkanocny Netflixa dla młodzieży. Ten pełen śpiewu i tańca musical przedstawia historię nastolatka z problemami, który na religijnym obozie odnajduje przyjaciół, dziewczynę oraz swoje miejsce w świecie.

Świąteczne ferie to idealny moment, by pozwolić dzieciom spędzić trochę więcej czasu z serialami nawiązującymi do wielkanocnej ikonografii. „Molang” i „Sunny Bunnies” to świetne kreskówki dla najmłodszych, „Inwazja królików” i „Królik samuraj” z pewnością umilą czas dzieciakom z pierwszych klas podstawówki, zaś „Wodnikowe wzgórze” spodoba się starszakom.

Filmy wielkanocne – świąteczne propozycje Netflixa dla dorosłych

Dla religijnych osób Wielkanoc to czas skupienia i zadumy nad fundamentami chrześcijaństwa. Dlatego doskonałym wyborem na świąteczny seans będą produkcje biblijne oraz inne dzieła poruszające temat wiary i duchowości. Poniżej znajdziesz pięć takich filmów, które warto obejrzeć nie tylko od święta.

„Zmartwychwstały” (2016)

Poncjusz Piłat (Peter Firth) odkrywa, że grób ukrzyżowanego Jezusa jest pusty. Zleca rzymskiemu setnikowi, Claviusowi (Joseph Fiennes), śledztwo w sprawie zniknięcia ciała, by powstrzymać powstanie wyznawców Chrystusa.

„Dwóch papieży” (2019)

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film o spotkaniu Benedykta XVI i papieża Franciszka, którzy mają zupełnie odmienne podejścia do Kościoła i wiernych. W role główne wcielili się Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

„Boże ciało” (2019)

Już sam tytuł produkcji wskazuje, że nie jest to film wielkanocny. Netflix ma go zresztą w ofercie przez cały rok. „Boże ciało” to jednak ściśle związana z religią historia upadku, próby odkupienia i rozpoczęcia nowego życia, która doskonale wpisuje się w tematykę świąt. W roli głównej Bartosz Bielenia.

„Noe: Wybrany przez Boga” (2014)

Dzieje Noego i jego arki to historia stara jak świat, której nikomu nie trzeba przytaczać. W filmie z 2014 roku jej interpretacji podjął się Darren Aronofsky. Do tytułowej roli zatrudnił Russella Crowe’a, zaś do pozostałych Jennifer Connelly, Emmę Watson i Anthony’ego Hopkinsa.

„Błękitny cud” (2021)

Opowieść o tym, że wiara czyni cuda, a w każdej, nawet najciemniejszej godzinie pomaga znaleźć rozwiązanie. „Błękitny cud” to inspirowany prawdziwą historią film o wychowankach sierocińca, którzy w 2014 roku, by uratować swój dom po huraganie, zgłosili się do turnieju wędkarskiego, nie mając pojęcia o wędkarstwie.

Oferta świąteczna giganta streamingowego to oczywiście nie tylko filmy wielkanocne. Netflix ma w swojej bibliotece także skłaniający do refleksji serial „Mesjasz” i pełen radości sześcioodcinkowy dokument „Łączy nas gospel”.

Archiwum: luty 2024