Wiele jest produkcji, po których zaczynamy doceniać to, czego na co dzień nie dostrzegamy. Filmy podobne do „Trzy kroki od siebie”, które już za chwilę przedstawimy, właśnie to robią – pozwalają spojrzeć na nasze życie z zupełnie innej perspektywy i poczuć wdzięczność. Chętnie zasiadamy do nich w gorszych momentach, aby przypomnieć sobie o tym, co w życiu najważniejsze. „Trzy kroki od siebie” z 2019 roku to właśnie taki film, jednak porusza nieznany większości ludzi problem: wybór pomiędzy pragnieniem serca a życiem. Na co dzień nie zastanawiamy się, jakby to było poczuć dotyk bliskiej osoby, bo jest to coś zupełnie naturalnego. Niestety takiego przywileju nie mają Stella (Haley Lu Richardson) i Will (Cole Sprouse), a oglądając film, możemy obserwować, z jakim trudem wiąże się wspomniany wcześniej wybór. 

Filmy podobne do „Trzy kroki od siebie”

Życie bohaterów filmu w większości toczy się w szpitalu. Oboje cierpią na mukowiscydozę. Ona – odpowiedzialna, sumienna w swych codziennych praktykach medycznych, on – zdaje się niewzruszony kruchością swojego życia. Oboje coraz bardziej spragnieni relacji bliższej niż tylko trzy kroki od siebie, które muszą zachować, by nie narazić swych nadwyrężonych już ciał na niepotrzebną, a być może śmiertelną infekcję. Zatem, czy mamy do czynienia z niespełnioną miłością? Cóż, kto oglądał, ten wie. Kto nie widział, z pewnością będzie chciał sam dowiedzieć się, jak kończy się ta niecodzienna historia miłosna.

„Gwiazd naszych wina” 

Trudno sobie wyobrazić, że choroba nowotworowa może być czymś, co połączy dwoje ludzi. Tak się jednak dzieje w przypadku Hazel (Shailene Woodley), u której zdiagnozowano raka trzustki i Gusa (Ansel Elgort) – chłopaka, któremu rak kości zabrał nogę. Poznają się na spotkaniu grupy wsparcia i szybko odkrywają, że łączą ich nie tylko dramatyczne przeżycia. To przeradza się w wielkie i wyjątkowe uczucie, a daleko na horyzoncie pojawia się wizja życia we dwoje, któremu może przeszkodzić tylko to, co wcześniej ich połączyło. Zastanawiasz się, jakie są filmy podobne do „Gwiazd naszych wina”? Już za chwilę poznasz nasze kolejne propozycje!

„Szkoła uczuć”

„Szkoła uczuć” to dość leciwa już propozycja, bo z roku 2002, jednak nadal, niezmiennie porusza serca widzów.  Landon Carter (Shane West) to typowy nastolatek z amerykańskich filmów o licealistach. Początkowo daje się nam poznać jako powierzchowny imprezowicz. Gdy jeden z wybryków grupki Landona kończy się dramatycznie, bohater musi zmierzyć się z konsekwencjami i robi to bardzo niechętnie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Jamie (Mandy Moore), która nie tylko okazuje się osobą o ogromnym sercu, ale zdaje się też nie podzielać powierzchownych zainteresowań znajomych, którymi do tej pory otaczał się główny bohater. Jamie zgadza się pomóc Landonowi, jednak zaznacza, że ten nie może się w niej zakochać, co chłopak przyjmuje z nutką kpiny. Wkrótce, przekona się, co tak naprawdę kryło się w ostrzeżeniu dziewczyny, którą z każdym dniem zaczyna lubić coraz bardziej…

„Zanim się pojawiłeś”

Urocza Louisa (Emilia Clarke), której znakami rozpoznawczymi są kolorowe stroje i pozytywne nastawienie do życia szuka dla siebie zajęcia. Decyduje się zostać opiekunką sparaliżowanego Willa Traynora (Sam Claflin), który jeszcze do niedawna cieszył się sukcesem w każdej niemal dziedzinie. Wypadek, którego doświadczył, odebrał mu nie tylko sprawność, ale i chęć do życia. Młody mężczyzna postanawia niebawem poddać się eutanazji, jednak rodzące się pomiędzy nim a Louisą uczucie daje bliskim Willa nadzieję, że zacznie on kwestionować swoją decyzję. Czy optymizm głównej bohaterki okaże się wystarczający, by na nowo zakrzewić w Willu chęć do życia? Czy ich więź odwiedzie go od ostateczności? Jedno jest pewne, ta relacja mocno wpłynie na Louisę. 

„Opiekun”

Główny bohater Ben, w którego rolę wcielił się Paul Rudd to mężczyzna zmagający się z ogromnym ciężarem przeszłości. Zostaje opiekunem cierpiącego na dystrofię mięśniową Trevora (Craig Roberts), bezpośrednio chłopaka o niezwykłej inteligencji i sarkastycznym poczuciu humoru. Wkrótce Ben postanawia, zapewnić Trevorowi coś więcej niż tylko podstawową opiekę. Chce, by chłopak doświadczył czegoś wyjątkowego, w związku z czym zabiera go w podróż, która okaże się zabawnym, pełnym drobnych niespodzianek, ale przede wszystkim oczyszczającym doświadczeniem. „Opiekun” to opowieść o relacjach, przełamywaniu barier, przeżywaniu zwykłych rzeczy w niezwykły sposób. To wszystko okraszone jest sporą dawką niewybrednego humoru. 

Wymienione przez nas filmy podobne do „Trzy kroki od siebie” polecamy wszystkim tym, którzy poszukują sensu życia. I choć niemal każdy z nich bez trudu wyciśnie u widza kilka łez, to po zakończeniu seansu pozostanie on w jakiś sposób zainspirowany do działania. Te pozycje konfrontują nas z niezwykle prawdziwą myślą, że wszystko, co tak naprawdę mamy to tylko obecna chwila. Bo w końcu czego ludzie najbardziej żałują pod koniec swojego życia? Z pewnością tego, że w każdym momencie, niezależnie od okoliczności, mogli dostrzec coś wspaniałego, niepowtarzalnego, a nie zawsze to robili…

Fot. główne: Zrzut ekranu ze zwiastuna filmu „Trzy kroki od siebie” via Youtube.com (Zapowiedzi Filmowe)

Archiwum: marzec 2024