Filmy podobne do Kac Vegas plakat

Reżyser filmu „Kac Vegas” („The Hangover”), Todd Phillips, wie, jak rozbawić widza. Fabuła produkcji opowiada o tym, czym może zakończyć się na pozór zwyczajnie zapowiadający się wieczór kawalerski. To historia grupy czterech przyjaciół, którzy postanawiają wspólnie uczcić zbliżający się wielkimi krokami ślub jednego z nich. Wyjeżdżają w tym celu na wieczór kawalerski do Las Vegas. Jednak, nieoczekiwanym splotem okoliczności, kumpel przepada bez wieści, a oni nie są w stanie przypomnieć sobie niczego z ubiegłej nocy. A działo się sporo.

W rolach głównych możesz zobaczyć tu tak znakomitych aktorów jak Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis i Justin Bartha. Już same nazwiska wskazują na to, że widza czeka ostra jazda bez trzymanki. Film tak bardzo spodobał się krytykom i miłośnikom gatunku, że zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Glob. Jakie filmy podobne do „Kac Vegas zadowolą nawet najwybredniejszych kinomanów? Sprawdź niżej!

„Kac Vegas w Bangkoku” – kontynuacja przygód nieokrzesanych kumpli

Kac Vegas w Bangkoku plakat

Podobne filmy to również… sequele! Amerykańska komedia „Kac Vegas w Bangkoku” pozwala widzom po raz kolejny spotkać się z grupą zabawowych chłopaków. Tym razem szukają oni przygód w egzotycznej Tajlandii. To właśnie tam ma odbyć się ślub jednego z nich. Młodzieńców czekają niefortunne serie zdarzeń, które doprowadzą do wielu zabawnych nieporozumień. Okaże się, że nauka na własnych błędach nie zawsze jest możliwa. Czy przyszły pan młody znów zaginie? Przekonaj się sam!

Co ciekawe, druga część „Kac Vegas”, która miała swoją premierę w 2011 roku, cieszyła się nie mniejszą popularnością jak pierwsza. Wielu krytyków filmowych twierdzi, że produkcja jest zaprzeczeniem teorii o nieudanych sequelach. „Kac Vegas w Bangkoku” często znajduje się w zestawieniach najzabawniejszych komedii wszech czasów.

„Kac Vegas III”

Kac Vegas III plakat

Kolejny przykład na filmy podobne do „Kac Vegas, które w istocie są po prostu sequelami. Produkcja „Kac Vegas III” musi znaleźć się na liście do obejrzenia u wszystkich fanów poprzednich części.

Co ciekawe, fabuła produkcji wcale nie kręci się wokół wesela ani wieczoru kawalerskiego. Tym razem film zaczyna się bardziej poważnie. Ojciec Alana umiera, a mężczyzna przeżywa poważne załamanie nerwowe i uzależnia się od silnych leków. Pomocy chcą udzielić mu jego niezawodni kumple. Postanawiają zawieźć przyjaciela do jednego z najlepszych ośrodków leczenia uzależnień. Nietrudno się domyślić, że po drodze czeka na nich moc przygód, z uprowadzeniem w tle. Czy mogło być jeszcze zabawniej?

„Zanim odejdą wody” – film reżysera „Kac Vegas”

Zanim odejdą wody plakat

Komedia „Zanim odejdą wody” to film, który zyskuje najlepsze rekomendacje po serii o przygodach pechowych kumpli. Opowiada o Peterze (Robert Downey Jr.), który już wkrótce po raz pierwszy zostanie ojcem. Mężczyzna musi zdążyć na poród. Niestety, na swojej drodze spotyka Ethana (Zach Galifianakis), przez którego sprawy zaczynają się nieco komplikować. Aby było jeszcze zabawniej, dwójce mężczyzn będzie towarzyszył niecodzienny przyjaciel – pies rasy buldog.

To jeden z filmów typu „Kac Vegas”, który bywa często określany mianem rubasznego. Dlaczego? Musisz przekonać się o tym sam.


„American Pie” – wszystkie części komedii

American Pie plakat

Jeśli szukasz filmów podobnych do „Kac Vegas”, z pewnością słyszałeś o serii filmów „American Pie”, przeznaczonych dla nastolatków. Pierwsza część miała swoją premierę w 1999 roku i z miejsca stała się międzynarodowym hitem. W oryginalnej serii zobaczysz aż 4 części:

  • „American Pie”;
  • „American Pie 2”;
  • „Wesele” (ang. „American Wedding”);
  • „Zjazd absolwentów” (ang. „American Reunion”).

Warto obejrzeć wszystkie cztery części jedną po drugiej. Ponadto, na kanwie kultowych komedii powstało wiele spin-offów i parodii, w tym filmów podobnych do „Kac Vegas”. Można zatem śmiało powiedzieć, że cykl ten, łącznie z wpadającym w ucho soundtrackiem, na stałe wszedł do historii popkultury.

O czym opowiadają te filmy w kategorii komedii? To historia przyjaciół, grupki uczniów ostatniej klasy liceum, którzy po raz pierwszy poznają swoją seksualność. Oczywiście, metodą prób i błędów. Nie brakuje tutaj dwuznaczności, ostrego języka i odważnych scen erotycznych. W kolejnych częściach widz ma okazję obserwować ich dalsze losy. W rolach głównych występują tutaj m.in. Jason Biggs, Alyson Hannigan, Chris Klein, Tara Reid, Seann William Scott, Jennifer Coolidge, Eddie Kaye Thomas oraz Mena Suvari.

„Sąsiedzi”, czyli zamieszkać obok studenckiego bractwa

Sąsiedzi plakat

Film „Sąsiedzi” z 2014 roku to jedna z tych komedii, które jednocześnie bawią i wprawiają w osłupienie. Opowiada historię młodego małżeństwa z dzieckiem, które pewnego dnia zyskuje nowych sąsiadów. Na ich nieszczęście, jest to hałaśliwe bractwo studenckie, na czele którego staje zbuntowany i rozrywkowy Teddy (Zac Efron). Między sąsiadami wybucha otwarty konflikt, który z pewnością nie zakończy się pokojowo.
Mówią, że śmiech to zdrowie, więc zadbaj o nie już dzisiaj. Usiądź wygodnie na kanapie, odpręż się i sięgnij po jedną z polecanych produkcji. Najlepsze komedie, które znalazły się w powyższym zestawieniu, pozwolą ci spędzić miły wieczór. Najlepiej ogląda się je w gronie przyjaciół. Filmy podobne do „Kac Vegas” nie prezentują filozoficznych przemyśleń i głębokiej treści, ale są świetną rozrywką. Część podobnych produkcji znajdziesz w formie filmów online również na serwisach streamingowych, np. takich jak Netflix.

Archiwum: styczeń 2024