„American Pie” to pełna niewybrednego humoru komedia, której fabuła skupia się na grupie niedoświadczonych seksualnie licealistów. A dokładniej, na ich staraniach, by przed ukończeniem szkoły stracić dziewictwo. Świat seksu nie jest jednak tak łatwy i przyjemny, jak mogłoby się wydawać. Przed młodymi prawiczkami rysuje się trudna do pokonania ścieżka, pełna pułapek i upokorzeń. Sprawdź, jak wyglądają filmy podobne do „American Pie”.

„American Pie” – nie do podrobienia

American Pie plakat

W filmie Chrisa i Paula Weitzów główne role zagrali m.in. Jason Bigg, Seann William Scott, Alyson Hannigan, Mena Suvari czy Tara Reid. W 2001 roku zrealizowano „American Pie 2” z udziałem tej samej obsady, a następnie „American Pie: Wesele” (2003).

W kolejnych latach powstawały filmy o tym samym tytule, jednak innych bohaterach, powiązane z główną serią jedynie postacią Steve’a Stiflera. Dopiero w 2012 roku ekipa z oryginalnego „American Pie” spotkała się ponownie na ekranie. W komedii Jona Hurwitza i Haydena Schlossberga połączył ich „Zjazd absolwentów”.

Filmy podobne do „American Pie” – lista szalonych komedii dla młodzieży

Jedni je uwielbiają, inni się nimi brzydzą, ale nie ma chyba osoby, która nie słyszała o serii filmów „American Pie”. Produkcja z 1999 roku na stałe zapisała się w historii kinematografii jako jedna z najbardziej zwariowanych i sprośnych komedii o nastolatkach. Scena z tytułową szarlotką zyskała miano kultowej. Jeśli szukasz filmów podobych do „American Pie”, jesteś we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz 5 tytułów, które rozbawią cię do łez.

„Wieczny student” (2002)

Wieczny student plakat

Ryan Reynolds w roli tytułowego weterana uczelni, który ze studiowania czyt. balowania uczynił sposób na życie.

Poirytowany jego podejściem do sprawy ojciec postanawia odciąć go od pieniędzy. Val Wilder ma jednak pomysł na to, jak zarobić na dalszą „edukację”. A przynajmniej tak mu się wydaje.

„Dziewczyna z sąsiedztwa” (2004)

Dziewczyna z sąsiedztwa plakat

Matthew Kidman to najmądrzejszy chłopak w szkole. Marzy o wielkiej karierze politycznej. Jego plany może jednak zniweczyć nowa sąsiadka, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia.

Dlaczego? Dlatego, że Danielle, której codziennie zagląda do okien, okazuje się być… gwiazdą porno. W rolach głównych Emile Hirsch i Elisha Cuthbert.

„Stary, gdzie moja bryka” (2000)

Stary, gdzie moja bryka plakat

„Stary, gdzie moja bryka” to film z tego samego okresu co „American Pie”, a nawet częściowo z tą samą obsadą. Aktor znany z roli Stiflera oraz Ashton Kutcher, który z końcem lat 90. bawił fanów serialu „Różowe lata 70.” jako przygłupi Kelso, wcielają się tutaj w dwóch nieogarniętych kumpli – Chestera i Jessa.

Chłopaki mają nie lada problem, ponieważ po ostatniej hucznej imprezie niczego nie pamiętają. Nie potrafią sobie nawet przypomnieć, gdzie zostawili samochód. Poszukiwania tytułowej bryki wciągają ich w wir szalonych przygód.

„Ostra jazda” (2000)

Ostra jazda plakat

Kolejny film dla młodzieży z 2000 roku, z udziałem Seanna Williama Scotta. Jego głównym bohaterem jest Josh (Breckin Meyer), który od lat jest w związku na odległość z Tiffany (Rachel Blanchard). Podczas jednej z imprez zdradza swoją dziewczynę z nowo poznaną Beth (Amy Smart). Co gorsza, swoje łóżkowe harce nagrywa na kasecie wideo.

Kiedy rano chce pochwalić się kumplom, okazuje się, że zamiast sekstaśmy ma przy sobie nagranie życzeń urodzinowych dla ukochanej. A to oznacza, że do Tiffany została wysłana niewłaściwa kaseta. Wraz z kumplami namawia szkolnego nieudacznika, Kyle’a (DJ Qualls), by zabrał ich swoim samochodem w podróż przez całe Stany. Wszystko w celu przechwycenia taśmy.

„Eurotrip” (2004)

Eurotrip plakat

„Eurotrip” to także film o podróży. W tym przypadku – po Europie. Wyrusza w nią Amerykanin o imieniu Scott, który właśnie ukończył liceum.

Pragnie spotkać się z Niemką, z którą dotychczas utrzymywał jedynie kontakt listowny. Na wycieczkę zabiera grupę przyjaciół. Droga do Berlina okazuje się bardzo kręta i pełna szalonych przygód w różnych zakątkach Starego Kontynentu. W rolach głównych wystąpili Scott Mechlowicz, Jacob Pitts, Travis Wester i Michelle Trachtenberg.


Powyższa lista filmów to oczywiście dopiero początek. Filmów podobnych do „American Pie” jest wiele. Poza wspomnianymi tytułami warto wymienić także „Straszny film”, „Not Another Teen Movie” oraz inne tego typu parodie popularnych gatunków filmowych. W tym „Kolejny gejowski film” będący parodią samego „American Pie”. Nieco starsi widzowie o podobnym poczuciu humoru powinni obejrzeć natomiast filmy z serii „Poznaj moich rodziców”, a także komedie Judda Apatowa. Najpopularniejszą z nich, o tytule „40-letni prawiczek” można uznać za opowieść o tym, co by było, gdyby bohaterom „American Pie” nie udało się jednak stracić dziewictwa.

Archiwum: marzec 2024