„Trzy metry nad niebem” to hiszpański hit zrealizowany w 2010 roku na podstawie włoskiej powieści „Tre metri sopra il cielo” Federica Moccii. Głównymi bohaterami tej romantycznej historii są Babi i Hache – dziewczyna z dobrego domu i niepokorny chłopak, którego codziennością są bijatyki i wyścigi motocyklowe. Wbrew wszystkiemu młodzi zakochują się w sobie, co prowadzi do ogromnych zmian w życiu obojga. Szukasz filmów podobnych do „Trzech metrów nad niebem”? Sprawdź poniższe zestawienie!

Filmy podobne do „Trzy metry nad niebem” – TOP 5

W filmie z 2010 roku w Babi i Hache’a wcielili się María Valverde i Mario Casas. Nie są to jednak jedyni aktorzy, którzy zagrali główne role w ekranizacji „Tre metri sopra il cielo”. Pierwsza adaptacja książki Federica Moccii została zrealizowana w 2004 roku we Włoszech. Zagrali w niej Katy Louise Saunders i Riccardo Scamarcio. Film, podobnie jak książka, doczekał się kontynuacji w postaci „Tylko ciebie chcę”. W 2012 roku sequel nakręcili także Hiszpanie. W ubiegłym roku serial inspirowany powieściami Moccii wypuścił Netflix. W produkcji wystąpili Rebecca Coco Edogamhe i Ludovico Tersigni.

W niniejszym zestawieniu nie znajdziesz jednak ekranizacji „Tre metri sopra il cielo” i ich kontynuacji. Znajduje się tam natomiast lista filmów podobnych do „Trzech metrów nad niebem” o zakazanej miłości nastolatków, które zrealizowano na podstawie dzieł Anny Todd, Nicholasa Sparksa i… Williama Shakespeare’a.

„After” (2019)

After plakat

Tessa Young to ułożona dziewczyna, piątkowa uczennica i przykładna córka, która właśnie rozpoczyna studia. Na uczelni poznaje zbuntowanego Hardina Scotta, z którym zaczyna ją łączyć żarliwe uczucie i obsesyjna namiętność.

Ekranizacja powieści Anny Todd „Płomień pod moją skórą”, nazywana często „Greyem dla młodzieży”. Główne role w „After” i dwóch dotychczasowych sequelach zagrali Josephine Langford i Hero Fiennes Tiffin. Choć pozycja ta zalicza się do filmów podobnych do „Trzech metrów nad niebem”, to jednak ma nieco bardziej erotyczny wymiar.

„Szkoła uczuć” (2002)

Szkoła uczuć plakat

Shane West i Mandy Moore zapisali się w historii młodzieżowych romansów jako Landon Carter i Jamie Sullivan – popularny luzak i konserwatywna córka pastora. Ta dwójka nieoczekiwanie zostaje parą. Choć różni ich niemal wszystko, miłość Landona i Jamie okazuje się tak silna, że nie jest w stanie zniszczyć jej nawet informacja o śmiertelnej chorobie dziewczyny.

Film jest adaptacją powieści „Jesienna miłość” Nicholasa Sparksa.


„Ostatnia piosenka” (2010)

Ostatnia piosenka plakat

Zanim Nicholas Sparks wydał „Ostatnią piosenkę” w formie książki, napisał ją jako scenariusz z myślą o Miley Cyrus. Aktorka i wokalistka wciela się tu w muzykalną, zbuntowaną nastolatkę z Nowego Jorku, która zostaje zmuszona do spędzenia wakacji z ojcem zamieszkującym małą, nadmorską miejscowość w stanie Georgia. Początkowa niechęć dziewczyny do ojca i jego otoczenia ustępuje, gdy w jej życiu pojawia się lokalny przystojniak o imieniu Will (Liam Hemsworth).

Ciekawostką jest, że Hannah Montana i młodszy brat filmowego Thora podczas pracy na planie zakochali się w sobie naprawdę. W 2018 roku Miley i Liam wzięli ślub. Niestety, ich małżeństwo nie było tak baśniowe jak opisywane tutaj filmy podobne do „Trzech metrów nad niebem” i przetrwało zaledwie dwa lata.

https://www.youtube.com/watch?v=vZH0Nf4KLBo

„Wciąż ją kocham” (2010)

Wciąż ją kocham plakat

Kolejna opowieść o miłości, która wyszła spod pióra Sparksa to „Wciąż ją kocham”. Bestseller z 2006 roku przedstawia losy skłóconego z ojcem żołnierza i zamożnej studentki, którzy mimo dzielących ich różnic zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Kiedy John wraca na front, Savannah obiecuje na niego czekać. Sytuacja jednak komplikuje się, a miłość zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Oryginalny tytuł filmu, „Dear John”, nawiązuje do amerykańskiego określenia zrodzonego w czasach II wojny światowej. Oznaczało ono list wysłany przez kobietę do ukochanego, by zakończyć ich związek. To jeden z filmów podobnych do „Trzech metrów nad niebem”, który na pewno wzbudzi w tobie wiele uczuć.

„West Side Story” (1961)

West Side Story plakat

Filmowy klasyk, którego korzenie sięgają najsłynniejszej szekspirowskiej tragedii „Romea i Julii”. XVI-wieczna Werona została tutaj zamieniona na Nowy Jork z lat 50. XX wieku, tytułowi bohaterowie na Tony’ego i Marię. Zwaśnione rody Capuletich i Montecchich to w tym obrazie dwa rywalizujące ze sobą gangi – portorykańscy Sharkowie i biali Jetsowie.

Musical z 1961 roku z udziałem Natalie Wood i Richarda Beymera należy do dzieł, które zdobyły najwięcej Oscarów w historii kina. Otrzymał aż 10 statuetek, w tym dla najlepszego filmu. Pół wieku później swoją wersję wprowadził na ekrany Steven Spielberg. Główne role zagrali Ansel Elgort i Rachel Zegler.

Powyżej znajdziesz tylko najlepsze rekomendacje filmów o młodzieńczej miłości wbrew wszystkiemu i wszystkim. Tego typu produkcji jest jednak znacznie więcej. Należą do nich m.in. „Miłość bez końca”, „Każdego dnia”, „Trzy kroki od siebie”, „Keith”, „Ponad wszystko”, „Twój na zawsze”, „Mała Italia”, „Zmierzch” oraz wiele, wiele innych tytułów. Teraz, gdy znasz filmy podobne do „Trzech metrów nad niebem”, pozostaje ci tylko rozpocząć seans!

Archiwum: styczeń 2024