Filmy o zwierzętach dla dzieci to zazwyczaj miłe, przyjazne produkcje. Są tu tytuły animowane i typowo aktorskie, jak i swoiste połączenia obu z nich, gdzie postacie ludzkie są grane przez aktorów, a zwierzęce – animowane komputerowo. Nie jest ważny rodzaj filmu – istotniejsze jest to, czy zachwyci dzieciaki. A to czasem bywa trudne. Rozbrykane maluchy tryskają energią, więc często trudno utrzymać ich uwagę. Dziś poznasz 9 filmów, które z pewnością są w stanie usadzić dzieci w miejscu. Przynajmniej przez jakiś czas.

Filmy o zwierzętach dla dzieci z przesłaniem

„Oliver i spółka”

Zestawienie zaczyna produkcja z kategorii filmów animowanych o zwierzętach. Tytułowy czworonóg, który został porzucony na ulicy, trafia do psiego gangu. Jego szefem, a może opiekunem zwierząt, jest bezdomny o imieniu Bajer. Ten człowiek, aby przetrwać, robi rzeczy nie zawsze zgodne z prawem. Ma za to dobre serce. Jak on i jego psy zareagują na pojawienie się kota? Co się stanie, gdy kotek nagle spotka kogoś z wyższych sfer? Obejrzyj film, by poznać odpowiedzi na te pytania.

„Dawno temu w trawie”

Czasami ludzie zapominają, że owady to też zwierzęta. I, jak się okazuje, mają one własne problemy, życie uczuciowe i inne cechy, które wydają się wyłącznie ludzkie. Tak przynajmniej przedstawiają to filmy dla dzieci o zwierzętach takie jak „Dawno temu w trawie”. 

Główny bohater to mrówka o imieniu Flik, będąca równocześnie wynalazcą. Towarzysze nie doceniają jej inwencji i wysyłają ją na misję znalezienia wojowników, którzy obronią mrowiska przed gangiem pasikoników. Co wyniknie z tej podróży? Czy owady mogą być sympatyczne? Obejrzyj film, aby się dowiedzieć.

„Rybki z ferajny”

To kolejny film ze zwierzątkami, w którym pojawia się tematyka gangu. Tym razem jednak prześladowcami są rekiny, a uciskanymi – inne ryby. Studio odpowiedzialne za tę komputerową animację to DreamWorks, twórca znanego wszystkim „Shreka”.

Jak to bywa w przypadku fajnych filmów o zwierzętach, bohaterem jest mała rybka o imieniu Oskar. Marzy ona o sławie i bogactwie, jednak ciągle popada w długi, z których ciężko wybrnąć przez kiepsko płatną pracę w myjni wielorybów. Przypadkowe spotkanie z Lennym, rekinem, który nie je mięsa, będzie dla Oskara okazją do odmiany losu. Jak z niej skorzysta? Czy wreszcie stanie się kimś? Ty i twoje dzieci przekonacie się, wybierając ten film. A może jesteś wędkarzem i chcesz przy okazji zainteresować swoje dziecko tematem ryb takich jak na przykład tilapia? Jeśli tak, zajrzyj tutaj: https://informatorwedkarski.pl/tilapia.

„Mustang z Dzikiej Doliny”

Były już kotki i pieski, owady i rybki, nie może więc zabraknąć i koników. „Mustang z Dzikiej Doliny” to animowany film o tych zwierzętach. Nie chodzi tu jednak o zwykłe konie gospodarcze, a właśnie o nieoswojone mustangi z Dzikiego Zachodu. Były one często łapane i ujeżdżane przez kowbojów – i właśnie o tym jest ten film.

Tytułowy mustang należy do nieujarzmionego stada koni, które żyje w Dzikiej Dolinie. Niestety, pojawiają się tam ludzie, którzy za wszelką cenę chcą wziąć zwierzęta w swoje posiadanie. Czy im się uda? Filmy o zwierzętach dla dzieci mogą budzić różne uczucia – ta produkcja jest na to świetnym przykładem.

Śmieszne filmy o zwierzętach dla dzieci 

„Rogate Ranczo”

To kolejna animacja o Dzikim Zachodzie i kowbojach, ale tym razem główną rolę grają krowy, nie konie. Trójka tych rogatych zwierząt mieszka na upadającej farmie. Aby uratować jej finanse, wyrusza, by zdobyć nagrodę za poszukiwanego przestępcę. Jego ujęcie nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Czy zdeterminowanym krowom uda się osiągnąć cel?

Warto oglądać z dziećmi takie śmieszne filmy o zwierzętach jak ten, zwłaszcza po całym tygodniu obowiązków!

„Zwierzogród”

To jeden z najcieplej przyjętych przez krytyków i publiczność filmów o zwierzętach dla dzieci. Ta animacja opowiada o młodej Judy Hops, która zostaje pierwszym policjantem-królikiem w historii Zwierzogrodu. Nie wszystkim jest jednak w smak, że tak małe zwierzątko zapragnęło spróbować swoich sił w zawodzie kojarzonym do tej pory wyłącznie z większymi gatunkami. W swojej pracy króliczka będzie musiała zawiązać nietypowy sojusz z chytrym lisem. Co wyniknie z przyjaźni tych dwóch naturalnych wrogów? W takich filmach o zwierzętach dla dzieci jak ten na pewno nie zabraknie akcji!

Najbardziej znane filmy o zwierzętach dla dzieci 

„Król Lew”

Czas na prawdziwego klasyka. Mało jest osób, które wciąż nie widziały jednej z najbardziej znanych animacji Disneya. Mimo to nie wszyscy o niej pamiętają, dlatego lista filmów o zwierzętach dla dzieci nie mogła się bez niej obejść. 

Fabuła filmu opowiada o lwiej rodzinie, która panuje nad oazą. Głowa rodu, król Mufasa, ginie w intrydze uknutej przez własnego brata, złego Skazę. Młody Simba, który jest następcą tronu, zostaje wygnany. W efekcie Skaza przejmuje władzę. Co się stanie, kiedy Simba podrośnie? Czy sięgnie po swoje utracone dziedzictwo? Jeśli twoje dzieci jeszcze tego nie wiedzą, koniecznie włącz im tą wielokrotnie nagradzaną animację o zwierzętach.

Nietypowe filmy o zwierzętach dla dzieci 

„Narzeczona dla kota”

W zestawieniu nie mogło zabraknąć też bardziej nietypowych filmów o zwierzętach dla dzieci. W przeciwieństwie do dotychczasowych produkcji, ta została wyprodukowana w Japonii. Tam narodził się pomysł ludzkiej dziewczyny, która zostaje tytułową narzeczoną dla kota. 

Dziewczyna w świecie ludzi ratuje bezdomnego, jak jej się wydawało, czworonoga. Ten jednak okazuje się kocim księciem. W ramach wdzięczności oferuje małżeństwo i wspólne rządy w kociej krainie. Z ciekawego pomysłu wyszedł naprawdę dobry film. Warto go zobaczyć, i to nie tylko, jeśli ma się kilka lat.

„Rio”

Brazylijska dżungla jest domem dla wielu gatunków zwierząt, także tych zagrożonych wyginięciem. Mieszkają tam też dwie ostatnie papugi modre. Ich właściciele pragną połączyć je, by gatunek przetrwał. Zwierzęta mają jednak swój rozum i nie w głowie im amory. Czy z tej sytuacji wyniknie wielka miłość, czy coś przeciwnego? Takie filmy o zwierzętach dla dzieci mogą nieść ukrytą wartość. Obejrzyj produkcję, aby się o tym przekonać!

To już wszystkie godne polecenia filmy o zwierzętach dla dzieci. Na pewno któryś z nich przypadnie twoim pociechom do gustu. Wszystkie potrafią zachwycić nie tylko dzieci, ale także dorosłych!

Archiwum: marzec 2024