Ślubne wojny

Amerykańskie komedie o ślubach zawsze zachwycają, tak też jest w tym przypadku. Historia opowiada o dwóch przyjaciółkach, które w wyniku zbiegu okoliczności planują swoje weselne przyjęcia tego samego dnia, w tym samym nowojorskim hotelu. Kochające się na zabój przyjaciółki przechodzą trudną próbę sił. Przygotowania do ślubów wyzwalają w nich bestie i żadna nie chce ustąpić. Ten film to prawdziwa ślubna wojna i każdy chwyt jest dozwolony, bo każda Panna Młoda planowała ten ślub od dzieciństwa i nie wyobraża sobie pójść na jakiekolwiek ustępstwa.

Interesuje Cię tematyka ślubna? Odwiedź Lovely Wedding!

27 sukienek

Czy bycie druhną może stać się nałogiem? W tym przypadku tak, główna bohaterka trzyma w swojej szafie 27 sukienek, w których wystąpiła na ślubach przyjaciółek jako druhna. Sama nie może znaleźć tego jedynego wybranka. Pewien dziennikarz zaintrygowany taka ilością sukienek postanawia napisać o niej artykuł, jednak zainteresowanie zamienia się w uczucie, którego nie potrafi zatrzymać. Żeby jeszcze bardziej skomplikować sytuacje, Jane – główna bohaterka podkochuje się w swoim szefie, jednak jej siostra wychodzi za niego za mąż. Jane jest postawiona w niekomfortowej i dziwnej sytuacji jednak musi sobie z poradzić ze swoimi uczuciami.

Druhny

Zwariowana komedia z doborową obsadą. Główna bohaterka Annie zostaje główną druhną, jednak nie radzi sobie zbyt dobrze z tym zadaniem. Nie chce, by ją to przerosło więc zabiera grupę przyjaciółek do Las Vegas na wieczór panieński. To jest początek zwariowanych perypetii, bo oprócz ważnego zadania przed jakim postawiła ją Panna Młoda, Annie ma trochę życiowych problemów z którymi ciężko jej planować ślub najlepszej przyjaciółki. Filmy o ślubach nie zawsze opowiadają historię tylko Panny Młodej, tym razem to Druhna jest najważniejszą bohaterką.

Powiedz tak

Filmy o ślubach z Jennifer Lopez stają się hitem w mgnieniu oka! Mary jest organizatorką ślubów, jednak nie ma swojej drugiej połówki. Pasjonuje ją praca, na co dzień spotyka ludzi zakochanych przygotowujących się do pięknego dnia jakim jest ślub. Gdy poznaje przystojnego doktora okazuje się, że musi zorganizować jego przyjęcie weselne i być piekielnie profesjonalna, mimo iż między nimi zaczyna kiełkować uczucie. Od powodzenia ślubnej ceremonii zależy kariera głównej bohaterki. Co wybierze? Miłość czy karierę?

Narzeczony mimo woli

W tym filmie to Sandra Bullock wciela się w rolę zimnej bohaterki, której w głowie tylko kariera. Miłość można zostawić, przecież na później. Nagle pojawiają się kłopoty, okazuje się, że dbając o swoją karierę zapomniała o procedurach wizowych i grozi jej deportacja do Kanady. Najszybszym rozwiązaniem jest uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa poprzez małżeństwo. Więc udaje, że wychodzi za swojego asystenta, który nie znosi swojej szefowej. Po kilku dniach spędzonych razem zaczyna kiełkować prawdziwe uczucie.

Sex w wielkim mieście

Coś jest w tym, że filmy o ślubach z akcją rozgrywającą się w Nowym Jorku zawsze stają się hitem. Sex w wielkim mieście to nadzwyczajny film o planowaniu ślubu, a pomysłowość Panny Młodej, czyli Carrie Bradshaw już dawno przekroczyła granice, które wyznaczył Pan Młody, czyli sławny Mr. Big. Przepiękne stroje i nowojorski styl nadają szyku. Pan młody w ostatniej chwili tchórzy i nie stawia się na ślubie, jednak czy to koniec miłości? Film pokazuje, że miłość jest ważniejsza od splendoru i wystawnego ślubu. Choć przebrnięcie przez meandry ślubnych przygotowań, a potem przetrwanie po nieudanej ceremonii nadaje głębi całej tej historii. Ale mając takie przyjaciółki jak Carrie wszystko jest możliwe. Najlepszy film o ślubie jaki można zobaczyć. Filmy o ślubach mają zawsze dobre zakończenie!

TOP 5 filmów o ślubach – podsumowanie

Filmy o ślubach z taką obsadą gwiazdorską przykuwają romantyzmem i kunsztem wykonania. Każdy film jest inny, niektóre bohaterki szukają swojej miłości, a niektóre już ją znalazły, jednak każda ma do pokonania inne problemy. Czy zawsze udaje im się je rozwiązać?

Archiwum: luty 2024