Poznaj najlepsze filmy o samochodach w historii kina. Z tekstu poznasz pozycje godne polecenia o tematyce motoryzacyjnej wraz z krótkimi opisami. W większości tych filmów znajdziesz sportowe samochody takie jak na przykład audi s4 b7.

„Szybcy i wściekli” – jeden z najlepszych filmów o samochodach

„Szybcy i wściekli” to film kultowy i mało kto nie zna historii Dominica Torreto. Powstało wiele części tego filmu, każdy kolejny to oddzielna historia, ale spójna z poprzednimi. Akcja pierwszych kilku odsłon toczy się wokół tych samych bohaterów, wspomniany już wcześniej Dominic (Vin Diesel) jest przywódcą grupy przestępczej kradnącej ciężarówki z wykorzystaniem szybkich aut po profesjonalnym tuningu. Brian O’Connel (Paul Walker) pomaga policji rozpracować tę grupę.

Podczas oglądania całej serii będziesz mógł podziwiać rozmaite modele sportowych samochodów, dodatkowo poddanych przeróbkom, zwiększającym ich osiągi. Scenariusz nie jest zaskakujący, fabuła jest prosta, ale pełna zwrotów akcji, szybkich aut, przystojnych mężczyzn i adrenaliny. W filmie zobaczysz między innymi Mazdę RX-7, Nissana Skyline GT-R czy Dodge Charger R/T z 1970 roku.

„60 sekund” – filmy z motoryzacją w tle

„60 sekund to film, który powstał ponad 20 lat temu, ale nadal zachwyca wartką akcją i ciekawą fabułą. Uznany został za kultowy i wiele osób w 2000 roku miało plakat z Shelby GT 500 na ścianie swojego pokoju. Produkcja opowiada historię złodzieja samochodowego, który musi dostarczyć mafii 50 luksusowych aut w ciągu 24 godzin. Jeśli bohater nie zdoła tego dokonać, straci brata.

Główne role w filmie gra Nicolas Cage i Angelina Jolie. Podczas seansu podziwiał będziesz niezwykle sceny kaskaderskie, zobaczysz 50 luksusowych i szybkich aut, wśród których wisienką na torcie będzie wspomniany Ford Mustang Shelby GT 500.

„Baby driver” – klasyk o mało zachęcającym tytule

Jeśli przy wyborze filmu kierujesz się głównie tytułem, być może nie oglądałeś jeszcze „Baby driver”. Scena pościgu na samym początku produkcji, przez wiele osób uważana jest za wybitną. Fabuła oparta jest na bohaterze, który w dzieciństwie miał wypadek i uszkodził słuch. Stale musi słuchać muzyki, żeby nie odczuwać bólu, ale dzięki swojej przypadłości potrafi lepiej się skupić na prowadzeniu. Pracuje jako kierowca bandytów dokonujących napadów. Sprawa się komplikuje, kiedy młody bohater poznaje atrakcyjną kelnerkę i chce zrezygnować z pracy.

To jedna z lepszych pozycji dla fanów motoryzacji i filmów akcji. Film posiada wszystko, czego nie może zabraknąć w dobrym kinie. Szybkie samochody, zwroty akcji, strzelaniny i pościgi.

„Le mans 66” – pojedynek Forda i Ferrari

„Le mans 66” to fantastyczny film o samochodach, w którym lista kaskaderów wykorzystanych przy kręceniu jest bardziej imponująca od aktorskiej. Główne role zagrali Matt Damon oraz Christian Bale. Produkcja opowiada przeplatającą się historię marki Ferrari i Forda. Kiedy Henry Ford II nie podołał zadaniu przejęcia części Ferrari, postanowił pokonać włochów na torze wyścigowym. Czasu na skonstruowanie zwycięskiego wozu mieli mało, jedynie 90 dni. Aby zwyciężyć wyścig Le Mans 24h, do projektu zaangażowano zdolnego konstruktora Carolla Shelby’ego, a poprowadzić auto miał utalentowany Ken Miles.

„Bullitt” – legendarny film kina akcji

„Bullitt” to amerykański film z roku 1968 roku. To w nim pojawiła się spektakularna scena pościgu trwająca prawie 10 minut. Pościg wąskimi ulicami San Francisco to pierwsza tego typu scena w historii kina. Jest to film kryminalny, obfitujący w sceny przemocy. Główną rolę zagrał w nim Steve McQueen, jego bohater to nieugięty policjant, walczący ze złem w mieście aniołów.

„Mad Max” – klasyk kina z 1968 roku

Akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości. Mel Gibson jako Max Rockatansky to brutalny i pozbawiony skrupułów brutalny gliniarz. Egzekwuje on prawo na australijskich szosach. Max nosi się z zamiarem porzucenia pracy, ponieważ jest rozdarty między domem a wyniszczającą służbą policjanta. Wszystko się komplikuje, kiedy podczas pościgu doprowadza do śmierci lidera gangu motocyklowego. Legendarny film o samochodach, który miał kilka kontynuacji.

„Need for Speed” – gra o wyścigach samochodowych przeniesiona na ekrany kin

Film powstał na podstawie kultowej gry komputerowej o tej samej nazwie. Główną rolę zagrał Aaron Paul znany między innymi z serialu wszech czasów „Breaking Bad”. W „Need for Speed” zagral kierowcę rajdowego. Bohater po wyjściu z więzienia po odsiedzeniu kary za przestępstwo, w które został wrobiony przez swojego byłego wspólnika, szuka zemsty. W tym celu zgłasza swój udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Jego dawny wspólnik, na wieść o wyjściu z więzienia wyznacza nagrodę za śmierć Tobey’a.

„Znikający punkt” – kultowy film drogi z 1971 roku

Kowalski (Barry Newman), były kierowca rajdowy podejmuje się dostarczenia samochodu sportowego Dodge Challenger rocznik 1970 z Kolorado do Kalifornii w mniej niż 15 godzin. Szybko okazuje się, że ten czas może być zbyt krótki. Po popełnieniu kilku wykroczeń policja podejmuje pościg za Kowalskim, który za pomocnika ma niewidomego DJ’a radiowego. Spektakularne pościgi i wartka akcja, tego spodziewaj się po tym filmie o samochodach.

„Wyścig” – niesamowity film biograficzny 

Akcja filmu osadzona jest w latach 70 XX wieku. Dwaj kierowcy Formuły 1, James Hunt i Niki Lauda, walczą o tytuł mistrza świata. Prawdziwa, wciskająca w fotel historia dwóch rewelacyjnych kierowców, którzy zasłużyli sobie na tytuł legendy. Napędzani adrenaliną i przekonani, że śmierć zdarza się tylko innym. W tamtych czasach ryzyko zgonu na torze wynosiło aż 20%. Jeden z najlepszych filmów o samochodach.

„Pojedynek na szosie”

Film z gatunku thriller/horror z 1971 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Dla Davida Manna podróż służbowa zamienia się w koszmar, kiedy zostaje zmuszony do walki o swoje życie z psychopatycznym kierowcą ciężarówki. Kultowy film, na podstawie którego powstał także pełnoprawny horror.

Filmów o samochodach jest wiele, jednak nie każdy jest wart obejrzenia. Nasz ranking pomoże ci wybrać najlepszy.

Archiwum: marzec 2024