Jakie produkcje znajdziesz w kategorii fajnych filmów o rekinach? To mogą być mroczne thrillery trzymające widza w napięciu, komedie ukazujące te krwiożercze bestie w zabawny sposób lub horrory budzące grozę. To różnorodne produkcje, przy których nie będziesz się nudził. Reżyserzy i producenci mają świadomość, że stworzenie zaskakującego filmu o rekinie to nie lada wyzwanie. Jeśli interesuje cię temat tych drapieżnych zwierząt, sprawdź poniższe zestawienie filmów o rekinach ludojadach!

Kultowe filmy o rekinach

„Szczęki”

szczęki plakat

Amity Island to popularny i bardzo spokojny kurort. Pewnego dnia zostają znalezione zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Sprawą interesuje się Martin Brody – miejscowy szeryf. Odkrywa, że sprawcą tej strasznej zbrodni jest rekin ludojad. Burmistrz nie zgadza się na zamknięcie plaży w obawie przed utratą zysków. Konsekwencje pojawiają się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał. Giną kolejni ludzie. Szeryf decyduje się na wynajęcie zawodowego łowcy rekinów. 

Ta produkcja otrzymała trzy Oscary za najlepszy montaż, dźwięk i muzykę oryginalną. To klasyka kina, której nie mogło zabraknąć w zestawieniu filmów o rekinach. „Szczęki” w reżyserii Stevena Spielberga są filmem kultowym.

„Szczęki 2”

szczęki 2 plakat

Akcja tego filmu o rekinach rozgrywa się w kurorcie Amity Island cztery lata po tragicznych wydarzeniach. Znowu zaczynają ginąć ludzie. Szeryf Brody podejrzewa, że ponownie mają do czynienia z krwiożerczym rekinem. Zarówno władze miasteczka, jak i lokalni mieszkańcy nie biorą takiej wersji pod uwagę. Mężczyzna staje sam przed wielkim wyzwaniem i musi poradzić sobie z grasującą bestią. Dodatkową motywacją jest fakt, że jego syn wypłynął na morze razem z przyjaciółmi.

Zarówno pierwszej, jak i drugiej części tej produkcji nie mogło zabraknąć na liście ciekawych filmów o rekinach. Tym razem reżyserią zajął się Jeannot Szwarc. Ta część była równie popularna, co poprzednia ekranizacja. 

Znane filmy o rekinach

„The Meg”

the meg plakat

Kolejna produkcja na liście filmów z rekinami to „The Meg” w reżyserii Jona Turteltauba. To historia komandora Jonasa Taylora. Mężczyzna przekonywał, że, będąc na morzu, został zaatakowany przez przerażającego potwora. Nikt mu nie wierzył. Pewnego dnia głębinową łódź podwodną atakuje nieznane stworzenie, mające ogromną siłę. Załoga zostaje uwięziona na dnie Rowu Mariańskiego. Taylor ma stanąć na czele misji, której celem jest uratowanie uwięzionych ludzi. Będzie musiał zmierzyć się ze strachem i zaryzykować własne życie, aby ocalić innych przed niebezpiecznym drapieżnikiem.

„Piekielna głębia”

piekielna głębia plakat

Kolejna produkcja w zestawieniu filmów o rekinach to historia Susan McCallister – szefowej laboratorium zajmującego się badaniami nad rekinami. Kobieta postawiła sobie za cel wynalezienie leku na Alzheimera. W tym celu prowadzi eksperyment, który budzi ogromne kontrowersje. Polega on na wszczepianiu ludzkich tkanek w mózg rekina. Carter Blake jest oburzony i zaniepokojony jej działaniami. Domaga się zaprzestania procederu. Mężczyzna obawia się, że przez te działania krwiożercze bestie zdobędą nowe umiejętności, a ich zachowanie będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i rozpoczyna się trudna walka o przetrwanie. 

To emocjonujący thriller, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu filmów o rekinach. 

„Podwodna pułapka”

podwodna pułapka plakat

Filmy o rekinach to produkcje trzymające widza w napięciu. Strach, walka o życie i chęć pokonania krwiożerczego potwora to nieodłączne elementy tych ekranizacji. Jeśli lubisz horrory o rekinach, „Podwodna pułapka” w reżyserii Johannesa Robertsa to coś dla ciebie.

Historia przyprawiająca o dreszcze. Lisa i Kate – w tych rolach Mandy Moore i Claire Holt – postanawiają spędzić wakacje w Meksyku. Dziewczyny decydują się na ekstremalną i jednocześnie ekscytującą przygodę. Będą oglądały podwodny świat z wnętrza specjalnej klatki ochronnej dla nurków. Wkrótce to doświadczenie zmienia się w prawdziwy koszmar. Ogromny rekin atakuje klatkę, która zrywa się z liny łączącej ją ze statkiem. Kobiety uwięzione pod wodą są zdane wyłącznie na siebie. 

Ta produkcja zdobyła nominację do nagrody Saturna w kategorii za najlepszy horror

„Ocean strachu”

ocean strachu plakat

Następna pozycja w zestawieniu filmów o rekinach to „Ocean strachu” w reżyserii Chrisa Kentisa. To mrożąca krew w żyłach historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. 

Susan i Daniel to szczęśliwe małżeństwo, wybierające się na upragniony urlop na Bahamach. Aby urozmaicić wyjazd, decydują się na wybór atrakcji w postaci nurkowania w morskich głębinach. Następnego dnia rozpoczynają wymarzoną przygodę. Podczas nurkowania małżeństwo odłącza się od grupy i spóźnia na zbiórkę. W konsekwencji łódź odpływa bez nich. Zostają na środku oceanu i zdani są wyłącznie na siebie. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.

W rolę Susan wcieliła się Blanchard Ryan. Za swój występ zdobyła nagrodę Saturna dla najlepszej aktorki. 

„Śmiertelna głębia”

śmiertelna głębia plakat

Film o rekinach „Śmiertelna głębia” w reżyserii Johna Stockwella to opowieść o konieczności zmierzenia się z traumą z przeszłości. Główną bohaterką jest Kate Mathieson – podróżniczka i dokumentalistka interesująca się życiem rekinów. W tę rolę wciela się Halle Berry. Kobieta w przeszłości przeżyła dramatyczne spotkanie z rekinem, które wywołało ogromną traumę. Mimo tych trudnych wydarzeń powraca na ocean z grupą turystów i biologów morskich. Niestety, ich statek rozbija się podczas sztormu. Kate jest zmuszona zmierzyć się ze swoim strachem. Musi uciec, zanim dopadną ją krwiożercze rekiny. 

„183 metry strachu”

183 metry strachu plakat

Główną bohaterką jest Nancy Adams. Największą pasją w jej życiu jest surfing, który pozwala uporać się z trudną przeszłością. Podczas surfowania na pobliskiej plaży dziewczyna zostaje zaatakowana przez ogromnego rekina. Znajdując się 183 metry od brzegu, musi zmierzyć się z bestią. Jak zakończy się ta dramatyczna walka o życie? 

Ta produkcja otrzymała nominację do nagrody Saturna za najlepszy thriller. To kolejny tytuł, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu filmów o rekinach. Thriller trzyma widza w napięciu do samego końca. 

Animowane filmy o rekinach

„Sposób na rekina”

sposób na rekina plakat

Film animowany „Sposób na rekina” przypadnie do gustu każdemu dziecku. Opowieść o małej rybie o imieniu Pi, która po stracie rodziców przypływa na rafę do swojej ciotki. Tam poznaje miłość swojego życia – Cordelię. Niestety, okazuje się, że jego ukochana jest obiektem westchnień groźnego rekina. Celem Pi jest uratowanie partnerki i pozbycie się rekina z rafy. 

Ta bajka z pewnością zainteresuje najmłodszych widzów. To kolejna produkcja z listy filmów o rekinach, jednak w animowanym wydaniu, idealnie dla młodszych widzów. 

„Rybki z ferajny”

rybki z ferajny plakat

To druga bajka, która znalazła się na liście filmów o rekinach. Te produkcje dla dzieci przedstawiają morskie drapieżniki w nieco łagodniejszej wersji. Świetnie nadają się na seans dla najmłodszych. 

To powieść o Oscarze, którego największym marzeniem jest zdobycie rozgłosu i uwielbienia ze strony innych rybek. Chęć realizacji marzenia sprawia, że Oscar dopuszcza się małego kłamstwa, które – oprócz sławy – sprowadza na niego spore kłopoty. W wyniku nieporozumienia zostaje okrzyknięty Pogromcą Rekinów i musi przeciwstawić się prawdziwej podwodnej mafii.

Warto obejrzeć tę produkcję z listy filmów o rekinach. Zwłaszcza, że otrzymała ona nominację do Oscara w kategorii najlepszego długometrażowego filmu animowanego. 
Filmy o rekinach przyprawiają widza o dreszcze. Straszne historie z ogromnym drapieżnikiem w roli głównej robią wrażenie. Jednocześnie do tej kategorii zaliczają się też filmy o rekinach w wersji animowanej. Jeśli interesujesz się tymi krwiożerczymi bestiami w jednym z tych dwóch wydań – wybierz na wieczorny seans tytuły z powyższego zestawienia filmów o rekinach. To będzie duża dawka emocji i adrenaliny!

Archiwum: luty 2024