Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego filmy o przetrwaniu budzą tak wiele emocji i są chętnie oglądane? Być może wynika to z faktu, że główny bohater, który pokona wszelkie trudności, staje się dla widza inspiracją. Przeszkody, z jakimi się boryka, a także świadomość, że człowiek może poradzić sobie w ekstremalnie trudnych warunkach sprawiają, że drobne codzienne problemy przestają mieć znaczenie. Widz nabiera dystansu i zyskuje inne spojrzenie na życie. 

Chcesz poczuć te niesamowite emocje i towarzyszyć głównemu bohaterowi podczas nowych wyzwań, które spotka na swojej drodze? Koniecznie obejrzyj filmy survivalowe, które znajdziesz w dalszej części artykułu!

Kultowe filmy o przetrwaniu

„Cast Away – poza światem”

Cast Away – poza światem plakat

Chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze filmy o przetrwaniu? „Cast Away – poza światem” to zdecydowanie produkcja, którą można zaliczyć do tego grona. Jeśli do tej pory jej nie oglądałeś, najwyższy czas nadrobić zaległości. 

Główny bohater o imieniu Chuck (Tom Hanks) jest kurierem. W jego pracy liczy się punktualność i dokładność. Wszystko zmienia katastrofa lotnicza, która sprawia, że Chuck jako rozbitek trafia na bezludną wyspę. Jak poradzi sobie w tej trudnej sytuacji? Jakie przeciwności i zagrożenia staną na jego drodze? 

To interesująca opowieść o człowieku, który za sprawą urządzeń telekomunikacyjnych jest zawsze dostępny, zaganiany, uzależniony od harmonogramów. Jedno jest pewne – nie możesz pominąć tej kultowej pozycji, jeśli szukasz czegoś ciekawego na wieczór. To świetny film dla każdego!

„Marsjanin”

Marsjanin plakat

Ta produkcja z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom filmów survivalowych. Mark Watney, astronauta, za sprawą burzy piaskowej zostaje uwięziony na Marsie. Musi walczyć, aby ujść z życiem. Jak to zrobi, gdy tak naprawdę nie ma pojęcia, co go czeka? Jak ma wytrwać w takim miejscu w samotności? Główny bohater nie zamierza się poddać, jest bardzo kreatywny i zrobi wszystko, aby wyjść z opresji. Jego umiejętności i wiedza z pewnością się przydadzą. 

Warto dodać, że ta produkcja zdobyła aż 7 nominacji do Oscara, między innymi w kategorii za najlepszy film i scenariusz adaptowany. Jeśli cenisz sobie ciekawe i uzupełnione o humor filmy o przeżyciu, to coś w sam raz dla ciebie. 

Oscarowy film o przetrwaniu – „Zjawa”

Zjawa plakat

Filmy survivalowe potrafią wyzwolić w człowieku niesamowite emocje. Nagle rozumiesz, że jesteś w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i przeżyć w bardzo trudnych warunkach. Filmy, w których walka o przeżycie to stały punkt akcji, uświadamiają, że ludzki organizm jest w stanie znieść naprawdę wiele. 

Druga propozycja na filmy z gatunku survival może poszczycić się świetną obsadą – główną rolę gra Leonardo DiCaprio. Wciela się on w postać Hugh Glassa, który w największym mrozie i śniegu walczy o swoje życie. Jego celem jest zemsta na pewnym mężczyźnie. 

Ten trzymający w napięciu film mrozi krew w żyłach, szczególnie, że nie brak w nim chwil bezpośredniego zagrożenia życia. Z tego powodu ta pozycja jest warta uwagi i powinna znaleźć się na twojej liście. Warto dodać, że imponująco odegrana rola przyniosła dla Leonardo DiCaprio Oscara.

Oskarowy film o przetrwaniu – „Życie Pi”

Życie Pi plakat

Lubisz filmy, które przenoszą cię w inny świat i dostarczają dreszczyku emocji? W takim razie filmy o lekcji przetrwania to coś dla ciebie. 

W tym przypadku akcja rozpoczyna się, gdy młody chłopak przeprowadza się z rodziną do Indii z Kanady. Niestety, statek tonie podczas sztormu, a bohater ledwo uchodzi z życiem. W tym momencie zaczyna się jego walka o przetrwanie. Czy poradzi sobie w nowej i niezwykle trudnej sytuacji? 

Film zdobył aż cztery Oscary w następujących kategoriach, między innymi dla najlepszego reżysera, za najlepszą muzykę oryginalną, efekty specjalne i zdjęcia. Zrobił ogromne wrażenie na widzach z całego świata.

Emocjonujący film o przetrwaniu– „127 godzin”

127 godzin plakat

Doskonały film oparty na faktach, którego akcja rozgrywa się w stanie Utah. Aron Ralston zostaje uwięziony przez głaz. Co więcej, mężczyzna nie powiedział nikomu, dokąd się wybiera, w związku z tym znalezienie go graniczy z cudem. Uświadamia sobie, że jest zdany wyłącznie na siebie bez szansy na ratunek i nie pozostaje mu nic innego, jak trudna walka o przeżycie. Różnymi sposobami próbuje uwolnić się z sytuacji, w której się znalazł. Jednak kamień się nie rusza. Aron przez cały czas prowadzi pamiętnik w formie nagrań wideo. 

Niektóre filmy, tak jak ten, oparte są na prawdziwych historiach. Produkcja pokazuje, jak silny jest organizm człowieka i jak wiele jest w stanie wytrzymać, jeśli tylko istnieje wola walki. Ten film z pewnością skłoni cię do refleksji.

Ciekawy film o przetrwaniu – „Pomiędzy nami góry”

Pomiędzy nami góry plakat

To ostatnia propozycja w zestawieniu filmów z tego gatunku. Zamieć śnieżna sprawiła, że lotnisko w Salt Lake City przestało funkcjonować.

Dwójka nieznajomych, którzy zostali tam uziemieni, decyduje się na wynajęcie małego samolotu, aby w końcu dotrzeć do domu. Okazuje się, że nie był to najlepszy pomysł – w wyniku katastrofy lotniczej trafiają oni na pustkowie w stanie Utah. Pogoda jest niesprzyjająca, a bohaterowie, ranni i wycieńczeni, muszą stawić czoła śmierci. Czy poradzą sobie z trudnymi warunkami i nie stracą nadziei?

Powyższe filmy to ciekawe historie, które dostarczają widzowi wielu emocji. Skrajnie trudne warunki, niebezpieczeństwo i próby wyjścia z dramatycznej sytuacji – to stałe elementy takich produkcji. Główni bohaterowie to zazwyczaj osoby o niezwykłej sile psychicznej i woli życia. Sytuacje, które spotykają na swojej drodze, dla wielu osób są bez wyjścia. Jeśli lubisz silne emocje i chcesz zobaczyć, jak silne potrafią być organizm i umysł człowieka, koniecznie powinieneś obejrzeć wymienione filmy. To wyjątkowe produkcje, które trzymają widza w napięciu i dostarczą mu wielu wrażeń. Zajmij wygodnie miejsce na kanapie, przygotuj przekąski i włącz wybrany film.

Archiwum: luty 2024