Filmy o przenoszeniu w czasie pojawiają się w kinach już od dawna. Pierwsze produkcje, w których znajdziesz wehikuł czasu, stworzono kilkadziesiąt lat temu. W niektórych podróż w czasie wysuwa się na pierwszy plan; w innych jest to jedynie dodatkowy motyw. Nie da się ukryć, że takie ekranizacje pozwalają widzowi zapomnieć o codzienności i zanurzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Takiej, w której wszystko jest możliwe, a ograniczenia czasowe i przestrzenne nie istnieją. 

Masz ochotę na ciekawą historię i nieco magicznego świata? Koniecznie obejrzyj filmy o podróżach w czasie, które znajdziesz w zestawieniu.

Kultowe filmy o podróżach w czasie

„Powrót do przyszłości”

Pierwsza propozycja, jeśli chodzi o filmy o podróżach w czasie, to absolutna klasyka. Jeśli do tej pory nie widziałeś tej produkcji, najwyższy czas nadrobić filmowe zaległości. 

Marty McFly to zwykły nastolatek. Ma starszego przyjaciela, Emmetta Browna – ten z kolei jest naukowcem. To właśnie on wynalazł niezwykły wehikuł czasu. Od tego zaczyna się interesująca przygoda dwójki kompanów. Podczas podróży w czasie będą działy się niesamowite rzeczy. 

Czy to wpłynie na teraźniejszość? Jak podróżnicy odnajdą się w innej rzeczywistości? Czas włączyć ten kultowy film o podróży w czasie i przekonać się, jak potoczy się ta historia. 

„Efekt motyla”

Klasyka kina, której nie sposób pominąć. W tej historii trzepot skrzydeł motyli w Chinach staje się przyczyną trzęsienia ziemi w Los Angeles. Produkcja w wyraźny sposób nawiązuje do teorii chaosu. Mówiąc dokładniej – podróże głównego bohatera w czasie mają dotkliwe konsekwencje w teraźniejszości.

Trudna produkcja, a przy tym niezwykle wciągająca. Z pewnością każdego widza skłoni do refleksji. Jeśli masz ochotę na dobre kino i filmy o podróżach w czasie, ta propozycja spełni twoje oczekiwania. 

„Terminator”

Kolejny film o podróży w czasie, który na stałe zapisał się na kartach światowego kina. Jeśli jeszcze go nie oglądałeś, to z pewnością przynajmniej słyszałeś ten tytuł. „Terminator” ma wielu fanów. 

Produkcja opowiada historię mordercy, który zostaje wysłany z przyszłości do 1984 roku. Jego zadaniem jest zabicie matki przyszłego lidera rewolucji. To dopiero początek tej emocjonującej historii i pierwszy z serii filmów. Dołącz do licznego grona ich fanów. 

Wciągające filmy o podróżach w czasie

„Interstellar”

Uwielbiasz dobre filmy? Podróże w czasie to coś, co budzi twoją ciekawość? W takim razie ten film od razu przypadnie ci do gustu. 

Film opowiada historię kilku badaczy, którzy odkryli tunel czasoprzestrzenny. Pojawia się przed nimi możliwość podróżowania w czasie. Wszystko po to, aby odnaleźć miejsce bezpieczne dla mieszkańców Ziemi, którzy muszą radzić sobie z suszą i głodem – efektami przemian klimatycznych. Jak skończy się ich historia? 

Filmy o podróżach w czasie to ciekawe historie, które wprowadzą cię do nieznanego świata. „Interstellar” to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika kina. To produkcja na światowym poziomie, która kradnie serca wielu osobom. Świetna obsada stanowi kolejny argument, który powinien przekonać cię do seansu. 

„Pętla czasu”

Jeśli interesują cię podróże w czasie, film „Pętla czasu” będzie dla ciebie idealny. To nieco skomplikowana historia, w której główny bohater ma za zadanie eliminować osoby podróżujące w czasie. Wszystko na zlecenie pewnej nielegalnie działającej organizacji. Zadanie idzie świetnie do czasu, gdy w końcu mężczyzna wpada na samego siebie. Zamknięcie pętli czasu jest możliwe tylko wtedy, gdy wyeliminuje siebie z przyszłości. Jaką decyzję podejmie główny bohater? Zrealizuje swoje zadanie, czy może jednak uda mu się wyjść z tego cało?

To przykład na filmy o podróżach w czasie, które wciągną cię już od pierwszych minut. 

Ciekawe, znane filmy o podróżach w czasie

„Wynalazek”

Filmy z podróżami w czasie w tle to ciekawe historie, które pozwalają widzom przenieść się do zupełnie innego świata. Oglądając takie produkcje, każdy zastanawia się nad tym, co by było, gdyby taki proceder był możliwy. Kolejny film jest na tyle skomplikowany, że trzeba uważnie go oglądać, aby nie pominąć żadnego zdarzenia. 

Jest to fascynująca i trudna opowieść o potencjalnych wizjach przeszłości, przyszłości, a także o teraźniejszości i tym, że nie da się zapanować nad konsekwencjami podróży w czasie. Czterech mężczyzn pracuje nad nowym urządzeniem, jednak szybko okazuje się, że jego działanie jest nieco inne, niż wcześniej oczekiwano. Pozwala na drobne podróże w czasie. 

Co będzie dalej? Czy naukowcy wykorzystają ten wynalazek? Czy stracą nad nim kontrolę? Takie filmy o podróżach w czasie zdecydowanie warto obejrzeć.

„Czarny rycerz”

Jeśli lubisz filmy o podróżach w czasie, ta produkcja cię zainteresuje. To historia Jamala Walkera – pracownika parku rozrywki. Chłopak przypadkowo przenosi się w czasie i trafia do średniowiecznej Anglii. Na jego drodze stają legendarny rycerz i piękna kobieta. Co wyniknie z tej znajomości? Jedno jest pewne – czekają go spore kłopoty. 

Najbardziej znany polski film o podróży w czasie – „Seksmisja”

Najwyższy czas wspomnieć o „Seksmisji”. Nie da się ukryć, że to najbardziej znany z polskich filmów o podróżach w czasie. Główni bohaterowie zostają wybudzeni z hibernacji po 53 latach. Zastają świat całkowicie zdominowany przez kobiety. Szybko okazuje się, że są oni jedynymi mężczyznami na ziemi. 

To świetna komedia, która wywoła uśmiech na twarzy. Czy ta historia mogłaby wydarzyć się naprawdę? Warto wrócić do klasyki i przypomnieć sobie film z dawnych lat. To produkcja, której nie można pominąć. 
Filmy o podróżach w czasie są interesujące i z pewnością zadowolą każdego fana science fiction. Jeśli należysz do tego grona widzów, koniecznie sprawdź produkcje, które znalazły się w zestawieniu.

Archiwum: marzec 2024