Filmy o księżniczkach mogą być w pewnym sensie odzwierciedleniem problemów i trosk obecnych w życiu każdego człowieka. W wielu produkcjach podkreśla się przywiązanie do zasad moralnych – zawsze dobro zwycięża ze złem, ważne są troska o drugiego człowieka i dobre intencje. Filmy te, niezależnie od tego, czy mowa o produkcjach fabularnych, czy animowanych, realizowane są z niezwykłą starannością; pokazują piękne kreacje, pałace i przepych. Oto lista 7 najciekawszych filmów z księżniczkami, które wywołają uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych! 

„Historia Kopciuszka”

Historia kopciuszka plakat

Filmy z księżniczkami to z pewnością ulubione ekranizacje wielu kobiet i dziewczynek. Która z nich jako dziecko nie marzyła o tym, aby być księżniczką ubraną w bajkowe suknie? Pierwsza propozycja na liście to współczesna wersja znanej bajki o Kopciuszku. 

Dziewczyna o imieniu Sam jest każdego dnia wykorzystywana przez macochę. Kobieta uznaje ją za swoją służącą. Pewnego dnia Sam poznaje przez internet chłopca, który doskonale ją rozumie. To jednak dopiero początek tej romantycznej historii. Prawdziwe emocje czekają tę parę na balu maskowym. 

Jeśli jesteś fanem wzruszających i pięknych filmów o księżniczkach dla młodzieży, nie możesz przegapić tej produkcji. Czy Sam odnalazła swojego księcia?

„Piękna i Bestia”

Piękna i Bestia plakat

Filmy z księżniczkami Disneya to produkcje, które trafiają w serca najmłodszych widzów. „Piękna i Bestia” to niesamowity spektakl z Emmą Watson w roli głównej. Można powiedzieć, że ta produkcja dorównuje animowanej wersji. 

Piękna Bella jest gotowa, aby zamieszkać w zamku Bestii. Wszystko po to, aby uratować swojego ojca. Niespodziewanie między dziewczyną i Bestią zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. To niesamowicie wzruszająca historia, obok której nie można przejść obojętnie. Jeśli lubisz filmy o księżniczkach, tę ekranizację musisz zobaczyć!

„Pamiętnik księżniczki”

Pamiętnik księżniczki plakat

Chcesz na chwilę zanurzyć się w bajkowy i piękny świat? W takim razie koniecznie wybierz urocze filmy o księżniczkach. Kolejna propozycja to „Pamiętnik księżniczki”, czyli historia nastolatki z San Francisco. 

Dziewczynka o imieniu Mia pewnego dnia dowiaduje się, że jest następczynią tronu królestwa Genovii. Pozostało jej niewiele czasu, aby zmienić swoje dotychczasowe zachowanie i nauczyć się królewskiej etykiety. Czy uda jej się zostać dystyngowaną księżniczką? Czy spełni oczekiwania otaczających ją osób? 

Filmy o księżniczkach nakręcone bez zadęcia pozostają w zasięgu ręki – to właśnie jeden z nich. Wzruszająca opowieść o niepewnej i nieśmiałej dziewczynie, która wkracza w nieznany dotąd świat i zmienia się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Zyskuje pewność siebie i ma świadomość, że każda jej decyzja niesie ze sobą konsekwencje. 

Wejdź do intrygującego świata i sprawdź, jak potoczy się historia. Ten film o księżniczce z pewnością zapadnie ci w pamięć!

„Zamiana z księżniczką”

Zamiana z księżniczką

Szukasz wyjątkowych filmów o księżniczkach? To coś dla ciebie! Intrygująca, zabawna i niezwykle wciągająca produkcja. 

Historia ma swój początek w Chicago. Piękna pani cukiernik i przyszła księżniczka pewnego dnia odkrywają, że wyglądają jak bliźniaczki. Obie nie są do końca zadowolone ze swojego życia. Chcąc spróbować czegoś nowego, postanawiają zamienić się rolami przed samymi świętami Bożego Narodzenia. To dopiero początek zabawnych przygód i wielkiej miłości w życiu każdej z nich!


„Program ochrony księżniczek”

Program ochrony księżniczek plakat

Kolejna realizacja to film opowiadający historię księżniczki, która zmuszona jest uciec do innego miasta, w którym udaje normalną dziewczynę. Sytuacja ta spowodowana jest zagrożeniem, jakie czyha na dziewczynę w jej królestwie.

Złowrogi dyktator chce przejąć władzę w królestwie. Dziewczyna poznaje swoją rówieśniczkę o imieniu Carter, która jest jej przeciwieństwem. Jednak po pewnym czasie dziewczynki się zaprzyjaźniają i odkrywają, że mają ze sobą wiele wspólnego. Fascynująca historia o przyjaźni i miłości. Warto obejrzeć ten film o księżniczkach!

„Zaczarowana”

Zaczarowana plakat

Jeśli lubisz filmy o księżniczkach, ta produkcja cię zaskoczy. To ciekawe połączenie klasycznej bajki i życia we współczesnym świecie. 

Główną bohaterką jest uboga dziewczyna, która zakochuje się w królewiczu. Rozkwitające uczucie budzi niepokój królowej, która – chcąc pozbyć się problemu – wyrzuca bohaterkę ze świata bajek na ulice współczesnego Nowego Jorku. Tam dziewczyna zakochuje się w innym mężczyźnie. Ta wieść sprawia, że książę postanawia wyruszyć w poszukiwaniu ukochanej.


Świąteczny film o księżniczkach — „Świąteczny książę”

Świąteczny książę plakat

Szukasz świątecznego filmu o księżniczkach? Na liście nie mogło zabraknąć tej produkcji. Dziennikarka ma przygotować materiał o księciu, który już niedługo zostanie królem. Wyrusza za granicę, aby zebrać informację i poznać bohatera materiału. Rozpoczyna pracę pod przykrywką jako guwernantka księżniczki. To dopiero początek jej przygody na królewskim dworze. Dziewczyna bardzo szybko zakochuje się w księciu. 

Jak potoczy się ich historia? Z pewnością będziesz oglądać ten film z wypiekami na twarzy! To najlepszy film o księżniczkach na świąteczny wieczór. Dodaj go do swojej listy!

Film o księżniczkach dla dzieci — „Kraina Lodu”

Kraina Lodu plakat

Jesteś fanem filmów o księżniczkach dla dzieci? A może szukasz produkcji, w której od pierwszego wejrzenia zakocha się twoje dziecko? Wyjątkowa opowieść o księżniczce mającej niezwykłą moc i niekoniecznie nad nią panującej. Wzruszająca animacja, która przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Koniecznie musisz ją obejrzeć!Filmy o księżniczkach to zazwyczaj wzruszające i piękne opowieści. Prawie każda kobieta, będąc małą dziewczynką, marzyła o tym, aby stać się księżniczką. Choć w większości przypadków tego marzenia nie da się spełnić, to jednak filmy pomagają choć na chwilę przenieść się do tego cudownego świata. Sprawdź propozycje z listy i poczuj się jak bohaterka filmów o księżniczkach.

Archiwum: styczeń 2024