Filmy o książętach, podobnie jak o monarchiach, księżniczkach, królach i królowych to coraz popularniejsze produkcje. W związku z tym, że pojawia się coraz więcej tytułów o tej tematyce, postanowiliśmy stworzyć ściągawkę, dla wszystkich fanów kina z koroną w tle.

Filmy o książętach – ranking

W naszym rankingu znajdują się filmy zarówno filmy dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zestawienie 5 produkcji kinowych, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oto nasze propozycje filmów o książętach:

„Książę i ja” (2004) reż. Martha Coolidge

Edward jest młodym i eleganckim księciem, następcą tronu Danii. Jednak wydaje się bardziej zainteresowany samochodami wyścigowymi i kobietami niż kształtowaniem siebie jako przyszłego króla. Aby uciec od rodziców i obowiązków, postanawia wyjechać na studia do Wisconsin. Tam ukrywa swoją prawdziwą tożsamość – przedstawia się Eddie.

W efekcie rodzice przestają wspierać syna finansowo, więc ten zatrudnia się w restauracji z hamburgerami. Jego życie całkowicie wywraca do góry nogami Paige – pracowita dziewczyna, córka rolników, która ciężko pracuje na to, by w przyszłości zostać lekarzem. Czy ta znajomość odmieni ich plany na zawsze?

„Książe w Nowym Jorku” (1988), reż. John Landis

Kultowa komedia, która obowiązkowo pojawia się w programie telewizyjnym w trakcie Świąt Bożego Narodzenia – nie mogło jej więc zabraknąć w naszym zestawieniu! Akeen jest spadkobiercą królestwa Zamundy, małego państwa położonego w Afryce. Młody człowiek kończy dwadzieścia jeden lat i zgodnie z tradycją jego kraju, ojciec musi znaleźć mu kobietę, która go poślubi. Akeen jest zmęczony poleganiem we wszystkim na swoich służących, którzy go ubierają, kąpią, a nawet rzucają płatkami róż na ziemię, po której musi chodzić. W końcu młody książę ma dosyć roszczeń ojca i nie chce zgodzić się na ślub z nieznaną kobietą. Dlatego postanawia wybrać się na wycieczkę do dzielnicy Queens w Nowym Jorku, na miejscu ma cieszyć się niezależnością i znaleźć kobietę swojego życia.

W Ameryce książę postanawia żyć jak normalna osoba w skromnym mieszkaniu w towarzystwie przyjaciela. Zderzenie kultur doprowadza do szalonych sytuacji, które… Sprawdźcie sami!

„Król Lew” (1994), reż. Roger Allers, Rob Minkoff

Prawdopodobnie ten film animowany oglądał każdy, kto był dzieckiem w latach 90. Ale bezwzględnie powinien obejrzeć ją każdy! Simba jest małym lwim książątkiem – synem króla Mufasy. Jako spadkobierca tronu prowadzi beztroskie życie i nie przejmuje się przesadnie swym losem. Dnie spędza na zabawach z przyjaciółką Nalą i wysłuchuje krolewskich mądrości ojca.

Niestety zły, brat Mufasy – Skaza, planuje obalić króla przy pomocy swoich popleczników, hien. Dlatego przekonuje Simbę, by poszedł niebezpieczną ścieżką, na której hieny wywołują panikę u stada gnu. Mufasa próbując ratować syna, ginie, a mały książę, który czuje się winny, postanawia opuścić teren lwiego królestwa.

„Jak zostać królem” (2010), reż. Tom Hopper

Dekada lat 30. ubiegłego wieku. W Anglii panuje Jerzy V, a w powietrzu czuć zapach wojny. Ich drugi syn, Albert, od dzieciństwa cierpi na wyraziste jąkanie. Wielu ekspertów, którzy próbowali pomóc rozwiązać problem, zawiodło.

Nie miałoby to większego znaczenia, gdyby nie śmierć jego ojca i to, jak niefortunne dla Dawida, spadkobiercy, jest przyjęcie roli monarchy. Los zmusza go do noszenia korony, a jego poddani muszą usłyszeć głos króla w trudnych czasach.i Lionel Logue, australijski logopeda, może być rozwiązaniem wielu problemów nowego króla. „Jak zostać królem” to wspaniały film o tym jak książę musi zostać królem.

„Książę i żebrak” (1937), reż. William Keighley, William Dieterle

Zabawna i klasyczna adaptacja powieści Marka Twaina. Tom jest biednym chłopcem, który swoim wyglądem łudząco przypomina księcia Edwarda. Pewnego dnia chłopiec zakrada się do pałacowych ogrodów i zaprzyjaźnia się z księciem. Wspólnie postanawiają zamienić się ubraniami i tym samym wprowadzają zamieszanie, ponieważ prawdziwy książę zostaje stamtąd wyrzucony, a Tom zajmuje miejsce Edwarda. Problem pojawia się wraz ze śmiercią króla, bo zbliża się dzień koronacji księcia.

Filmy o książętach to bardzo bogaty zbiór w kinematografii światowej, w tym artykule przedstawiliśmy zaledwie kilka propozycji, które naszym zdaniem są godne polecenia. Mamy nadzieję, że coś cię zainteresowało.

Archiwum: styczeń 2024