Filmy o wiedźmach i czarownicach – Lista TOP8

W filmach o wiedźmach główne bohaterki, które mają magiczne moce, nie zawsze pokazywane są w złym świetle. Nie każda czarownica jest antagonistą. Archetyp czarownicy opisuje starszą kobietę, która lata na miotle, zna różne zaklęcia i nie przepada za dziećmi. Jednak w wielu ekranizacjach obraz ten jest zupełnie inny. W filmach o czarownicach główne postacie nie są tak jednoznaczne i proste. To interesujące osoby, które kryją w sobie wiele emocji i trudnych doświadczeń. 

Bez wątpienia kobiety zajmujące się czarami od wieków jednocześnie fascynowały i wzbudzały w ludziach strach. Przekonaj się, które filmy z czarownicami warto obejrzeć pod kocem z herbatą czy kawą. Poznaj rozgrzewającą herbatę z imbirem, która idealnie sprawdzi się na zimne wieczory. 

„Szkoła czarownic”

szkoła czarownic plakat

Jeśli chodzi o najlepsze filmy o czarownicach, zdecydowanie nie można pominąć tej ekranizacji. Historia o grupie nastolatek, które dzięki magii próbują poradzić sobie z bardzo trudnym okresem dojrzewania. Pewnego dnia do ich grupy trafia Sarah, czarownica, dzięki które dziewczyny nabierają jeszcze większej mocy. 

Film pełen niespodziewanych wydarzeń. Przypadnie do gustu każdej nastolatce, która pewnie boryka się z podobnymi problemami w szkole i w życiu osobistym, co bohaterki filmu. Takie filmy o czarownicach pozwalają lepiej zwalczać trudy dorastania.

„Wiedźmy”

wiedźmy plakat

Ten film o czarownicy klasyka kina i adaptacja powieści Roalda Dahla. W dzieciach z pewnością może budzić nieco strachu. 

To historia chłopca, który przez przypadek trafia na tajny zlot czarownic. Luke, bo tak nazywa się bohater, dowiaduje się, że wiedźmy chcą przemienić w myszy dzieci na całym świecie. Postanawia za wszelką cenę je powstrzymać. Czy podoła temu zadaniu? Jak potoczy się ta historia? Jeśli chcesz wiedzieć, nie pozostaje ci nic innego, jak obejrzeć tę produkcję. 

To przykład na filmy o czarownicach ukazujące bohaterki w stereotypowy sposób, jako złe i nieprzepadające za dziećmi. Klasyka, którą warto zobaczyć. 

Film o czarownicach z wątkiem miłosnym — „Totalna magia”

totalna magia plakat

Kolejna propozycja to historia dwóch sióstr i czarownic, Sally i Gillian. Ciąży nad nimi straszna klątwa. Kobiety nie mogą się zakochać, ponieważ wtedy sprowadzają na siebie i swojego wybranka ogromne niebezpieczeństwo. Jednak nie jest to takie proste – czasami po prostu nie da się uciec od miłości. Czy w ich życiu pojawi się mężczyzna? Jakie trudności pojawią się na ich drodze? Czy miłość zwycięży? 

Ta produkcja z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romantycznych historii z magią w tle. 

„Hokus Pokus”

hokus pokus plakat

Filmy o czarownicach to świetne kino familijne. Do takich produkcji zalicza się właśnie nasza kolejna propozycja – kultowy film opowiadający historię trzech czarownic. 

Winnie, Sarah i Mary zostały spalone na stosie w Salem. Przed egzekucją rzucają zaklęcie, dzięki któremu będą mogły narodzić się na nowo. Po trzystu latach wracają, aby zdobyć świat. Czy zdołają tego dokonać? Czy dzieciom na ziemi zagraża niebezpieczeństwo? 

To ciekawy film, który możesz obejrzeć z najmłodszymi!

„Czarownica”

czarownica plakat

Filmy o czarownicach i wiedźmach zyskały sporą popularność w ostatnich latach. Kolejna produkcja, którą zdecydowanie warto obejrzeć, to ta z przepiękną Angeliną Jolie w roli głównej. Tytułowa czarownica nie jest więc starą i brzydką kobietą. To piękna, intrygująca i nieco mroczna Diabolina. Choć na pozór jest bezwzględną i złą osobą, z czasem pokazuje swoją ludzką twarz i niezwykłą wrażliwość. 

Takie filmy o czarownicach to mroczne, ale i wzruszające opowieści o miłości matki do dziecka. Sprawdzą się dla dzieci i dorosłych!

„Czarownice z Eastwick”

czarownice z eastwick

Masz ochotę na filmy o czarownicach? W takim razie „Czarownice z Eastwick” to coś w sam raz na emocjonujący wieczór z rodziną. 

Ta ekranizacja powieści Johna Updike’a opowiada o trzech kobietach, które zostały porzucone przez swoich mężów. Jedna noc wszystko zmienia – kobiety odkrywają, że mają nadprzyrodzone moce. W tym samym czasie w mieście pojawia się tajemniczy nieznajomy. To dopiero początek serii dziwnych i niespodziewanych zdarzeń. Co wydarzy się w ich życiu? 

To nieco mroczna komedia, która będzie idealna na zimowy wieczór przed telewizorem. Takie filmy o czarownicach spodobają się wszystkim fanom kina.

„Blair Witch Project”

Blair Witch Project

Czas na coś dla nieco starszych widzów. Kultowy horror, którego nie możesz pominąć. 

To historia trójki studentów szkoły filmowej, którzy wyruszają do lasu z kamerą. Mają nadzieję znaleźć tam wiedźmę, o której krążą legendy. Niestety, przyjaciele przepadają na zawsze, zostaje po nich jedynie kamera, którą znaleziono w lesie. Jakie wydarzenia zarejestrowano na taśmie kamery? Co przydarzyło się grupie przyjaciół? 

Z pewnością takie filmy o czarownicach przerażą nawet najbardziej odpornych widzów. Świetny i trzymający w napięciu od pierwszych minut. Zdecydowanie ta produkcja powinna znaleźć się na twojej liście filmów o czarownicach. 

„Czarownice z Salem”

Czarownice z Salem

Jeśli chodzi o filmy o czarownicach, to ostatnia propozycja na naszej liście, przeznaczona dla starszych widzów. Opowiada o brutalnym polowaniu na czarownice, jakie miało miejsce w XVII wieku w małym miasteczku Salem. Grupa kobiet organizuje potajemne spotkanie w lesie – tańczą i wpadają w głęboki trans. Niedługo po tym wydarzeniu specjalnie zaproszony do miasta sędzia ma orzec, czy doszło do kontaktu z czarną magią. Mieszkańcy miasteczka pogrążeni są w strachu. W tle tej historii pojawia się również emocjonujący romans. Jak skończy się to polowanie na czarownice? Ta produkcja bez wątpienia powinna znaleźć się na twojej liście, jeśli chodzi o filmy o czarownicach. 
Filmy o czarownicach to ciekawe kino zarówno dla dzieci, jak i dla nieco starszych widzów. Jeśli masz ochotę na miły wieczór z rodziną przed telewizorem, koniecznie przygotuj popcorn i wybierz jeden z filmów o wiedźmach z zestawienia. Dawniej postać czarownicy kojarzyła się wyłącznie ze starszą kobietą, która lata na miotle, jest zgorzkniała i nie lubi dzieci. Ten obraz się zmienia, dzisiejsze kino jest różnorodne. Filmy o czarownicach pokazują postacie, które zajmują się czarną magią, ale mają w sobie również wiele wrażliwości i dobra. Jednak nie zawsze widać to na pierwszy rzut oka.

Archiwum: styczeń 2024