Czym właściwie jest mitologia grecka? To zbiór mitów na temat tego, jak powstał świat, zawierający historie różnych bogów. Jest to nieodłączny element greckiej kultury. Greccy bogowie mieli wiele ludzkich cech, a jednocześnie – różne nadprzyrodzone moce. Mitologia grecka nadal fascynuje opowieściami. 

Jednak filmy o greckich bogach zazwyczaj nie są dokładnym odzwierciedleniem mitologii, a jedynie się nią inspirują. Nie zmienia to faktu, że produkcje te są chętnie oglądane na wielkich ekranach kin, a także w domowym zaciszu na kanapie. Oto krótkie zestawienie wartych uwagi filmów o bogach greckich.

„Herkules” (2014)

Herkules plakat

Filmy o bogach greckich to produkcje pełne przygód. Czy jest ktoś, kto nie kojarzy Herkulesa? To postać znana nie tylko miłośnikom mitologii. Ten film ukazuje jego historię w dosyć lekki sposób. 

Herkules to syn niezwykle potężnego Zeusa. Zaznał w swoim życiu wiele cierpienia. Błąka się po świecie i tylko krwawe bitwy przynoszą mu spokój. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy zostaje wynajęty przez króla, aby szkolił jego armię. Król pragnie, aby stała się ona jednym z najpotężniejszych wojsk na całym świecie. 

Ta ciekawa historia przypadnie do gustu osobom, które liczą na krwawe i emocjonujące walki na ekranie. Filmy o tytanach i bogach to produkcje budzące u widza wiele emocji i pozwalające przenieść się do innej rzeczywistości.

„Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna”

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna plakat

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów, w których dużo się dzieje, to coś dla ciebie. Filmy o mitologii greckiej zdecydowanie zaliczają się do tego rodzaju produkcji

Kolejna produkcja w zestawieniu filmów o bogach greckich to historia młodego chłopaka, który w pewnym momencie swojego życia odkrywa, że jest potomkiem greckiego boga. Zostaje posądzony o kradzież pioruna. Chce oczyścić się z zarzutów, uratować świat i zapobiec groźnej wojnie między siłami nadprzyrodzonymi. Czy mu się to uda? Czy jego siła i wiara wystarczą? Ten film o bogach greckich zdecydowanie warto obejrzeć.

„300: początek imperium”

300: początek imperium plakat

Jeśli lubisz filmy, które zapierają dech w piersiach, to produkcja idealna dla ciebie. Filmy o bogach greckich pozwalają widzowi przenieść się do zupełnie innego świata. Rozmach i niesamowite efekty specjalne w tej produkcji zrobią na tobie ogromne wrażenie. 

To wyjątkowy obraz bitwy morskiej i historia Temistoklesa, którego celem jest zjednoczenie Grecji do walki z wrogiem. Przeciwstawia się on ogromnej inwazji wojsk perskich pod dowództwem Kserksesa i Artemizji. Grecy nie są w stanie powstrzymać Persów na lądzie. Rozpoczyna się trudna walka na morzu. Ta bitwa ma zmienić oblicze wojny. 

Jeśli lubisz dobre kino, ten tytuł z zestawienia filmów o bogach greckich warto obejrzeć.

„Ulisses”

Ulisses plakat

Lubisz filmy o bogach greckich? Ta ekranizacja przypadnie ci do gustu. Przedstawia postać greckiego herosa, Odyseusza. 

Po zwycięskiej wojnie z Troją Odyseusz chce wrócić wraz z załogą do rodzinnej Itaki. Tam czekają na niego żona Penelopa i syn Telemach. Niestety, w konsekwencji tego, że heros znieważył Neptuna, na całą załogę została nałożona klątwa błądzenia po morzach. Czy Odyseuszowi uda się wrócić do domu? 

To ciekawy film, który z pewnością spodoba się fanom greckiej mitologii.

„Bogowie Egiptu”

Bogowie Egiptu plakat

Kolejna propozycja na wieczorny seans to „Bogowie Egiptu”. Jeśli jesteś miłośnikiem mitologii, nie tylko greckiej, ten film to coś w sam raz dla ciebie. 

Set jest bogiem ciemności, który siłą przejmuje egipski tron, doprowadzając do śmierci faraona. Ludzie stają się niewolnikami boga. Jedynie nieliczni śmiałkowie postanawiają mu się przeciwstawić, aby ocalić imperium. 

Jakie rozwiązanie będzie miała ta historia? Usiądź wygodnie na kanapie i przenieś się do tej niebezpiecznej i intrygującej rzeczywistości.

„Immortals: Bogowie i herosi”

Immortals: Bogowie i herosi plakat

Filmy o mitach greckich to produkcje zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów. Choć wielkie potyczki i walka bogów nie odzwierciedlają w stu procentach mitologii, to czerpią inspirację z wykreowanych w niej postaci. Kolejna produkcja w zestawieniu filmów o bogach greckich to „Immortals: Bogowie i herosi”. 

Po zwycięstwie Bogów nad Tytanami przez wiele lat nie było konfliktów. Teraz jednak zagrożenie pojawia się ponownie. Król Hyperion, który uwielbia władzę, wypowiada wojnę ludzkości. Jego celem jest odnalezienie legendarnego Łuku o ogromnej mocy. Plądruje miasta, by trafić na jego ślad. Przeciwstawia mu się Tezeusz, który pragnie ocalić ludzkość. Czy uda mu się tego dokonać? 

Jeśli lubisz filmy o bogach greckich, ta produkcja przypadnie ci do gustu!

„Troja” – film o bogach greckich w gwiazdorskiej obsadzie

Troja plakat

Pozycja obowiązkowa na liście filmów o bogach greckich. To ekranizacja epopei Homera. Film przedstawia walkę Greków pod murami Troi. Wszystko po to, aby odbić królową Sparty, która została porwana. Gwiazdorska obsada, kostiumy, efekty – to wszystko z pewnością pomoże ci wczuć się w tę historię. 


„Starcie Tytanów” – remake filmu o bogach greckich

Starcie Tytanów plakat

Kolejna pozycja, która znalazła się na liście filmów o bogach greckich, to remake filmu z 1981 roku. Warto go obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie, bo produkcja spotkała się z mieszanym odbiorem. 

To historia Perseusza, który jest bogiem, ale wychował się jako człowiek. Zgłasza się na ochotnika, aby zostać przywódcą wyprawy. Jej celem będzie pokonanie Hadesa, zanim zabierze on moc Zeusowi. To mogłoby sprowadzić na ziemię chaos. Zbiera grupę odważnych towarzyszy i razem ruszają w tę niebezpieczną podróż. Na ich drodze staną różne bestie. Perseusz może zwyciężyć tylko wtedy, gdy uwierzy w swoją boską moc. To jedyny sposób, aby zmienić przeznaczenie. Czy tej grupie śmiałków uda się osiągnąć swój cel? 

https://youtube.com/watch?v=XJNenKqmOMU

Jeśli chodzi o filmy z greckimi bogami, to właśnie jeden z tych, który powinieneś obejrzeć!
Filmy z greckimi bogami to wielkie produkcje z dużym budżetem. Nie dziwi więc nikogo fakt, że są efektowne i podziwiane przez widzów. Ten rodzaj kina przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi greckiej mitologii. Jeśli zaliczasz się do osób, które lubią oglądać na ekranie silne i niezniszczalne postacie, to coś dla ciebie! Masz ochotę na ciekawy film? Wybierz jeden z tytułów z listy filmów o bogach greckich! Zapewni ci emocjonujący wieczór.

Archiwum: marzec 2024