Są filmy poważne i przeznaczone dla dojrzalszego widza. Są również filmy młodzieżowe. Netflix ma w swojej bazie także takie pozycje. W tym tekście odpowiadamy na pytanie, które z nich są warte uwagi. Znajdziesz wśród nich zarówno proste dramaty obyczajowe, jak i pozycje z ducha bardziej zbliżone do klimatu fantasy i przygodowego. Zapoznaj się z proponowanymi przez nas tytułami i wybierz coś dla siebie spośród oferty platformy.

Filmy młodzieżowe Netflixa – „Do wszystkich chłopców, których kochałam” (2018)

Pierwszy proponowany przez nas film to dramat obyczajowy adresowany do młodszych widzów, a mówiąc jeszcze bardziej konkretnie – do dziewcząt. Główną bohaterką tego filmu jest właśnie pewna nastolatka, która musi zmagać się z nieoczekiwanymi trudnościami. Te wiążą się z jej kłopotami sercowymi. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy odkryte zostają listy miłosne, jakie pisywała Lary Jean. Ten fakt staje się zarzewiem rozmaitych perypetii, które zmuszają bohaterkę do powzięcia odpowiednich kroków. Nieźle wykonany film romantyczny traktujący o dorastaniu i wiążących się z nim dramatach. Trochę zabawny, trochę wzruszający. Naturalnie propozycja kierowana bardziej do żeńskiej części młodej widowni. Filmy młodzieżowe Netflixa często są proste w formie i taki właśnie jest ten tytuł.

Filmy młodzieżowe – „Łatwa dziewczyna” (2010)

A teraz film dla młodzieży, który okazał się ważnym etapem w karierze Emmy Stone. Przyszła zdobywczyni Oscara za rolę w „La La Land” wcieliła się tu w nastolatkę, która musi mierzyć się z konsekwencjami nieopatrznie wymyślonego kłamstwa. Kłamstwo to dotyczy jej rzekomego pierwszego razu z chłopakiem. Wydarzenie wprowadza sporo chaosu w życiu bohaterki, która zauważa paralele między sobą a główną postacią „Szkarłatnej litery”, jej aktualnej lektury szkolnej. Dobrze zagrany film z niezłym scenariuszem. No i Emma Stone w tym filmie młodzieżowym. Netflix daje możliwość zobaczenia przyszłej zdobywczyni Oscara i jej aktorskiej ewolucji.

Filmy młodzieżowe Netflix – „Igrzyska śmierci” (2012)

Kolejny tytuł, który miał znaczenie dla przyszłej zdobywczyni Oscara. Tym razem mowa tu o Jennifer Lawrence. Aktorka, która za sprawą wielu ról zyskała uznanie krytyków, w tej produkcji na podstawie bestsellerowej książki fantasy wcieliła się w Katniss Everdeen, dziewczynę biorącą udział w tytułowych igrzyskach śmierci. Są to zawody organizowane rokrocznie przez władców totalitarnego państwa. Mające w założeniu trzymać w ryzach społeczeństwo i stanowić narzędzie kontroli. Doskonale władająca łukiem Katniss sprawi jednak, że wiele się zmieni…

Udana adaptacja popularnej powieści to masa akcji oraz całkiem ciekawie poprowadzony romans. Seria filmów o igrzyskach okazała się maszynką do robienia pieniędzy i można to zrozumieć. Silna ciekawa protagonistka i wciągająca fabuła to główne atuty tego tytułu. Widzisz, jak popularne filmy młodzieżowe Netflix udostępnia na swojej platformie.

Filmy młodzieżowe Netflixa – „Jumanji” (2017)

Oryginalne „Jumanji” z 1995 roku z Robinem Williamsem było wielkim kasowym sukcesem. Po latach postanowiono powrócić do tego hitu, tworząc z „Jumanji” film adresowany do młodszej widowni. Główni bohaterowie tego tytułu to grupa czterech nastolatków, którzy zostają wciągnięci do tytułowej gry. O ile jednak w wersji z Williamsem była to gra planszowa, o tyle w tej mamy do czynienia z grą komputerową.

Bohaterowie przywdziewają odmienne awatary dające im różne możliwości. Muszą nauczyć się współpracy, a także poznać siebie, by osiągnąć cel i uwolnić się z gry-pułapki. Choć wirtualne awatary bohaterów grane są przez dorosłych aktorów, ich postaci pozostają nastolatkami i przeżywają problemy typowe dla młodych ludzi. Tym samym film stanowi lekką rozrywkę idealną dla młodzieży. Trochę przygoda, trochę komedia. A na ekranie same gwiazdy na czele z Dwayne’em Johnsonem, Karen Gillian i Jackiem Blackiem. Film młodzieżowy Netflixa, który jest kolorowy, zabawny i oryginalny.

Filmy młodzieżowe Netflixa – „Zanim odejdę” (2017)

Na koniec kolejny tytuł rozgrywający się w warunkach szkolnych. Tym razem główna bohaterka to Samantha (grana przez Zoey Deutch) – dziewczyna, która ma z pozoru doskonałe życie. Jest popularna, ma przyjaciółki i chłopaka. Ale czy aby na pewno wszystko jest takie idealne? Dziewczyna przekona się, że niekoniecznie, gdy niespodziewanie wpadnie w pętlę czasu i będzie bez końca przeżywać jeden i ten sam dzień. Film na podstawie powieści Lauren Oliver to może nie najlepsze w historii kina wykorzystanie motywu pętli, jednak tytuł ten odznacza się pomysłowym scenariuszem i całkiem niezłym wykonaniem.

Filmy młodzieżowe Netflixa – podsumowanie

Jak już stwierdziliśmy na początku, niełatwo jest stworzyć naprawdę dobry film młodzieżowy. Wiele produkcji tego typu tonie w odmętach banału lub jest niezbyt pieczołowicie wykonanych. Tym samym warto skupić się jedynie na tych filmach, które prezentują określony poziom. Takie są powyższe oryginalne filmy młodzieżowe Netflixa lub te starsze, które odnajdziesz w tym serwisie streamingowym.

Archiwum: marzec 2024