W tym przeglądzie odpowiadamy na pytanie o to, jakie dobre produkcje spod znaku kina akcji można zobaczyć na jednej z najbardziej popularnych platform streamingowych. Tom Cruise, Ryan Reynolds, Angelina Jolie i inni… To bohaterowie, których zobaczysz w przedstawionych tu filmach akcji. Netflix jednak potrafi także zaskoczyć. Oprócz typowych popularnych współczesnych blockbusterów znajdziesz w serwisie także tytuły nieco starszej daty, które wciąż potrafią zauroczyć. Oto nasze propozycje i mini ranking produkcji, które warto obejrzeć.

Filmy akcji Netflixa – Tom Cruise

Pierwsza z propozycji to nie jedna, lecz wiele produkcji z Tomem Cruise’em, które można znaleźć na tej platformie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na serię „Mission Impossible”. Obecnie na Netfliksie znajdziesz wszystkie sześć części tej serii. Z jednej strony jej pierwsze odsłony to kino starsze, trochę innego typu, mniej skupione na efektach, a bardziej na samej akcji. Z drugiej zaś późniejsze odsłony także zawierają w sobie urok typowy dla przygód Ethana Hunta – moc atrakcji, pościgów, wybuchów i szpiegowskich sztuczek. Filmy akcji Netflixa z tej serii to dobry wybór.

Przygody Jacka Reachera, „Top Gun” i „Na skraju jutra”

Jednak „Mission Impossible” to nie jedyne filmy akcji Netflixa z Cruise’em. Godne uwagi są także dwa filmy o przygodach Jacka Reachera, w których Cruise pokazał nieco bardziej stonowaną grę. Warto też powrócić do starego dobrego „Top Gun” Tony’ego Scotta opowiadającego o amerykańskich pilotach. To jedna z przełomowych ról dla kariery aktora. Wreszcie prawdziwa perełka – „Na skraju jutra”, film science fiction o inwazji obcych na Ziemię wykorzystujący motyw pętli czasu. Tu czarują efekty, scenariusz, wspaniała Emily Blunt partnerująca Cruise’owi, ale i on sam grający ze swym wizerunkiem twardziela i tworzący trochę inną postać – tchórza i cwaniaka.

Filmy akcji Netflixa – Ryan Reynolds

Ryan Reynolds to aktor, który zawarł lukratywny kontrakt z Netflixem i występuje regularnie w produkcjach powstających specjalnie dla tej platformy. W tym w komediach oraz bardziej emocjonujących filmach akcji Netflixa. W kategorii kina akcji wymienić można „Czerwoną notę” i „6 Underground”. Pierwszy tytuł to opowieść o jednym z najlepszych złodziei świata toczącym pojedynek z inną złodziejką oraz ścigającym go agentem. Na ekranie obok Reynoldsa występują Gal Gadot i Dwayne Johnson. Drugi tytuł to szalony akcyjniak spod ręki Michaela Baya. Opowieść o tajnym oddziale kilkorga specjalistów z różnych dziedzin wykonującym niebezpieczne misje. Ostrzeżenie – film, który podzielił widzów i krytyków.

„Safe House”

W serwisie można znaleźć także tytuły z Reynoldsem, które nie są oryginalnymi produkcjami Netflixa. Wśród nich na uwagę zasługuje „Safe House”, w którym drugą główną rolę zagrał Denzel Washington. Opowieść o dwóch tajnych agentach tropiących szeroko zakrojony spisek to znakomite tempo i suspens.

Filmy akcji Netflixa – Angelina Jolie i Jason Bourne

Na Netfliksie znajdziesz też kilka niezłych filmów akcji z Angeliną Jolie. Zalicza się do nich „Salt”, w którym gra agentkę oskarżoną o bycie rosyjskim szpiegiem. Tytuł doprawdy pełen adrenaliny. Co ciekawe, na ekranie obok Amerykanki pojawił się m.in. Daniel Olbrychski. Poza tym warto zwrócić uwagę na „Turystę” – ciekawy thriller, w którym zagrał też Johnny Depp. A dla fanów komiksów „Wanted. Ścigani” – szalona, pełna nietypowych ujęć i pomysłów opowieść o klanie zawodowych zabójców. Jakie jeszcze filmy akcji Netflix ma w swojej bibliotece?

Fani kina bardziej trzymającego się ziemi mogą sięgnąć po serię filmów o losach Jasona Bourne’a. Poczynając od klasycznej trylogii z Mattem Damonem, aż po dwie kolejne nowsze części. Bourne to wiarygodne sceny walk, zagadki, pościgi i moc wrażeń. Zwłaszcza pierwsze trzy części to prawdziwe klasyki.

Filmy akcji na Netflixa – czas na klasykę!

Wbrew pozorom na platformie można znaleźć także filmy starsze, klasyki gatunku, które wciąż trzymają fason. Zaliczają się do nich pierwsze dwie części „Mad Maxa” z Melem Gibsonem oferujące unikatowy postapokaliptyczny klimat czy „Ucieczka z Nowego Jorku” Johna Carpentera, czyli klasyczne kino klasy B. To filmy akcji Netflixa nieco odmiennego typu.

Wymagającego widza nawet po latach oczaruje „Terminator 2” Jamesa Camerona, który choć powstał dekady temu, wciąż robi wrażenie. A fani bardziej realistycznych historii, powinni sprawdzić „Gorączkę” z wybitnymi kreacjami Ala Pacino i Roberta DeNiro.

Filmy akcji Netflixa – podsumowanie

Nasz przegląd zawiera filmy dostępne na Netflix godne sprawdzenia. Takie, które albo odznaczają się wysoką klasą, albo w ostatnich latach zyskały dużą popularność. Premiery oraz starsze tytuły, które warto zobaczyć. Pamiętaj, że oferta Netflixa stale się zmienia. Tym samym niektóre z powyższych tytułów mogą w pewnym momencie zniknąć z platformy. 

Archiwum: marzec 2024