Jeśli twórcy filmów wybierają do realizacji scenariusz, w którym pojawiają się bliźniaczki, dzięki magii kina mogą uciec się do pewnych sztuczek. Dlatego czasami postacie gra prawdziwe rodzeństwo, ale często też w obie siostry wciela się jedna aktorka. To podobnie jak w polskim serialu „Ranczo”, choć tam pojawiają się męskie postacie, grane przez Cezarego Żaka. Takie podejście ma bez wątpienia pewne zalety. Nie trzeba szukać bliźniaczek-aktorek, które jednak są dość rzadkie. Poza tym, dla samej odtwórczyni podwójnej roli jest to pewne pole do popisu. Musi wcielić się w dwie postacie o identycznym wyglądzie, ale zupełnie innym charakterze. Czas przyjrzeć się filmom, w których reżyserzy zastosowali tę sztuczkę, jak również takim, w którym występują faktyczne siostry bliźniaczki, takie jak na przykład Ashley i Mary-Kate Olsen, znane z serialu „Pełna chata”.
„Nie wierzcie bliźniaczkom” – film o zamianie ról
Tłem dla historii jest kłótnia rodziców bliźniaczek. W jej efekcie para rozdzieliła się, a każda strona konfliktu zabrała ze sobą jedną córkę. Mama zamieszkała w deszczowej Anglii, a tata w słonecznej Kalifornii. Dziwnym zrządzeniem losu siostry spotykają się na obozie letnim. Początkowo nie przepadają za sobą, ale są zaintrygowane swoim podobieństwem. Wkrótce odkrywają, że są siostrami. Decydują się wcielić w życie podstęp, na którym opiera się fabuła komedii. Zamieniają się rolami i starają się doprowadzić do ponownego zejścia się rodziców.
Ta komedia rodzinna rozbawi widza w każdym wieku. Młoda Lindsay Lohan doskonale radzi sobie z odgrywaniem dwóch różnych postaci. Warto się o tym przekonać na własne oczy.
„Mary-Kate i Ashley: Bliźniaczki na boisku” – siostry Olsen w akcji
W zestawieniu o bliźniaczkach nie mogło zabraknąć ulubionego filmu z Mary-Kate i Ashley Olsen. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych sióstr w Hollywood. Jest tak między innymi ze względu na ich niemal identyczny wygląd.
Siostry Sam i Emma mają po 13 lat i są córkami trenera sportowego. Obie trafiają do nieodpowiadających im drużyn piłki nożnej, dlatego postanawiają zamienić się miejscami. To więc kolejny film z motywem podmiany. Tym razem jednak dojdzie przez nią do sporego zamieszania, ponieważ jedna z dziewczynek jest w sporcie o wiele lepsza od drugiej. Czy ojciec będzie zadowolony z takiego obrotu spraw? Co się stanie, kiedy zagrają przeciwko sobie? Wynik może nie być wcale taki oczywisty.
„Mroczne zwierciadło” – film noir o dwóch siostrach
Jako że, siłą rzeczy, w tym przeglądzie pojawiają się głównie filmy familijne, warto spojrzeć także na jedną produkcję o mrocznym, gęstym klimacie. Idealną dla fanów dawnych gwiazd grających w horrorach.
„Mroczne zwierciadło” to klasyczny film noir z 1946. Występuje w nim dwie siostry – Ruth i Terry Collins, w które wciela się Olivia de Havilland. Jedna z nich podejrzana jest o morderstwo. Co prawda obie mają alibi, ale detektyw Stevenson, grany przez Thomasa Mitchella, i tak postanawia im się bliżej przyjrzeć. Okazuje się, że jedna z sióstr ma problemy psychiczne. W filmie pojawia się też wątek nowej miłości.
„Duży interes” – dwa razy dwa równa się cztery
Ostatnią propozycją jest produkcja nie o jednej, a dwóch parach bliźniaczek. Ukazuje nie tylko ich los, ale również to, jak nierówności społeczne wpływają na los dzieci.
W 1940 w niewielkim miasteczku urodziły się równocześnie dwie pary identycznych sióstr, których rodziny pochodzą jednak z zupełnie innych środowisk. Jedna należy do lokalnej biedoty, a druga reprezentuje bogatszą warstwę społeczną i przez przypadek znalazła się w miasteczku. Niestety, doszło do podmiany, której przez lata nikt nie zauważył. Obie pary bliźniaczek jednak wkrótce się spotkają. Czy połączy ich los?
To już wszystkie filmy o bliźniaczkach w tym zestawieniu. Wybierz propozycje do oglądania z całą rodziną lub zagłęb się w mroczny świat kina noir. Na pewno się nie zawiedziesz!