Skończyłeś oglądać 1. sezon serialu Wednesday i nie wiesz, co dalej? Szukasz informacji na temat kontynuacji przygód mrocznej nastolatki? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. Wednesday sezon 2 – kiedy będzie można go obejrzeć?

Serial o nastoletniej Wednesday hitem Netflixa

Powstały spin-off Rodziny Addamsów skupia się w głównej mierze na jednej z głównych bohaterek serii, czyli Wednesday Addams. Sezon 1 premierę miał 23 listopada 2022 roku na platformie Netfix. Jest to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść o charakterze detektywistycznym osadzona w czasie, gdy Wednesday pobiera nauki w Akademii Nevermore. Nastolatka jest sarkastyczna, nieco mroczna, a jednocześnie pełna uroku. Wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi (chociaż ciężko przychodzi jej to przyznać) próbuje powstrzymać tajemnicze mordercze siły terroryzujące okolicę. Dodatkowo musi rozwiązać tajemnicę swoich rodziców sprzed 25 lat.

https://pl.pinterest.com/pin/329536897746217895/

Rekord oglądalności

Porywająca akcja, zjawiska paranormalne i zbrodnie w tle. Czego chcieć więcej. Wednesday to doskonały serial na ciemne, zimowe wieczory, którym z pewnością doda nieco dreszczyku emocji.

Sezon 1 już kilka dni po swojej premierze miał niesamowite wyniki oglądalności i wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu. Udział Tima Burtona, którego twórczość wyróżnia się na tle innych hollywoodzkich produkcji, z pewnością przyciągnęła wielu jego wiernych fanów. Widzowie z całego świata oszaleli na puncie obsady serialu, a konkretniej głównej bohaterki i jej popisowego tańca z czwartego odcinka. W mediach społecznościowych można zobaczyć wiele filmików naśladujących specyficzny taniec Wednesday Addams. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków, gdzie każdy z nich trwa mniej więcej około 50 minut. W przypadku powstania Wednesday sezon 2 z pewnością będzie podobnie.

Wednesday sezon 2 – kiedy premiera?

Jenna Ortega w roli Wednesday Addams skradła serca milionów widzów. Oczywiście, jak to bywa przy hitowych produkcjach, niemal od razu pojawia się pytanie, czy pojawi się Wednesday sezon 2? Na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat, jednak biorąc pod uwagę popularność netfliksowej produkcji, jak również liczne wypowiedzi showrunnerów, można być niemal pewnym, że platforma Netflix złoży zamówienie na kolejne odcinki.

O czym będzie Wednesday sezon 2?

Twórcy serialu, Alfred Gough i Miles Millar, już rozmawiają między sobą o pomysłach na kolejne sezony.

Zdecydowanie więcej rzeczy można odkryć w świecie Addamsów – powiedział Gough, showrunner serialu, w czasie rozmowy na ten temat z serwisem TVLine.

Twórcy jasno deklarują, że są przygotowani na kontynuację opowieści o mrocznej rodzinie Addamsów. Ostatni odcinek sezonu pierwszego został zakończony w taki sposób, aby móc rozpocząć pracę nad kolejnymi odcinkami. Kluczowa okazuje się ostatnia scena, w czasie której Wednesday sugeruje, że to dopiero początek mrocznych zagadek do rozwikłania. Co czeka nas w dalszej części tej opowieści? Tego nie mogą doczekać się fani serialu.

Wątek przyjaźni

Z pewnością kontynuowany będzie wątek przyjaźni Wednesday z Enid (Emma Myers) i perypetie związane z dorastaniem nastolatek.

Myślę, że relacje, również przyjaźń, są bardzo skomplikowane. Nie wszystko zawsze idzie gładko. A Wednesday będzie musiała się nauczyć, jak poruszać się po meandrach przyjaźni – przyznał współproducent Miles Millar.

Wątek rodziny

Drugim wątkiem, na jakim chcą skupić się twórcy serialu, jest relacja głównej bohaterki z matką, Morticią (graną przez Catherine Zetę-Jones). Wednesday będzie próbować wyjść z cienia matki i podejmować własne decyzje. Czy Morticia będzie wspierać decyzje córki?

Ile sezonów będzie miał serial Wednesday?

Z licznych wypowiedzi twórców, które bez problemu można znaleźć w sieci, wynika, że planują oni kolejne trzy, być może nawet cztery sezony pełne mrocznych przygód panny Addams. Warto jednak podkreślić, że ostateczna decyzja dotycząca kontynuacji serii należy do Netflixa. Ale czy platforma pozwoliłaby sobie na taką decyzję, żeby nie przedłużyć serialu? To byłby to strzał w kolano. Na razie przedstawiciele platformy nie zabrali jeszcze oficjalnie głosu w tej sprawie, jednak po tak dużym sukcesie pierwszego sezonu, z pewnością możemy spodziewać się kontynuacji Wednesday sezonem 2.

Data premiery ani obsada sezonu 2 nie jest jeszcze znana. W takim razie, jeśli powstanie kolejny sezon, kiedy mógłby się pojawić? Z pewnością nie wcześniej niż za rok.

Archiwum: luty 2024