Czarna lista zadebiutowała na ekranach telewizorów we wrześniu 2013 i z miejsca stała się międzynarodowym hitem. Kolejne sezony cieszyły się niesłabnącą popularnością a miliony widzów na całym świecie z zapartym tchem śledziły losy serialowych bohaterów. Nie dziwi zatem decyzja o kontynuacji popularnego serialu z Jamesem Spaderem w roli głównej. Fani z niecierpliwością czekają na nowe odcinki, a producent podaje dokładną datę premiery dziesiątego sezonu.

“Czarna lista” – co się wydarzyło w poprzednich sezonach

Centralną postacią serialu jest najbardziej poszukiwany na świecie przestępstwa Raymond „Red” Reddington, w którego wcielił się genialny James Spader (znany m.in. z takich seriali jak Orły z Bostonu czy Biuro). W pierwszych sezonach Red poddaje się FBI i nawiązuje z nimi współpracę pod warunkiem, że do jego sprawy zostanie oddelegowana konkretna agentka – Elizabeth Keen. Pierwsze osiem sezonów koncentruje się wokół współpracy Reddingtona z FBI i aresztowaniu kolejnych przestępców, których wydaje władzom. Widzowie odkrywają również wydarzenia z przeszłości Reda i Keen, które zaważyły na ich dalszym życiu.

“Czarna lista” – sezon 9

W sezonie dziewiątym “Czarnej listy” fabuła ulega zmianie. Wraz z odejściem z serialu aktorki grającej Elizabeth Keen zmienia się także układ Reda z FBI. Reddington opuścił kraj i przez dwa lata jego współpraca z FBI była zawieszona. Jednak sytuacja zmusza Reda do odnowienia kontaktów z przedstawicielami prawa. 

Reddington na nowo podejmuje współpracę z FBI. Wspólnie z byłym szefem Keen ściągają kolejnych przestępców z czarnej listy. Jest to swoisty hołd złożony Elizabeth i ich sposób na uczczenie jej pamięci.

“Czarna lista”  – wszystkie sezony dostępne na Netflix

Do premiery sezonu 10 “Czarnej listy” jeszcze trochę, ale na szczęście platforma Netflix oferuje możliwość obejrzenia wszystkich sezonów serialu. W oczekiwaniu na premierę nowych odcinków można odświeżyć sobie wydarzenia z poprzednich sezonów i zobaczyć pominięte odcinki.

“Czarna lista” sezon 10 – premiera już w lutym 2023

W lutym 2022 ogłoszono, że serial będzie miał sezon 10. James Spader ponownie wcieli się w rolę Raymonda „Reda” Reddingtona i wspólnie z partnerami z FBI będą ścigać najniebezpieczniejszych przestępców na świecie. Premiera sezonu 10 “Czarnej listy” została zapowiedziana na 26 lutego 2023.

Archiwum: styczeń 2024