„Peaky Blinders” to znakomity brytyjski serial telewizyjny, którego pomysłodawcą jest Steven Knight. Pilotażowy odcinek został wyemitowany na antenie BBC 13 września 2013 roku. Akcję osadzono w Birmingham w latach 20. XX wieku, a fabuła koncentruje się wokół postaci Tommy’ego Shelby’ego, lidera gangu Peaky Blinders. W tej roli znakomity Cillian Murphy, któremu udało się stworzyć nietuzinkowego i niejednoznacznego bohatera. W dużej mierze dzięki niemu widzowie pokochali „Peaky Blinders”. Sezon 6 jest jednocześnie finałem tego serialu, w niczym nieustępującemu najlepszym gangsterskim filmom. Czytaj dalej!

„Peaky Blinders” sezon 6 – fabuła i zwiastun ostatniego sezonu

Jak twierdzi scenarzysta serialu i jego twórca Steven Knight, szósty sezon będzie najlepszym do tej pory. To spore wyzwanie, bo krytycy i widzowie bardzo chwalą „Peaky Blinders”. Sezon 6 pokazuje przemianę Tommy’ego, który musi mierzyć się nie tylko ze sobą, ale także z konsekwencjami swoich czynów, takich jak nieudany zamach na Oswalda Mosleya, pokazany w piątym sezonie. Nowy sezon pokazuje również rozłam w rodzinie Shelbych, oprócz tego do gry wkraczają nieznane jeszcze postacie. Wśród nich jest nowy wróg gangsterów z Birmingham – Jack Nelson. Za całokształt historii odpowiada reżyser Anthony Byrne.

Data premiery sezonu 6 na Netfliksie

Podobnie jak poprzednie, również 6 sezon „Peaky Blinders” ma sześć odcinków. Każdy trwa nieco ponad 50 minut, wyjątek stanowi odcinek 6., na który trzeba poświęcić 80 minut. Data premiery szóstego sezonu serialu na Netflixie zależała od tego, kiedy całość zostanie wyemitowana przez BBC. Ostatecznie wszystkie odcinki trafiły na platformę w kwietniu 2022 roku – natomiast w Polsce będą dostępne od 10 czerwca.

„Peaky Blinders” sezon 6. Nie tylko Netflix – gdzie oglądać serial?

Polscy widzowie sezon szósty, podobnie jak pozostałe, obejrzą na Netflixie. Wcześniej oglądały go osoby mające dostęp do BBC One i BBC iPlayer.

Obsada serialu „Peaky Blinders”

Serial wyróżnia się nie tylko znakomitą fabułą, ale także świetnie dobraną obsadą. Oprócz aktorów mających stały angaż, znakomite gościnne role zagrali między inny Sam Neill i zdobywca Oscara Adrien Brody. Śmierć aktorki Helen McCrory, wcielającej się w postać ciotki Polly, wymusiła na scenarzystach zmianę niektórych wątków. W „Peaky Blinders” (sezon 6) pojawili się również nowi bohaterowie, na przykład James Frecheville (jako gangster Jack Nelson), Conrad Kahan (odnaleziony syn Tommy’ego Duke’a), Stephen Graham czy Amber Anderson (narzeczona Oswalda Mosleya Diana Mitford). Oprócz tego na ekranie występują świetnie znani z poprzednich sezonów:

  • Cillian Murphy (Thomas Shelby);
  • Paul Anderson (Arthur Shelby);
  • Anya Taylor-Joy (Gina Gray);
  • Sophie Rundle (Ada Thorne);
  • Natasha O’Keeffe (Lizzie Shelby);
  • Finn Cole (Michael Gray);
  • Tom Hardy (Alfie Solomons).

Szósty sezon to nie koniec – Tommy Shelby powróci!

Ostatni odcinek nie oznacza jeszcze pożegnania z „Peaky Blinders”. Historia będzie kontynuowana w innej formie – przeniesie się na ekrany kinowe, co zostało już potwierdzone. Prace nad pełnometrażowym filmem rozpoczną się w 2023 roku, a jego scenariusz ma stanowić przedłużenie serialowych wątków. Knight nie ujawnia wszystkich szczegółów, umiejętnie dawkując całe napięcie.

„Peaky Blinders” (sezon 6) jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na polskim Netflixie. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nowe odcinki nie odbiegają poziomem od tych już dostępnych. Fani już mogą szykować się na rozrywkę w najlepszym gatunku.

Archiwum: marzec 2024